607 Shares 3697 views

Niezawodny pin sztyca – klucz do wygodnej jazdy

Sworzeń jest rower sztyca część, która działa jako połączenie między ramą siedziska i pojazdów dwukołowych. W zależności od konstrukcji, element może być zamocowany lub przykręcone mimośrodowy zacisk. Górna część zawiera elementy blokujące słupek siedzenia, który służy jako element do mocowania gniazda szyny.

Materiały konstrukcyjne

Sztyca mogą być wykonane z następujących materiałów:

  • Stopy aluminium – są obecnie szeroko stosowane do wytwarzania różnych modeli PIN, począwszy od wytwarzania niskiego poziomu i kończący się wraz z produktami górnej półki;
  • Stal – najprostszym rozwiązaniem, które można zobaczyć na tanie rowery;
  • włókno węglowe – mocny i lekki materiał, który jest używany w produkcji Sztyca dla nowoczesnych dróg i biegowego roweru ;
  • Tytan – skuteczne rozwiązanie do produkcji struktur, które są zainstalowane w rowerach wysokiego szczebla (ze względu na wysokie koszty coraz częściej wybór profesjonalnych sportowców);
  • Scandium – nierozprzestrzenianie, ale w tym samym czasie, o dużej wytrzymałości i lekki materiał użyty do produkcji najwyższej klasy sztycą.

trudno pin

Typowy dla większości decyzji rowerach. Przedstawione w cienkościennej rurze ze związkiem dziurka na górze. Taki pin underseat cechy niska waga, koszt budżetu, trwałość i niezawodność. Główną wadą – ograniczona funkcjonalność.

zintegrowany pin

Jest to struktura integralnie połączony z ramą roweru. Najczęściej stosowanym materiałem jest wytwarzanie włókna węglowego.

Często zintegrowany sztyca formowana oddzielnie, zwłaszcza w zależności korpusu oprawy Parametry pojazd dwukołowy. Dlatego ta konstrukcja nie pozwala na regulację prześwitu.

Specyficzna technologia natura jest przeznaczony przede wszystkim do ułatwienia rower. Podczas pracy kilka cierpi funkcjonalność i wygodę.

Kołek z automatyczną regulacją wysokości

Takie rozwiązanie sprawia, że jest to możliwe, aby zmienić lądowania bezpośrednio w trakcie przemieszczania się rowerem. Regulacja odbywa się za pomocą specjalnej dźwigni zmiany biegów lub dźwigni znajduje się na kolumnie kierownicy roweru.

Regulowany pin sztyca jest przydatna przede wszystkim dla właścicieli downhill na rowerach, którzy potrzebują szybkiej zmiany pozycji siedziska w skrajności, o dużej prędkości jazdy off-road.

Sztyca z przepustnicą

Opiera się na wykorzystaniu mechanizmu, który zapewnia wstrząsy zmiękczające gdy rowerzysta sztuczki skok i porcje Bridging nieprzejezdne drogi. Sztyca z przepustnicą umożliwia sportowców extremals czują się bardziej komfortowe warunki podczas podróży.

Zgodnie z konstrukcją lub może być dźwignia teleskopowa. Główne wyniki produkcyjne pojawiają lekkich stopów aluminium.

rodzaje zamków

Zamek – sztyca element, który służy do połączenia z górną konstrukcję podstawy i oparcia, dostosowanie we wzdłużnym przemieszczeniem i przechylania. To może być przedstawiony jako oddzielna część, która nadaje się do montażu w różnych przykładach wykonania są, względnie trzpieni z podsedelom integralnie.

Zgodnie z jego specjalnej konstrukcji, zamki są podzielone na następujące rodzaje:

  1. Odnoboltovye – umożliwiają stosunkowo grubej regulację położenia siodełka.
  2. Dvuhboltovye – pozwalają dostroić nachylenie i przesunięcie platformę do lądowania rowerzysta.
  3. Zamki oryginalny design – opatentowane, wyszukane wyroby poszczególnych producentów. Inny specyficzny montaż i funkcjonalność.

usługa

Wydawać by się mogło, że sztyca jest dość nieskomplikowana konstrukcja. Jednak zestawy, a także inne szczegóły dotyczące rowerów, potrzebujące opieki i terminową obsługę.

Nasmarować sworzeń Sztyca zaleca się co najmniej raz w ciągu sezonem. Początkowo, atenuowany lub rozszerza zachowaniu mimośrodowe połączenie śrubowe. Sztyca rower zostaje uwolniona z otworu ramy. Następnie usunąć stary smar i zastosować nowy. Przed przeprowadzeniem obróbki powierzchniowej oczyszczoną nagromadzonych zanieczyszczeń.

Przy końcu kołka znajduje się z powrotem do ramy rowerowej. Jest regulowane położenie siodła, jest prawidłowo podłączony do ekscentryczny lub zaporowej.

Konkludując

Istnieje kilka komponentów rowerowych, które nie jest warte oszczędności. Są to kolumny kierownicy, systemy hamulcowe, elementy mocujące. To nie jest wyjątkiem i sztyca, który odgrywa istotną rolę. Te ostatnie powinny być dobierane w zależności od rodzaju i przeznaczenia rowerze, jazda w stylu, potrzeby, cele i zadania właściciela roweru. Nieoczekiwany zestaw awaria może spowodować poważne konsekwencje w postaci urazu lub utwórz potencjalnie niebezpiecznej sytuacji na drodze.