307 Shares 6317 views

Rzeka Urugwaj – egzotyczny zakątek Ameryki Południowej

Ameryka Południowa słynie z obfitości rzek. Każdy wie, że największy basen jest Amazonka, o powierzchni ponad 7 milionów kilometrów kwadratowych. Ale na innych drogach wodnych kontynentu, wiemy praktycznie nic. Aby wypełnić luki w wiedzy, teraz zapoznania się ze specyfiką rzeki Urugwaj.


lokalizacja

Nazwany rzeka tworzy się w górach Serra do Mar od zbiegu wód Canoas i Pelotas w Brazylii. To odnosi się do basenu Oceanu Atlantyckiego. Źródłem wody utworzonej w tętnicy cordilleras, na wysokości 2050 metrów nad poziomem morza.

Posiłki rzeką Urugwaj głównie deszcz. Wiosną i jesienią powodzi. To tworzy granicę między kilku państw. Na prawym brzegu istnieje Urugwaj i Brazylia, a na lewo – Argentyna.

Czas śródlądowej około 1500 km, a jej dorzecze ma powierzchnię 365 tysięcy km kw.. Urugwaj Rzeka wypływa z północnej części kontynentu na południu. Płynie w zalanych ujścia rzeki Parana, zatoki La Plata. Głównymi dopływami są Rio Negro i Ibicuí.

Wartość ekonomiczna rzeki

Rzeka Urugwaj ma szczególne znaczenie gospodarcze i handlowe w życiu krajów położonych na jego brzegach. Ponadto, przyciąga wielu turystów ze względu na kolor naturalny, swoisty do Ameryki Południowej. Nawiasem mówiąc, słowo „Urugwaj” jest tłumaczony z języka Guarani Indian jako „rzeka kolorowych ptaków.”

Główne porty są uważane Fray Bentos, Salto i Paysandu w Urugwaju, a także Concordia i Paso de los Libres, znajduje się na terytorium Argentyny.

Rzeka służy do nawigacji, w celu zapewnienia dostaw wody dla miast. Ponadto, istnieją trzy duże elektrownie wodne w Ameryce Południowej. Połączenie pomiędzy obiema stronami jest obecność mostków, które są międzynarodowym.

krajobraz

Rzeka w Ameryce Południowej mają specyficzny, zróżnicowany krajobraz. W tym przypadku, opisane i rzeka nie był wyjątkiem. Tak więc, w górnej części tętnicy wodnej aż zaludnionych strumienia elementu San Tome przechodzi wartości progowych. Następnie rzeka przepływa przez płaskowyż lawy i nabiera przyspieszenia, bo z tego, co tworzy szybki, mocny strumień.

Szczególnie silny podczas stałych osiedli w pobliżu Concordia i Salto, których trasa żeglugi. W Argentynie krajobraz rzeki równiny, aw Brazylii – pagórkowaty.

wędkarstwo

Paraná i Urugwaj rzeki są bogate w ryby. Na wybrzeżach są specjalnie wyposażone platformy, na których rybacy mogą spędzić czas robi rzeczy, których kochasz. Najlepszy sezon dla wędkarzy – w okresie od września do marca. W Urugwaju, można złapać dość duże okazy dorado manguruy ryb i innych.

W mieście Formosa (Argentyna) 15 lipca odbyła konkursy krajowe, w trakcie których uczestnicy są złowione Dorado. Ryba ta, między innymi, a poświęcona jest wystawa, która odbywa się w sierpniu, w miejscowości Paso de la Patria.

warunki klimatyczne

Rejon dorzecza znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego. Średnio, nie spada około 1000 mm opadów rocznie. Wilgotność około 60%. Najzimniejszy miesięcy (przy średniej temperaturze od + 11 ° C) – lipca. Ale w styczniu – najcieplejsze. Średnia parametrów temperatury w tym czasie to + 22 ° C Podczas pory deszczowej, która występuje jesienią i wiosną, południowoamerykańskiego powodzie rzeczne występują.

Celowniki

Na rzece opisane szlaki turystyczne o nazwie „El Litoral”. Zaczyna od portu rzecznego Konsepsen del Uruguay. W tych miejscach nie ma wiele do zobaczenia:

  1. 30 km od punktu początkowego trasy znajduje się Muzeum Narodowe – Pałac San Jose, który został zbudowany w połowie XIX wieku. Przylegający do nieruchomości o powierzchni 2500 ha, znajduje się ogromny park, sad, jezioro sztuczne pochodzenie, które odbyły się regaty żeglarskie, a także sam pałac. Dwór posiada 38 pokoi, a głównym fasada posiada dwie symetryczne wieże. Pałac ma piękny design, jest możliwe, aby zobaczyć freski i obrazy malarza Urugwaju Juan Manuel Blanes.
  2. Źródła termalne bogate w treść różnych minerałów, znajdują się na str. Arapey Grande rzeki, która jest lewym dopływem rzeki Urugwaj.
  3. Malownicze wybrzeże otwiera przed oczami turystów, w pobliżu miejscowości Colon (Argentyna). Istnieje ogromny most, którego długość wynosi ponad 2000 m Łączy miasto Montevideo (Urugwaj) na terytorium sąsiedniego państwa. – Argentyna.
  4. Północne kolonie, około 50 km, można odwiedzić Park Narodowy Palmar. Tutaj można zobaczyć starożytny palmowy Yatai, którego wiek wynosi około 800 lat.

Na brzegu rzeki Urugwaj wiele fascynujących miejsc. Istnieją liczne wodospady i małe stawy, w których turyści mogą iskupnutsya podczas spacerów. Fani ekstremalnej rozrywki mogą być oferowane na tratwie promowej, spływy kajakowe, czy jazdy konnej. Dla tych, którzy wolą spokojny wypoczynek, polecamy wycieczkę statkiem wzdłuż spokojnych wodach Iberyjski i Pilcomayo.