784 Shares 1734 views

Przyczyny surowiczego zapalenia opon mózgowych, w jaki sposób można je zdobyć?

Określenie „aseptyczny rdzeniowych” oznacza, że w płynie mózgowo-rdzeniowym, a więc płyn mózgowo-rdzeniowy pacjenta zapalenia obserwowanego wzór z przewagą komórek, takich jak limfocyty. Taka sytuacja pojawia się, gdy bariery ochronne otaczające mózg i jego obudowa są można dojść do drobnoustrojów, które mogą być przyczyną tego typu reakcji zapalnej.


Przyczyny surowiczego zapalenia opon mózgowych

1) wirusy: opryszczki pospolitej, wirus cytomegalii, wirus ospy wietrznej i półpaśca, enterowirusy Coxsackie i echo, wirus Epsteina-Barr, polio, odra, świnka, różyczka, kleszczowe zapalenie mózgu, grypy i innych. Ta przyczyna surowiczego zapalenia opon – najczęściej.

2) Specyficzne dla bakterii: Mycobacterium tuberculosis The czynnikiem sprawczym kiły, leptospirozę.

3) flory grzybowe, np Cryptococcus. Te przyczyny surowicze zapalenie opon występują głównie na zmniejszenie odporności, na przykład z powodu zakażenia HIV (co najmniej – z powodu chemioterapii lub przedłużonej ciężkiej choroby) jako organizmu z normalnym systemu zabezpieczającego nie pozwala na przedostawanie się grzybów na błonach mózgu.

Jak można „dostać” ostrej surowiczego zapalenia opon mózgowych?

Wirusy i bakterie dostają się do organizmu w takich sposobów:

1) przenoszonych przez powietrze. Ponieważ zdecydowana większość wirusów przenoszonych: odra, różyczka, świnka, ospa wietrzna, wirus SARS z grupy. „Trafi” drogą powietrzną i pałeczki gruźlicy, ale uderza błony mózgu ogniska w płucach, co najmniej – od innych skupisk bakterii.

2) Przez niemytego strony niewystarczające żywności obróbce termicznej (szczególnie mlecznych) i wody (co do picia lub kąpieli i w którym połknąć). Więc można „kupić” enterowirusy oraz niektórych innych patogenów.

3) Po rany na skórze i mikropęknięć. Tak przenika do męża Leptospira, Treponema (krętków).

4) Po gryzienie owadów i stawonogów. Więc dostaje wirusa kleszczowego zapalenia mózgu, a także kilka innych wirusów, które, na szczęście, prawie nigdy nie występują w naszym regionie.

Istnieją wirusy powoduje surowicze zapalenie opon mózgowych, które mają wiele tras transmisji. Ten opryszczki wirusy, jak i jego „kolegów” – cytomegalii, i wirusy Epsteina-Barr. Mogą one być przenoszone przez kontakt (o zawartości spożyciu pęcherzyki na skórze innej osoby), w powietrzu kropelek, poprzez całowanie, transmisji seksualnej, transfuzji krwi na media do tych, którzy nie mają już wirusa (jest to zwykle dzieci i dorosłych jest prawie uniwersalny zakażonych wirusem opryszczki). Mogą też dostać się do rozwijającego się płodu w czasie ciąży, lub gdy matka tylko podczas tego okresu jest zainfekowany, czy dziecko urodzone przez kanał rodny w trakcie ostrego zakażenia wirusem opryszczki w drogach rodnych.

Zapobieganie surowiczego zapalenia opon mózgowych

Znając przyczyny surowiczego zapalenia opon mózgowych, możliwe jest, w pewnym stopniu, aby zapobiec jego wystąpieniu. Jak to zrobić?

  1. Szczepienia. Rutynowe szczepienie chroni przed wirusem odry, różyczki, świnki, polio zakażenie Enterovirus: jeśli dziecko jest chore, a jedna z tych chorób, a następnie przekazuje je łatwiej i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, takich jak zapalenie opon mózgowych.
  2. Przestrzeganie zasad higieny: mycie rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety, korzystanie z osobistego naczynia i ręczników w kolektywie dzieci.
  3. Jeść tylko przegotowaną wodę i mleko. Nie jedz żywności (zwłaszcza kwas mlekowy), które wygasły.
  4. Naucz dziecko, by nie połknąć wody podczas pływania, jak większość opon mózgowych „przynieść” go do morza, a to dzieci i młodzież.
  5. Aby nauczyć dziecko, aby nie kojarzyć się z ludźmi, którzy są kaszel, kichanie, którzy mają zatkany nos lub, wręcz przeciwnie, jest łzawienie lub katar. Również jest to konieczne i rodziny Nabierz zwyczaju dorosłych pacjentów nosić maskę, a nie ściśle komunikować się i całuje swoje dziecko w najmniejszych oznak zakażenia wirusem opryszczki ( „zimna” na ustach lub w pobliżu nosa).
  6. Jeśli nie jest znane dzieci, które doznały mononukleoza zakaźna, nie komunikują się ze sobą ściśle przez długi czas: wirus jest rzucić się w ślinie i pół roku od daty tej choroby.
  7. Choć przyczyna przyczyny aseptycznego zapalenia opon mózgowych są znane i zapobiec ich wejściu do ciała w 100% jest niemożliwe, można spróbować przyzwyczaić się od dzieciństwa do zdrowego stylu życia i hartowane do nawet uderzenie osoby, mikroby nie mógł przenikać przez błony mózgu.