295 Shares 3600 views

Usuwanie kleszczy. Wskazówki do usunięcia osoby i psa

Idziesz na charakter? Nie zapomnij zabrać ze środków ochrony przed kleszczami. Po długim pobycie w naturze odkryć zagrożenie na kleszcza pod skórą jest bardzo wysoka. Zawsze trzeba odpowiednio wybrać ubrania i wstępnie przetwarza je protivokleschevye spraye.

Co należy zrobić, jeśli ugryziony przez kleszcza?

Prawidłowa odpowiedź – to szybko dostać się do najbliższej izby przyjęć lub na pogotowie, gdzie masz pierwszej pomocy. Jeśli jest to niemożliwe, aby dostać się tam w ciągu pierwszych kilku minut dostać stawonogów mieć go samodzielnie. Usuwanie kleszczy najlepiej jest wykonywać natychmiast, bez odkładania go na minutę.

Jak usunąć kleszcza?

Usuwanie kleszcza u ludzi powinny być wykonane ze szczególną ostrożnością, nie ściskając ręce, ponieważ może to doprowadzić do wydalenia wirusa do rany.

Wstępnie kleszczy może być smarowane olejem, a następnie za pomocą pętli wątku delikatnie wyjąć go, dzięki czemu ruch obrotowy. Potem chcesz zapisać kleszcza i podjąć się analizy w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a ukąszenie jest konieczne, aby intensywnie leczyć jod lub antyseptyczny.

Po usunięciu kleszcza, należy w ciągu 24 godzin po ukąszeniu dostać zastrzyk z immunoglobuliny. Pomoże to powstrzymać wirusa, jeśli zainfekowany.

Usunięcie kleszcza strzykawką

Usunięcie kleszcza poprzez strzykawki jest bardzo niezawodny sposób.
Zakupy strzykawki w dowolnym farmacji odciąć kaniuli, a powstały otwór spadnie do Kęs roztoczy w strzykawce i powoli rozciąganie samego tłoka. Zatem roztoczy wnętrzności na zewnątrz.

Zapalenie mózgu – co to za choroba? I jak go leczyć?

Mózgowych zapalenia mózgu, – grupa chorób wirusowych związanych z zapaleniem błony mózgu, szarej i białej. Ze względu na infekcję za pomocą łagodnej postaci wyleczenia jest szybki. Bardziej surowa forma zapalenia związanego z powikłaniami neurologicznymi, nawet potencjalnie śmiertelne. Powikłania, takie zapalenie mózgu może być niedowład i paraliż.

Jeśli zostanie wykryty wirus, to ma się czego obawiać, ale jeśli wirus jest nadal obecny, to nie znaczy, że doszło do zakażenia. Jeżeli w ciągu 24 godzin po immunoglobuliny ukąszenia kleszcza podawano, choroba może być łagodne formy.

W ciągu miesiąca, należy uważnie monitorować swój stan zdrowia, aby nie przegapić pierwsze objawy kleszczowe zapalenie mózgu.

Jeśli chodzi o naszych ukochanych zwierząt domowych, są najbardziej potwierdzone roztocza ataku.

Jak usunąć kleszcza z psa?

Jeśli znajdziesz kleszcza z psa, można go usunąć za pomocą specjalnego urządzenia. To urządzenie do usuwania kleszczy nazwie Tick Twister. Powinien on również ruch obrotowy. Po rany smaru jodu.
Po takiej manipulacji na jakiś czas trzeba obserwować psa.

Urządzenie do usuwania kleszczy z psów nie jest przeznaczony do stosowania w przypadku osoby ugryzieniu.

Usuwania kleszczy polega na dodaniu kropelek bakteriobójczy w stworzeniu pająka. Po kilku sekundach na kleszcza zaczyna błądzić oddech, rozluźnia trąba, a na 20-30 minut kleszcz zniknie sama. Przeprowadzenie takich manipulacji jest bardzo starannie, ponieważ po wyjęciu pod skórą może pozostać trąba, która jest spowodowana prowadzić do zapalenia skóry i ropienie.

Jeśli usuniesz kleszcza jeszcze spaść na głowę, ciągnąc jej wartość za pomocą sterylnej igły, a miejsce powinno być zdezynfekowane jodem lub zieleń brylantowa.

Nie zaleca się również rzucać kleszcza, to lepiej, żeby go spalić.

Co należy obawiać się przez ukąszenie psów?

Usuwanie kleszcza z psa – nie jest jedynym działaniem, które towarzyszy skuteczne leczenie. Zwierzę po ukąszeniu trzeba przestrzegać. Dlaczego tak jest? Najczęstszym i niebezpieczna choroba dla psów – jest piroplazmoza. Należy zwrócić uwagę na pierwsze objawy: senność, utrata apetytu, wymioty i biegunka, temperatura ciała wzrasta do 40 ° C, słabość kończyn tylnych. Jeśli w ogóle, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii, ponieważ bez wykwalifikowanej opieki usuwania kleszczy może być przeprowadzona w niewystarczającym stopniu.

Inną chorobą, która może „podnieść” zwierzę – to borelioza, albo . Borelioza Pierwsze objawy mogą pojawić się po kilku miesiącach, a może nigdy nie nastąpić, jeśli jednak objawy pojawiają się (gorączka, letarg, kalectwo, wysypka skórna). również należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą do diagnozowania i leczenia.

Psy Leczenie polega na terapii antybiotykowej, antybiotyki. Nawiasem mówiąc, usunięcie kleszcza psa najlepiej jest wykonywać z pomocą wykwalifikowanego lekarza weterynarii.

wniosek

Więc w tym artykule przyjrzeliśmy się, jak usunąć kleszcza. Jak się okazało, najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby odwołać się do izby przyjęć lub placówki medycznej. Jednak nie zawsze jest w zasięgu ręki. W tym przypadku, jeśli na pieszą wycieczkę, należy zawsze mieć przy sobie igły, strzykawki, trochę oleju i nici. Najlepiej, oczywiście, podjąć specjalne urządzenie.

Aby usunąć kleszcza, konieczne jest, aby wykonywać ruchy obrotowe. I być bardzo ostrożnym, aby nie pozostawiać chlenistonogovo trąba pod skórą. W przeciwnym razie grozi rozwojowi reakcji, które prowadzą do jątrzyć. Gromadzenie w wycieczce (zwłaszcza w lesie), nie należy zapominać, że jest obarczona z odpowiednimi konsekwencjami. Pomoże to chronić się przed ukąszeniami kleszczy.