119 Shares 4055 views

Badanie krwi u dziecka: transkryptu – czy to możliwe, aby to zrobić samemu?

Jeszcze w szpitalu zostanie podjęta pierwszą próbkę krwi od dziecka. Rozszyfrowania orzekł neonatologa, a jeśli w wyniku istnieje jakiekolwiek odchylenie od normy, to jest zgłaszane matek z wypisu ze szpitala, a wszystkie dane są przesyłane podstawowej opieki pediatry. Krew z palca i żyłach dziecka będzie teraz musiał przejść dość często przez całe życie: podczas choroby, po odzyskaniu, podczas badania lekarskiego, przed operacjami lub zapobiegania. W pierwszym roku życia, liczy się pełna krew okruchy zostanie podjęta na miesiąc, szczególnie zwracając uwagę na poziom białych krwinek i hemoglobiny.


Często z rąk rodziców otrzymuje arkusz z wynikiem, który wykazał test krwi u dziecka. Rozszyfrowania to nie jest trudne, jeśli wiesz normalny limit dla każdego parametru. Jednak przed przystąpieniem do rozważania tego tematu, chciałbym ostrzec czytelnika – aby wyciągnąć ostateczne wnioski, aby zdiagnozować i przepisać żadnego leczenia powinna być tylko lekarz! Nawet jeśli rozszyfrowanie analizę biochemiczną krwi dziecka, spędził samotnie, nie wykazały żadnych nieprawidłowości, wymagane jest dostarczenie do lekarza – widzi, że uciekł swoją uwagę, ale to będzie ważne w diagnostyce jakiejkolwiek choroby.

Jakie są badania krwi?

  1. Ogólnie rzecz biorąc – najczęściej przepisywany. Na nim można ocenić stan zapalny, obecność robaków, niedokrwistość, zaburzenia układu hormonalnego, a także wielu innych, zwłaszcza chorób zakaźnych.
  2. Analiza biochemiczna krwi od dziecka. Rozszyfrowania go więcej, w oparciu o wyniki tego badania można ocenić na stan narządów wewnętrznych.

Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać również inne rodzaje analizy krwi: na alergeny, hormony, itd. Noworodka, gdy jest to konieczne, przeprowadzić badania w zakresie chorób genetycznych.

Nie ma innego

Rano i na czczo zaleca się przyjmować morfologię krwi dziecka. Dekodowanie próbek z jednym dzieckiem w różnych porach dnia, jest bardzo różny – po posiłku zwiększa stężenie białych krwinek, po snu – czerwone krwinki.

Jeśli na formularzu, który jest wystawiony na Ciebie po zdałeś analizę kliniczną krwi dziecka, dekodowanie już (czyli obok dane uzyskane wskazane normy), należy zachować ostrożność. Wiele szpitali nadal publikuje wyniki badań na dzieciach form „dorosłych”. Ponadto, wiele parametrów może być mierzona tylko w porównaniu z innymi opcjami, i zrobić to może być tylko specjalista. Jest to z kilku powodów:

  1. Tylko lekarz może ocenić obraz jako całość, biorąc pod uwagę różne niuanse, które mogą mieć wpływ na wynik: antybiotyki, inne leki, po infekcji i stanów pooperacyjne.
  2. Tylko specjalista może przepisać prawidłowego leczenia przeziębienia, wyliczenia na analizie przyczyny choroby – bakterie lub wirusy.
  3. Lekarz może odróżnić, czy wzrost limfocytów konsekwencji SARS starego lub nowego zakażenia.

Dlatego zalecamy, aby nie korzystać z wielu tabel, znalezione w Internecie i udać się do lekarza, który dokona odpowiednich wniosków.