297 Shares 3852 views

Największe miasta na świecie pod względem liczby ludności i terytorium

Pierwsze miasto w historii ludzkości pojawiły się podczas przejścia z prymitywnego społeczeństwa do niewolniczej-Holding, w czasie, gdy nie było głębsze społeczny podział pracy, i populacji, które wcześniej brały udział tylko w rolnictwie, udał się do wykonywania prac rękodzieła. Rzemieślnicy i rzemieślników wraz z klasy mistrzów (księży, przedstawicieli rządu, wielkich właścicieli ziemskich, i inne.), Co jest przede wszystkim i stworzyć warunki bardziej komfortowe istnienie (pałace, prymitywny wodociągowa, budowa dróg, miejsca spotkań, amfiteatry i innych). koncentruje się w dogodnych miejscach na całe życie, na przykład w zbiornikach wodnych, doliny i delty , itd .. oczywiście, nie było to duże miasto, ale tylko niewielkie osady. Druga część ludności musiała żyć na zewnątrz i zaangażowany w rolnictwie i hodowli zwierząt.


W przyszłości, z powodu wojen pomiędzy różnych narodów wokół miast rozpoczęli budowę umocnień. Zrobiono to w celu ochrony ludności przed hordami wroga. Tak zaczęły pojawiać się duże miasta. Są czasami narażonych na zniszczenie, ale znowu opiera się na tym samym miejscu. Uważa się, że obszar, na którym miasto zostało wzniesione, został przypieczętowany przez Boga. Tak, te osady będzie stać na zawsze, bez względu na wszystko.

Top 10 największych miast pod względem liczby ludności świata

Lista obejmuje największych miast na świecie pod względem liczby ludności, z wyłączeniem mieszkańców przedmieść.

1. Najpierw Szanghaj (Chiny) jest wymienione na tej liście. Jest to miasto, gdzie siedziba niemal wszystkich największych światowych korporacji. Według badań demograficznych, to on – największe miasto na świecie pod względem liczby ludności. Znajduje się on w Delcie Jangcy i jest największy na świecie port morski. Jego populacja na koniec 2012 roku wynosi 23,8 mln osób.

2. Drugim ważnym metropolia – jest chiński kapitał Pekin. Jest to największy ośrodek kulturalny i naukowy kraju. Jego populacja wynosi 20,693,000 osób.

3. W tym momencie lista Bangkoku – stolicy Tajlandii – Królestwa Siam. Populacja tego metropolitalnego populacji 15,012,197 ludzi.

4. Tokio – stolica wschodzącego słońca. Jest głównym ośrodkiem administracyjnym i finansowym, przemysłowym i kulturalnym Japonii. Znajduje się na wyspie Honsiu. Pomimo faktu, że wraz z aglomeracji miejskiej dzielnicy Tokio jest największym na świecie, zajmuje się na tej liście 4 miejscu, ponieważ jego populacja wynosi 13,230,000 osób.

5. Innym wielkim miastem – Karaczi, ekonomicznych, ale nie oficjalna stolica Pakistanu. Był tylko nieznacznie gorszy od Tokio pod względem liczby ludności. W Karaczi żyć 13,205,339 ludzi.

6. Do niedawna miasto było znane na całym świecie pod nazwą Bombaju, ale dziś jest – Bombaj – finansowej stolicy Indii. Populacja – 12,478,447 osób.

7. Innym Indian metropolia, stolica Indii – Delhi, jest również jednym z dziesięciu największych miast na świecie. Jego populacja wynosi 12,565,901 osób.

8. Nasz piękny Moskwa. Populacja białego kamienia w ostatnim roku – 11,979,529 osób. Jest to największy ośrodek naukowy i kulturalny dla całego świata rosyjskojęzycznej, a także jeden z najdroższych miast na świecie.

9 i 10. W pierwszej dziesiątce zawiera także dwa amerykańskie miasta: Sao Paulo (11316149), największe miasto w Brazylii, a Bogota – stolicy Kolumbii. Populacja tych ostatnich – 10,763,453 ludzi.

Dużych miast na świecie pod względem powierzchni

  1. Sydney.
  2. Kinszasa.
  3. Buenos Aires.
  4. Karaczi.
  5. Aleksandria.

wniosek

Dużych miast na świecie, ujęte w dwóch wykazach, mogą w końcu ciągle zmieniać miejsca, mogą również zostać dodane, a inne szybko rosnące mega, jak dynamika wzrostu liczby ludności, a także rozszerza granice nieprzewidywalne.