508 Shares 3677 views

PTU – ten rodzaj edukacji? szkoła zawodowa

Prędzej czy później, każdy licealista, pojawia się pytanie, co zrobić ze swoim życiem dalej. I odbieranie kształcenia specjalnego jest bezpośrednio związane z tym problemem. Wielu zaczyna być zainteresowany „PTU – ten rodzaj edukacji” Zobaczymy.

Kiedy były te szkoły

Pierwszy średnie zawodowe szkoła została otwarta w 1954 roku. Zrobiono to zgodnie z planami szkoleń zawodowych dla pracujących zawodowo, wymagająca wiedzy, wyprzedzając ten, który został podany w szkołach średnich.

PTU – ten rodzaj edukacji?

Wykształcenie uzyskane w szkołach zawodowych są klasyfikowane jako podstawowy profesjonalny. Program jest tak skonstruowany, że ważnym celem jest podana do tematów ogólnych kursów edukacyjnych, które są bezpośrednio związane z wybranym zawodzie. Ponadto, wiele uwagi poświęca się przedmiotów podstawowych.

Krokiem naprzód lub zdanie?

Historycznie rzecz biorąc, że w krajach byłego Związku Radzieckiego PTU (zapis – „szkoły zawodowe”) skrót stał się synonimem kłopotów, lenistwo i chamstwa. Niektórzy ludzie uważają, że nie są gromadzone wyłącznie na tym, co nie jest w stanie od przegranych. Zapytaj ludzi: „zawodowe – ten rodzaj edukacji” – i prawdopodobnie usłyszeć w odpowiedzi, że wyjście z tych instytucji zapewniają jedynie próżniaków i małych tyranów.

opinie ludzi

Idźmy za przykładem niektórych opinii o tym, jak społeczeństwo odnosi się do tych instytucji, a w jeszcze większym stopniu – dla studentów, którzy studiują tam. Na przykład, niektórzy śmieją się skrótem PTU, rozszyfrowanie go w następujący sposób: „help dostać głupi.” Ich zdaniem, wszystkie te instytucje są zobowiązane jedynie do statystyk w stanie, mówiąc, że w błogosławionym roku, że coś wydała nowy kawałek „wysoko wykwalifikowanych specjalistów” na otwartych przestrzeniach na rynku pracy.

Inni uważają, że konieczne jest, aby ożywić szkołę zawodową, lub wkrótce będzie osoba, która wie, jak wbijać gwóźdź lub uszczelkę przy zmianie z kranu. Konieczne jest, aby zmusić go do przywrócenia prestiżu tych instytucji. Wielu powie, że specjalizuje się w szkołach zawodowych może być znacznie szybciej niż ukończenia edukacji dodatkowo 2 lata w szkole, a następnie 5 lat na uniwersytecie. W związku z brakiem inicjatywy nauczycieli i uczniów-żłobienia – może to być prawdą, ale te elementy i uniwersytety obfitują. I, szczerze mówiąc, jakość nauczania w niektórych szkołach zawodowych będą utrudniać poszczególne uczelnie.

Jaki jest prawdziwy obraz

Niestety, w tej chwili, w rzeczywistości jest to, że szkoła zawodowa jest naprawdę przyciąga duży odsetek nastolatków, którzy nie będą się uczyć. Wielu młodych ludzi z wielkim entuzjazmem o możliwość uczyć się w szkole zawodowej. Dlaczego tak jest?

Po pierwsze dlatego,? że może zrobić każdy tam, a nie tylko zanudy- „zubrilki”. Po egzaminach wstępnych w niektórych szkołach ze względu na konieczność wypełnienia przestrzeni aplikacji. Szkoła zawodowa jest lepsza niż w szkole – więcej zabawy. Według opowieści niektórych par dyscyplina nie został pominięty, a niektórzy uczniowie nawet pozwolić uczęszczać na zajęcia w stanie łagodnego zatrucia. Testy i egzaminy jest dość łatwe do uchodzić za łapówkę, albo nawet tylko za butelkę alkoholu. Takie poglądy, oczywiście, pojedyncze i bardzo kontrowersyjne. Jednak, niestety, są one podstawą stanem faktycznym. I po tych rewelacjach pasuje do chłodzenia poważnie zacząć się martwić o przyszłość.

Mimo to, w rzeczywistości nie jest tak ponura, jak mogłoby się wydawać. Jaki rodzaj edukacji zapewnia szkół zawodowych, w dużej mierze zależy od studenta. Tak, ty i sędzia dla siebie – czy aby wyobrażenie o jakości szkoły z napisem Losers? Więcej niż jedną dekadę PTU produkowane i nadal produkować młodych specjalistów, którzy spędzili czas studiując przy użyciu i naprawdę nabyły niezbędne umiejętności.

Korzyści PTU

Główną zaletą szkół zawodowych jest ich specjalizacja. Oznacza to, że młody człowiek nie wyleje w górach informacji, które nie nadaje się do niego w swoim zawodzie. Jeśli zdarzy ci się zapomnieć na studiach, można oszacować, ilu z wyuczonego materiału, a więc nie pozostaje nieodebrane, jeśli nie zniknął z pamięci niepotrzebne. Wiedza, oczywiście za nie nosić, ale czas spędzony nie będzie powrotu.

Poza tym, struktura szkoły zawodowe zorientowane na fakt, że po wydaniu student został zidentyfikowany do pracy. Na tych samych uniwersytetach w tej chwili nie ma takiej praktyki.

Co szkoła zawodowa specjalność?

 • Smith – zaangażowane w sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, determinuje konieczność napraw i wykonuje go.
 • Elektryk – zaspokaja żadnej elektroniki w samochodzie. Ze względu na szybki rozwój systemów zautomatyzowanych w urządzeniu transportowym jest bardzo popularne specjalności.
 • Obsługujący baterii – monitoruje stan baterii i akumulatorów. Niezastąpione w dużych branż.
 • Bondar – specjalista w produkcji beczek.
 • Spychacz – operator spychacz. To wymaga specjalnego dostępu.
 • Projektant projektant – jest zaangażowana w projektowaniu i produkcji bezpośredniej produkcji prototypów.
 • Draper – wykonuje prace w zakresie projektowania. Popyt w branży reklamowej.
 • Temperówka – niezbędne stanowiska pracownika w przedsiębiorstwie, w którym wykorzystywane są maszyny.
 • Inżynier – specjalista w projektowaniu różnych wzorów.
 • Cable – pracownik, który produkuje lub kable chodnikowe.
 • Crane – operator żurawia.
 • Dekarz – specjaliści zaangażowani w obliczeniach i montaż dachu na budynku.
 • Kowal – Mistrzu, która zajmuje się przetwarzaniem metalu. Często wiąże się sztuki kucia i tłoczenia.
 • Malarz – pracownik zaangażowany w malowanie budynków, budowli i innych obiektów.
 • Kierowca – specjalista obsługi urządzenia i jego kontroli (może to być lokomotywa, sprężarkę, generator turbiny, itp …).
 • Metalurg – pracuje w dziedzinie wytwarzania metali z rudy.
 • Mechanik – specjalistyczne usługi i remonty wszelkiego rodzaju mechanizmów.
 • Montaż – pracy, generując montaż i demontaż konstrukcji.
 • Carpenter – drewna specjalisty.
 • Radiomechanic – specjalista w naprawie telewizor, radio i sprzęt elektroniczny.
 • Świder – specjalista w dziedzinie pracy z elementami luki.
 • blacharzy – specjalista w dziedzinie rewizji stoi części ciała.
 • Hydraulik – pracownik, który zajmuje się naprawą i montażem urządzeń sanitarnych.
 • Spawacz – specjalistą w zakresie spawania.
 • Ślusarz – specjalista w dziedzinie ręcznej obróbki metali. Zaangażowane montaż i demontaż tych metali.
 • Stolarz – pracownik, który produkuje wysokiej jakości meble do domu (w tym meble) drewna. Co do zasady, w przypadku zastosowań cenne lasy.
 • Łopatka – dla specjalisty maszynowym, obróbki drewna, metalu, tworzywa sztucznego, szkła organicznego, żywic i innych materiałów.
 • Frezarka – operator frezarki. Procesy powierzchni przedmiotu przez usunięcie warstwy materiału.
 • Krawcowa – pracownik cięcia i szycia ubrań.
 • Grinder – pracownik zaangażowany ścieranie materiału stałego.
 • Tynkarz – specjalista w dziedzinie dekorowania ścian.
 • Elektryk – specjalista w zakresie instalacji elektrycznych. Wykonuje instalację systemów i kabli elektrycznych.

Co jest potrzebne do przyjęcia

O przyjęcie do szkoły zawodowej miasta po 9 klasy będą musiały zdawać egzaminy wstępne. Potrzebny będzie również następujące dokumenty:

 1. Oświadczenie skierowane do dyrektora szkoły.
 2. Świadectwo edukacji.
 3. 6 zdjęcia 3×4 cm.
 4. zaświadczenie lekarskie.
 5. Informacja o wykonanych szczepieniach.
 6. Dowód zamieszkania.
 7. Odpis aktu urodzenia (lub paszport).
 8. Egzemplarz z numerem identyfikacyjnym.

Jak uzyskać jak najwięcej z treningu

Nawet najlepszym nauczycielem na świecie nie może nauczyć się niczego, dopóki uczeń nie chciał się uczyć. Dlatego trzeba najpierw zacząć ich podejście do edukacji.

Nie pozwól innym zniechęcić. I pamiętaj celu przyjęcia – nabycie praktycznych umiejętności, aby pomóc utrzymać siebie. Rozważmy okres szkolenia jako inwestycję w przyszłość. Czas – jedno z najcenniejszych zasobów, które wszyscy posiadamy. Nie jest konieczne, aby obniżyć go do miernej wiatru.

Praktyka pokazuje, że kiedy uczeń jest zainteresowany tym tematem, nauczyciel sam okazuje entuzjazm. Ich postawa może zachęcić go, aby podzielić się z wami bardzo cenną wiedzę, nawet na tle obojętności reszty grupy.

Jak to osiągnąć? Wystarczy spróbować, aby uważnie słuchać. Staraj się być naprawdę zainteresowany w wybranym zawodzie. W końcu, to jest z tym przypadku zdecydowaliśmy się połączyć swoje życie, przynajmniej w ciągu najbliższych kilku lat. Dlaczego świadomie należy włączyć w latach ciężkiej pracy, jeżeli jest to możliwe, aby uzyskać przyjemność ciekawych rzeczy?

Jakie są perspektywy po ukończeniu szkoły zawodowej

dyplom zawodowego daje możliwość, aby natychmiast uzyskać pracę w swojej dziedzinie ci. Zapewnienie dostępności wolnych miejsc pracy jest dyrektorem szkoły. Niektóre opcje będą dostępne kiedy przechodzą obowiązkowe praktyki produkcyjne.

Ponadto taka edukacja (szkoła zawodowa) daje możliwość kontynuowania nauki w razie potrzeby Cię. A jeśli chodzić w tej samej specjalności, to najprawdopodobniej, będzie podane pewne korzyści. To może być zapisana bezpośrednio do drugiego lub trzeciego studiów uniwersyteckich lub możliwość zapisać się bez egzaminów wstępnych.

nowoczesny terminologia

PTU – ten rodzaj edukacji? W rzeczywistości, ten problem został przekształcony w archaizm. Ponieważ formalnych szkołach zawodowych nie ma już wśród nas. Obecnie istnieje PU – szkoły i okręty podwodne zawodowe – szkoły zawodowe. Ale wkrótce z naszej świadomości społecznej zniknie tak znajomy skrót – PTU.

Jeśli porównamy łączną liczbę byłych szkół zawodowych, a także łączną liczbę prąd Pu I Sp wydaje się, że ta ostatnia była mniejsza. Jednak kwota zaproponowana dla rozwoju zawodów znacznie wzrosła.