231 Shares 4640 views

Związane z wiekiem zmiany skórne. zmiany do pielęgnacji skóry.

Wiadomym jest, że oznaki starzenia się skóry nie są w równym stopniu znajdują się w różnych częściach ciała. Najbardziej podatne – odkryte obszary skóry, zwłaszcza na twarzy i szyi. Jak to wszystko się zaczęło?


Po pierwsze, zmniejsza się elastyczność tkanek miękkich. Pierwszymi zwiastunami zmian rozpoczynających są mało zauważalne zmarszczki wokół oczu, po raz pierwszy pojawił się w śmiech i rozmowy. Zazwyczaj te zmarszczki zauważalne, gdy zmęczony – po złym śnie lub ciężkim dniu pracy, ale z biegiem czasu stają się coraz bardziej proste, aby zobaczyć, zwłaszcza na obszarach z aktywnym mięśni mimicznych.

Te zmarszczki mogą pojawić się bardzo szybko, w wieku 20-25, zanim skóra traci swoją sprężystość. Od wieku 30 skóry starzenia się bardziej oczywiste, a wcześniej prawie niezauważalne podłużne zmarszczki na górnej i dolnej powieki się postać bardziej wymawiane „stopa łapki”. Potem coraz wyraźniej pojawia się myślenie – zmarszczki poprzeczne zmarszczki na czole. pojawiają się pionowe fałdy na nosie, młodzieńcza twarz dając wyraz smutku, a te osoby starsze – wyrazem niezadowolenia, nie lubi. Stają się głębsze fałdy nosowo-wargowe.

W kącikach ust powstają zmarszczki, gdyż zwiększa jego rozmiar i obniżenie kącikach ust. Wyrażenie staje się bardziej dojrzałe, surowy, szorstki, a nawet smutny.

Starców skóra jest cieńsza niż młodych. Jest to spowodowane zniknięcia jej włókien kolagenowych, które składają się głównie ze skóry właściwej. Elastyczne skóry, pozostawione bez nośnika, to jest mniej napięta i skrócony, co prowadzi do powstania zmarszczek.

U dzieci, z uwagi na podskórnej warstwy tłuszczu na powierzchni są dobrze wyrażony przyjemny okrągłości, zwłaszcza policzków. Jednak w okresie dojrzewania ilość tkanki tłuszczowej jest znacznie zmniejszona: oczy zaczynają szukać głębszych narysowane policzki, nos stoi bardziej dotkliwie.

Większość 35-40 lat starzenia się skóry stare kobiety manifestują w pewnym wzrostem objętości podskórnej tkanki tłuszczowej twarzy. Wypełnia coraz większą ilość skóry na twarzy. Jednak w tym wieku pełnia trwa tylko do wyniszczenia wiek, chorobę lub sztucznie wywołanej utrata masy ciała, nie doprowadzi do zmniejszenia lub zaniku tkanki tłuszczowej klocków skóry.

pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry w okresie dojrzewania

W tym czasie większość dziewcząt cierpi na skórze tłustej. Dlatego należy starannie przestrzegać diety i unikać tłustych i pikantnych potraw, wybierając lżejsze pokarmy bogate w witaminy. Raz w tygodniu zaleca się, aby głęboko oczyścić skórę za pomocą odpowiednich środków. Również troska powinny stosować pogrubienie kremy i płyny kosmetyczne, ale masaż, odżywcze kremy i maski nie są jeszcze konieczne.

pielęgnacja skóry do 25 lat

Typ skóry tworzą i stabilny, konieczne jest utrzymanie w należytym stanie, nawilżają i odświeżają, nie psuć overkill makijaż. Skórze oddychać i nadmierny makijaż do niej w tym przeszkadza. Skóra nie jest jeszcze niezbędne składniki odżywcze, witaminy, nawodnienie, środki regeneracyjne. To wystarczy, aby go regularnie czyścić i zrobić lekki masaż.

Pielęgnacja skóry do 40 lat

Po 25 latach, począwszy od małej starzenia skóry widoczne – pojawiają się pierwsze zmarszczki. Obecnie konieczne jest zapobieganie starzeniu się skóry, można korzystać ze wszystkich produktów kosmetycznych, pożądane jest, aby były one pochodzenia roślinnego. Szczególnie cenne słonecznikowy, oliwa z oliwek i migdałów olej z norek olej, kolagen, preparaty witaminowe.

dla skóry dojrzałej

Związane z wiekiem zmiany w skórze po 40 latach jest w dużej mierze zależna od biologicznych i fizjologicznych zmian w organizmie. obsuslivayutsya Pracują gruczołów dokrewnych, fizycznego i psychicznego stanu, diety i stylu życia.

Spowolnić negatywne procesy mogą utrzymać kondycję fizyczną, stosując się do właściwego stylu życia oraz zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Począwszy od 50 roku życia, skóra traci swój blask, staje się sucha. Pogarszająca się krążenie krwi, rozszerza naczynia krwionośne. Grooming koło, konieczne jest użycie narzędzia o wysokiej zawartości składników odżywczych i substancji tłuszczowych, balsamy o działaniu regeneracyjnym. Absolutnie nie można użyć leków o ściągające działania – maski i balsamy, peelingi.