757 Shares 6002 views

Najlepsze amerykańskie filmy o wojnie: wykaz i opis ratingu

Filmy na temat wojny jest zawsze aktualne. Uczą patriotyzm, miłość ojczyzny, odwagi i męstwa. Oglądając te zdjęcia, możemy wczuć się w bohaterów, podziwiać ich wyczyny, poświęcenie, uczciwość, odwaga i nieustraszoność. Amerykańskie filmy o wojnie dał światu wiele postaci, które stały się ulubionym miejscem nie tylko w USA, ale także na całym świecie.


Klasyka gatunku

Oczywiście, każda osoba ma swoje własne preferencje i gusta. Dlatego na najlepszy film o wojnie może być długi i żmudny argumentować. Mimo wielu dyskusji i opinii, nie jest kategorią z tych obrazów, które stały się klasyką światowego kina. I że dotyczy to legendarny dramat wojenny w reżyserii Stivena Spilberga „Lista Schindlera” (1993). Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, zdobył siedem Oscarów. Jest on oparty na historii niemieckiego biznesmena, który podczas Holokaustu postanawia pomóc uciskane Żydów. Zaczyna się romans i zwróciła się do władz niemieckich w celu umożliwienia wykorzystania na „tani” produkcyjnej siły roboczej. Ryzykując swoje życie i pokazano cudów dyplomacji, ratuje ponad tysiąc Żydów.

Opisując najlepsze amerykańskie filmy o wojnie, nie wspomnieć o „Pearl Harbor” z Benom Afflekom w roli głównej. Film wykonany w 2001 roku, w reżyserii Michaela Baya. Jest to historia dwóch pilotów – przyjaciel i kolega, który zakochał się w kobiecie. Ale to nie niszczy przyjaźń, ona pozostała w sercach, aż do ostatniego tchu. Ten film jest o tym, jak życie ludzi topiony w piecu bitew i operacji wojskowych. Przeszłość stała się pożar, na przyszłość muszą być zwalczane na ziemi i na niebie, w nienawiści i wielkiej miłości.

Amerykańskie filmy o II wojnie światowej

Jeśli mówimy o pierwszej piątce, w jej prawowite miejsce zasłużyła dramacie „Szeregowiec Ryan” (1998), który opowiada o lądowaniu aliantów we Francji. Teren był pod okupacją niemiecką, a marines się pod ciężkim ostrzałem. Mimo ostrzału, kapitanie Miller zbiera żołnierzy ocalałych i przebić się przez obronę. Teraz mają nowe zadanie – aby odnaleźć i uratować kolegę Ryana. Obraz, w którym główną rolę zagrał Tom Hanks, otrzymał pięć Oscarów.

Jednym z najnowszych filmów o II wojnie światowej jest „Rage” (2014). Film opowiada o załodze czołgu, który bierze udział w niemal samobójczej misji. Dla dowódcy, grany przez Brada Pitta, głównym zadaniem jest przetrwać i uratować życie swoich żołnierzy. Inne dobre filmy o wojnie 1941-1945 (USA), „U-571” (2000) na temat walk z udziałem okrętów podwodnych, „Flags of Our Fathers” (2006) o działaniu przejąć wyspę Iwo Jimy Marines podczas wojny przeciwko Japonii. I, oczywiście, obraz Kventina Tarantino „Inglourious Basterds” (2009) o amerykańskich wojskowych, że jego bezwzględność przynosząc terror nazistów w okupowanej Francji.

Pierwszy Świat

Amerykańskie filmy wojenne nie są zwrócić uwagę na tragiczne wydarzenia w Europie, które miały miejsce na początku XX wieku. Myślę, że nikt nie twierdzi, że jednym z najlepszych obrazów na ten temat znajdują się stare dobre czasy, „Wichry namiętności” (1994). W centrum fabuły – trzech braci w miłości z kobietą. Wydaje się, że sytuacja nie ma ucieczki, ale wszystko na swoim miejscu stawia bezlitosną i bezwzględną wojnę. Obraz „Wichry namiętności” otrzymała Oscara dla operatora oraz nagrodę „Złotego Globu” za najlepszy film dramatyczny. Nie gorszy do niego, a nowa praca Stivena Spilberga – dramat wojenny "War Horse" (2011). Jest to opowieść o niesamowitej przyjaźni dzieciak Albert, grany przez młodego aktora Dzheremi Irvin i konia Joeya. Gdy koń wojna jest przeniesiony do pułku kawalerii, które walczyły na polach Francji. Chłopiec, mimo młodego wieku, jest wysyłany w wir działań wojennych, aby znaleźć przyjaciela.

Trzech liderów, bez wątpienia zawiera film „The Water wróżbita” (2014), którą Stany Zjednoczone usunięty wraz z Turcji i Australii. Główną rolę udał się Russell Crowe i Olga Kurylenko. Akcja rozgrywa się pod koniec wojny – w 1919 roku. Australijczyk, który stracił trzech synów, wysłane do półwyspu Gallipoli. Tutaj, w zaciętej walce i zabitych chłopców, których ciała stara się znaleźć. Niespodziewanie dla siebie człowiek odnajduje sens życia, gdzie go znaleźć nawet nie wymyślono.

Walki w Iraku

W tej kategorii dużo zdjęć, bo ta wojna jest stosunkowo „świeży” i jego wydarzenia są bardzo istotne dla USA. Amerykańskie filmy o wojnie w Iraku powiedzieć od walk odbywających się w Azji na początku XXI wieku. Pierwsza pozycja w rankingu najlepszych obrazów wziął „The Hurt Locker” (2008) – opowieść o codziennym życiu trzech saperów. Jeden z jego przyjaciół, dla których wojna – to pasja, należy do niebezpieczna praca nie jest poważna. Dla niego to po prostu wciągająca gra. Jest to zaniedbanie i prowokuje powstawanie różnic w jednostce.

Inna praca na ten temat – obraz „Green Zone” (2009). W historii CIA bezskutecznie szuka śladów broni masowego rażenia w „zielonej strefie” okupowanym Iraku. Oficer Miller, grany przez Met Deymon, widząc, że dochodzenie tendencyjne i stara się doprowadzić go do publicznej wiadomości. Zbuntował się przeciwko generałom, którzy za wszelką cenę starają się przywrócić porządek w tych ziem. Reżyser – Paweł Gringass, posiadające niepowtarzalny styl. Jego zawodnicy są pozbawieni bezdusznych scen z efektami specjalnymi – każdy szczegół jest wypełnione głębokim znaczeniu. Wśród dobrych filmów o wojnie w Iraku, warto również zwrócić uwagę na „Courage Under Fire” (1996), „Trzech Króli” (1999) oraz „W dolinie Ela” (2007).

Filmy o wojnie w Wietnamie

Chciałbym natychmiast przydzielić pracę dyrektora Randall Wallace „We Were Soldiers” (2002). W środku obrazu opowieść o pierwszej masowej bitwy wojny: około 400 amerykańskich żołnierzy są otoczone, zapomniany i opuszczony. Mimo to są one bohatersko walcząc do ostatniego tchu. Bohaterką znakomicie grany przez Mela Gibsona. „Straty wojskowe” (1989) z Shona Penna – kolejny obraz o Wietnamie, który jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Prywatna Erickson jest świadkiem straszliwej zbrodni – wojsko USA zgwałcił i zabił wietnamską dziewczynę. Potępiając towarzysza plutonu, jest on zmuszony do konfrontacji nie tylko ich, ale również okrutne sierżant, którzy już dawno zapomnieli, co uczucie współczucia.

Oczywiście, w pierwszej trójce obejmuje również film „Czas Apokalipsy” (1979). Film opowiada o agenta specjalnego, który otrzymał zadanie, aby przejść w górę rzeki w Kambodży. Nie musi rozbroić szaleńca Pułkowniku, utworzony na odludziu przemocy królestwa. Na jego trudnej drodze, on staje twarzą w twarz ze wszystkimi okropnościami wojny. Wietnam temat powinien również zobaczyć takie amerykańskie filmy o wojnie: "Łowca jeleni" (1978), "Ptah" (1984), "Pluton" (1986), "Full Metal Jacket" (1987) i "Good Morning, Vietnam" ( 1987).

Afganistan

O operacji wojskowych w tym kraju zastrzelił wiele zdjęć rosyjskich reżyserów. To jest tylko wszyscy ulubione „Dziewiąte Spółka” Bondarczuk. Amerykanie nie są daleko w tyle z powodu swoich wielu ciekawych prac o wydarzeniach wojny. Na przykład, „Restrepo” (2010), złowione w nominację do Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego planu. „Restrepo” – amerykańska baza, żołnierze, którzy pilnowali proces aktywnego torując drogę na odludziu. Miejscowa ludność jest wrogo nastawiony do projektu, więc między talibami i wojsko ciągle wyrwanie się konflikty. Film – synteza heroizmu, Braterstwo, śmiertelnych starć i ciężkiej pracy.

Ocena, która obejmuje najlepsze amerykańskie filmy o wojnie w Afganistanie nie jest bez malowania „Charli Uilsona wojny” (2007). Aktorzy – słynne gwiazdy Hollywood: Tom Hanks i dzhuliya Roberts. Obraz opowiada o legendarnym „Operacja Cyclone”, co wpłynęło na wynik walki. Plan został opracowany przez pracownika Capitol, który organizował dostawy broni do milicji. Film wywołał lawinę kontrowersji: W niektórych krajach był nazywany nieważne, w innych stanach uznane i kochane. Wśród obrazów są również o Afganistanie powinno być określenie „Wichry owiec” (2007) i „The Beast” (1988).

Inne filmy o wojnie

Oraz o innych walk i bitew powiedzieć amerykańskie filmy. O wojnie w Japonii, na przykład w opowiadaniu „Ostatni samuraj” (2003) z Tomem Cruisem w roli głównej. Z powodu tego dramatu wojskowej z elementów przygodowych 40 nominacji, cztery razy twierdził prestiżową nagrodę Akademii. Film opisuje wydarzenia z 1870 roku, pochodzący z Japonii. Cesarz postanowił uaktualnić Umów stan na zachodnim modelu. Ale to spowodowane tylko gniew obywateli, którzy organizowanych masowych zamieszek. Aby uspokoić „dzikusa” zaproszony były amerykański oficer Nathan Olgrena. Nikt nie wiedział, jaki będzie wynik tej wizyty.

„Ostatni Mohikanin” (1992) – obraz Maykla Manna, który zabierze widzów w trudnym okresie dla amerykańskiej kolonizacji. W 1757 wybucha wojna między Francją a Anglią nad ziemią. Córka pułkownika Monroe próbuje dostać się do oblężonej twierdzy, jeśli chodzi o pomocy „Hawkeye” – młodego białego myśliwego, wyhodowany przez Indian. Między chłopcami i najstarsza dziewczynka, Cora wybucha miłość. Teraz tylko człowiekiem i jego przyjaciół z plemienia może uratować ukochanego bohatera i jej siostrę z francuskiej niewoli.

Zdjęcia z Melem Gibsonem

Ten aktor wykazał pracę doskonała reżysera – filmy o wojnie (USA). Lista najlepszych amerykańskich obrazów wojskowych niekompletna bez wspaniałego dramatu „Braveheart” (1995), który zdobył pięć Oscarów, w tym za najlepszy film. Opowieść o wydarzeniach w Szkocji, uciśnionych okrutny krwiożerczym tyranem Edward długonoga. Ludzie starają się zaoszczędzić prosty farmer William, który nie tylko podnosi na buncie mas chłopskich, stając się bohaterem, ale także zdobywa serce księżniczki angielskim. Mel Gibson i Sofi Marso odgrywał rolę wielkiego.

Inne jego filmy już na wojnie. praca głównego reżysera została wykonana przez Rolanda Emmericha, ale, powiedzmy, solidny wkład w skrypcie i popełnił Mel Gibson. Centrum „Patriot” działki (2000) – wojny domowej. Trzynaście brytyjskich kolonii na rzecz wolności i niezależności. Ojciec siedmiorga dzieci, Benjamin, starając się nie brać udziału w walkach. Ale kiedy na polu bitwy padł, jego najstarszy syn, on zmienia się na naszych oczach. Pokój rolnik przekształcony dowódcy krwi, co prowadzi do oderwania Rebelianckiej. Ten film, jak również inne wyżej wymienione obraz, zasługuje na uwagę. Jeśli nie widziałeś tych prac, należy poświęcić chwilę i sprawdzić następny weekend.