357 Shares 2860 views

Która zawiera witaminę D? Najlepsze produkty dla zdrowia rodziny

Każdy człowiek wie, że witaminy dla organizmu jest bardzo duża. Witaminy regulują działanie wszystkich narządów i układów, utrzymanie normalnej aktywności. Dla każdej witaminy osobno istnieje pojęcie dziennego zapotrzebowania. Jeżeli dana osoba otrzymuje dzienne zapotrzebowanie na witaminy codziennie, ciało jego pracy w stu procentach. Jeśli ten warunek nie jest spełniony, wówczas stopniowo wyłaniają warunkach niedoboru, które występują w zaburzeniach czynnościowych narządów i układów ludzkiego ciała.

Niestety, jak byśmy chcieli, a nie witaminy mogą gromadzić się do wykorzystania w przyszłości. Ważne jest, aby przestrzegać warunków dziennej dawki wymaganej dawki witaminy.

Wśród wielu substancji znanych jako witaminy, niezbędne dla człowieka witaminy D. odgrywa dzienne zapotrzebowanie na tego materiału wynosi: dla dzieci i dorosłych – 10 mcg / dzień; dla osób w podeszłym wieku, kobiety w ciąży i różnymi chorobami – 15 mg / dzień. Witamina ta jest wyjątkowy, że dana osoba jest w stanie go syntetyzować samodzielnie i razem z jedzeniem. Zobaczmy, który zawiera witaminę D?

Światło słoneczne – źródło witaminy D

Pod działaniem promieniowania ultrafioletowego w skórze zaczyna tworzyć niezbędne dla nas substancji. Ponadto, w różnych rodzajów skóry i w różnych warunkach środowiskowych witaminy D, ukształtowane w różny sposób. Najbardziej podatne na fortyfikacja jasną skórę. Ciemna skóra do wytworzenia tej samej ilości musi być znacznie dłuższy i światło słoneczne. Stan czystości powietrza miasta odgrywa również dużą rolę. W zanieczyszczonych miast słońcu uzyskać bardziej skomplikowane, a witamina D wytwarzana w skórze powoli. Najlepszą porą do opalania: rano do 12 godzin. W tym czasie promienie słoneczne są najmniej agresywny, a powietrze jest nadal czyste.

Jak uzyskać witaminy D z jedzeniem?

Ale co, gdy zachmurzone i słońce nie widzi przez kilka tygodni? Dla wielu rosyjskich regionach zjawisko to nie jest niczym niezwykłym. Odpowiedź jest oczywista: w warunkach niedoboru światła słonecznego powinny być zawarte w diecie produktów bogatych w substancji jest konieczne dla nas. Powstaje uzasadnione pytanie: który zawiera witaminę D i innych składników odżywczych? Są to produkty, w których zawartość tego pierwiastka może zaspokoić potrzebę ludzkiego ciała. Należą do nich:

 • Olej z ryb – to co zawiera witaminę D w dużych ilościach. Sędzia 100 g tego produktu wynosi 0,21 mg witaminy szlachetnych. Okazuje się, że tylko 5 g oleju rybnego może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie człowieka witaminy D. Ponadto, tran normalizuje metabolizm lipidów w organizmie, sprzyjający utracie masy ciała. Regularne konsumowanie magicznym produktu sprawia grube i posłusznemu włosy i ułatwia regenerację skóry, ma działanie histaminy i przeciwzapalne i zmniejsza ryzyko osteoporozy. Wcześniej, olej z wątroby dorsza przestraszony ostry i nieprzyjemny zapach, a nowoczesny lek elegancko szczelnie w fiolce i nie pachną. Zanim kupisz olej rybny w aptece, skontaktować się z lekarzem, gdyż istnieje szereg przeciwwskazań.
 • ryby morskie. To miejsce, gdzie zawarta witamina D, a tam są wielonienasycone kwasy tłuszczowe w dużych ilościach. Odmiany ryb morskich o wysokiej zawartości tłuszczu – bogatych źródeł witaminy D, zwłaszcza dorsza i halibuta. Im mniejsza ilość zawartych w śledzia (2,9 g / 100 g produktu), makrela tuńczyka (3 g / 100 g produktu). Maksymalne stężenie witaminy D jest w wątrobie ryb. Jeść tłuste ryby morskiej, można także wzbogacić organizmowi kwasów omega-unikatowych, które przedłużają młodość i walki z miażdżycą.
 • Jaja, zwłaszcza żółtka, – co zawiera witaminę E w ilości 4,5 mikrograma na 100 g Produkt jest dostępny, który zawiera witaminę E i A. Wszyscy oni przyczyniają się do najlepszej absorpcji. Ponadto, w żółtku zawiera lecytynę jest cennym, co daje elastyczność więzadeł.
 • Wątroba, wołowina, wieprzowina lub kurczak – co wolisz? Wątroba jest 100 0,4 mcg witaminy D. Ponadto, wątroba – produkt, który zawiera witaminy A, wartościowe białka, żelaza i miedzi, które są łatwo trawione i chronić organizm przed anemią.
 • Fat produkty mleczne: masło, śmietana, krem – witamina A, w którym około 0,2 mg. Mleczne produkty zawierają wapnia i fosforu, które są dobrze absorbowane przez dziękując witaminy D.

Po zapoznaniu się z listy, teraz wiesz, który zawiera witaminę D. Pamiętaj, aby w diecie tych pokarmów i pozostać zdrowym. Ważne jest, aby pamiętać, że witamina ta jest dość trwa obróbce cieplnej, ale ulega zniszczeniu pod wpływem światła i powietrza.

Jak być wegetarianami?

Wegetarianie, którzy wykluczyć z diety wszystkie produkty zwierzęce, powinny również odzwierciedlać, który zawiera witaminę D. wegetarianie powinni zwrócić uwagę na orzechy włoskie, pieczarki, pietruszka, owsa, lucerny i pokrzywy, mniszka lekarskiego. Ale zawartość tych produktów roślinnych witaminy D jest bardzo mała i trudno będzie nadrobić braki, jeść tylko posiłek. W takim przypadku konieczne będzie włączenie do diety oleju z ryb, co zawiera witaminę D w dużych ilościach.

Jak przydatne witaminy D?

Miejmy zrozumieć dlaczego witamina D jest więc niezbędne dla naszego zdrowia. Funkcje witaminy D:

 • Wapnia tworzące związki kompleksowe sprzyja jej wchłanianie i przyswajanie w korpusie. To sprawia, że kości i zęby mocne i nerwy, włosy i paznokcie – piękne.
 • Dzieci – to jedyny sposób, aby zapobiec powstawaniu i rozwojowi krzywicy.
 • Zapobiega niebezpieczną chorobę autoimmunologiczną, co prowadzi do rozwoju stwardnienia rozsianego.
 • W połączeniu z witaminami A i C wzmacnia układ odpornościowy, zapewniając skuteczną ochronę antywirusową dla jednostki.
 • Jest on zmaga się z chorobami układu krążenia i onkologicznych.
 • Znacząco poprawia kondycję skóry podczas jej choroby.
 • To przyczynia się do absorbowania fosforu i magnez.
 • Normalizuje szybkość krzepnięcia krwi.
 • To sprzyja wydalaniu metali ciężkich, w tym ołowiu.
 • Jako prekursor testosteronu, konieczne jest dla wszystkich ludzi do normalnego życia.

Ile funkcje wykonuje tę witaminę! Teraz, że rozumie, jak ważne jest, aby wiedzieć, który zawiera witaminę D, w celu uzupełnienia deficytu.

Ważne jest to, czy witamina D dla dzieci?

szczególnie ważne dla dziecka, aby utrzymać poziom witaminy D w organizmie. Będzie go ostrzec choroby niebezpieczne – krzywicy. Przekonajmy się, co jest zawarte witaminy D dla dziecka. Dzieci karmione piersią dostać go z organizmu matki z mlekiem. Kobiet karmiących piersią jest bardzo ważne, aby używać produktów, które zawierają dużo witaminy D jest wystarczająco dużo czasu na słońcu lub przy specjalnych kompleksów witaminowych. Dziecko również musi być w słońcu codziennie rano.

Dzieci, które są karmione butelką, otrzymaną mieszaninę, która zawiera witaminę D. odczytu dokładnie składu mieszaniny. W razie potrzeby witamina nie występuje tam, konieczne jest albo zmienić mieszankę, lub w celu zapewnienia jego przybycie w inny sposób.

Dzięki wprowadzeniu pokarmów uzupełniających i dalszego przejścia na „dorosły” żywność, można swobodnie dodawać do diety dziecka, co zawiera witaminę D.

Mogę brać witaminy D. leki bez recepty?

Pediatrzy są często przepisywane dzieciom w wieku poniżej trzech lat witaminy D w postaci leków. To albo „Vigantol” (na bazie oleju) lub „Akvadetrim” (na bazie wody). Dawkowanie i sposób podawania są powoływani wyłącznie przez lekarza w oparciu o stan dziecka, region zamieszkania i rodzaju żywności dla niemowląt. Nie zażyciem witaminy D bez zalecenia lekarza. Przedawkowanie tej substancji może powodować poważne zaburzenia w organizmie.

W wielu regionach Rosji, gdzie słonecznych dni w roku, nie więcej niż sześćdziesiąt, ludność przeżywa niedobór witaminy D. Niedobór ten musi być uzupełniane do pełnego funkcjonowania organizmu i zapobiegania chorobom niebezpieczne. Zmierzyć poziom witaminy D dla wszystkich członków rodziny i udać się do lekarza. Jeśli to konieczne, lekarz zaleci prawidłowego leczenia.

Bądź zdrowy!