722 Shares 4545 views

Ulmów Alihodzhaev – biografia i twórczość

Dzisiaj mówimy o tym, kto jest Ulmów Alihodzhaev. Biografia i jego filmy zostaną przedstawione poniżej. Mówimy o filmie aktora radziecki uzbeckiej. Artysta Ludowej otrzymał tytuł.


biografia

aktor Ulmów Alihodzhaev w 1941 roku, 30 czerwca, w Urgench w Uzbekistanie. Studiował w Taszkiencie i Teatru Instytutu Sztuki imienia Ostrowskiego. Wybrałem Wydziału Aktorskiego. Ukończył w 1964. Jego debiut miał miejsce w 1963 roku zagrał w filmie „Pięć z Fergana”. Dostał rolę Abdully Nabieva – pierwszy członek Komsomołu w Uzbekistanie. Od 1964 roku pracował w studiu. Nazwano to „Uzbekfilm”. Zagrał ponad czterdzieści ról w telewizyjnych i filmowych zdjęć studio. Sława jego ojczystym kraju i w całym ZSRR Otabek jego roli w filmie „Ostatnie dni”. Został wydany w 1969 roku i poświęcony był historycznym tematem. Dyrektor malowidła wykonane Yuldash Agzamova. Film jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem utworzonej przez Abdullah Kadiri. Nie mniej sukces przyniosła mu rola Hamzy Hakimzade Niyazi. Mówimy o charakterze sztuki seryjny telewizji filmu „Droga Ognia” – uzbeckiej poeta, dramaturg, kompozytor, rewolucyjny i osoby publicznej. Seria powstała w okresie od 1977 do 1984 roku. Jej skierowany przez Shukhrat Abbasov. W ZSRR działał w filmach studio „Kirgizfilm” Gorkiego i in. W okresie postsowieckim pojawił się w taśmach Rosja, Azerbejdżan i Uzbekistan.

wybrana filmografia

Już wiemy, kto Ulmów Alihodzhaev. Jego film zostanie pokazany na. W 1963 roku aktor zagrał Abdullu Nabieva w filmie „pięć”. W 1964 roku wystąpił w roli Ali Kushchi w filmie „Star Ulugbek”. Zagrano Ghulam Akhmedov w filmie „pokojowych”. W 1965 roku wystąpił w roli Muzaffar w filmie „Born”. W 1966 Ubaidullakh grał w filmie "The Secret of jaskini." W 1967 Ulmów Alihodzhaev zagrała Safoeva nauczyciela w filmie „Pod popiołów”. W 1968 roku wystąpił w roli magika w filmie „Synów Ojczyzny”. W 1969 Otabek grał w filmie „Ostatnie dni”. „Śmierć” pracował nad filmem w 1970 roku. W 1971 roku zagrał Yadgar Khamidovich w filmie „szczytu”. W 1972 roku Mohamed Ulmów Alihodzhaev grał w filmie "The Black Sands". Zagrał jak Mahmoud w „pole” malarstwa w 1973 roku. Zagrano Davron-Klychev w filmie „Plaża ogniu”. W 1974 roku pracował przy obrazach „Abu Rayhan” i „ważny dzień.” W 1975 roku grał Kuvvatov komisarz w filmie „idzie Komsomołu”. Zagrał w „krewnych” taśm epizod w 1976 roku. „Idę”, Hassan grał w filmie. Zagrał w epizodzie obrazu „The Birds”. W 1977 roku pracował jako „Dom” na filmie.

Od 1977 do 1984 roku zagrał w filmie „Ogień na drodze.” Tam dostał się dowiedzieć Hamza Khakimzade. W 1977 Saidov grał w filmie „To”. W 1978 roku wystąpił w roli w filmie Maksud „Khwarezmian legendy.” W 1979 roku grał nauczyciela historii Batyr w filmie „Uwaga! Wąż!”. W 1980 roku wystąpił w roli lekarza w filmie „służenia swojemu krajowi”. Grał w epizodzie filmu „w kaskady.” W 1981 roku pracował przy filmie „Nie wkładać”. W 1984 Suleymanova grał w filmie „granicy państwowej”. Erkin zagrała w filmie „Długi Echo” w 1985 roku. Pracowałem nad filmem „ostatniej kontroli.” W 1986 Rakhmanov grał w filmie „Diament Belt”. Pracowałem nad filmem „o tym.” W 1987 Salyamova grał w filmie „na Krymie”. W 1988 roku wystąpił w roli Timur Kambarova w filmie „Pejzaż”. W 1989 roku pracował przy filmie „Code of Silence”. „Shock” odegrała prokuratora w filmie.

1991 wystąpił w roli gubernatora w filmie „Ay!”. Zagrano ogólne Rashid Kirimova w filmie "Line of Death". W 1993 roku pracował na obrazie „Red Train”. W 1994 roku zagrała w filmie „Junior”. W 1997 roku pracował na obrazie „W ciągu ostatnich dni”. W 1998 roku wystąpił w epizodzie filmu „Mała lekarza.”

Uznanie i nagrody

Ulmów Alihodzhaev w 1975 roku otrzymał Nagrodę Lenina Komsomołu. Tak więc były naznaczone roli jego współczesnych, grał w filmach. Otrzymał tytuł Artysty zaszczycony uzbeckiej SRR. Uznane weterani pracy. Otrzymał tytuł Artysty Ludowej uzbeckiej SRR.

Działki

Ulmów Alihodzhaev pracował nad filmem „Towarzysz Boykenzhaev”. Fabuła opowiada historię, jak w późnych latach osiemdziesiątych w centrum dzielnicy uzbeckiej są instruowani jak najszybciej zbudować cmentarz. Należy uzyskać kształt gwiazdy. Na cmentarzu pochowani są obok Kazachowie, rosyjski, Kirgizów i uzbecki. Czynienia opłata ktoś Boykenzhaevu. Jest to mały i prostolinijny ludzie pochodzą z sierocińca …