382 Shares 6351 views

Ryż, właściwości ryżu jako żywność

Jak pokazują badania archeologiczne, ryż jeść starożytnych ludzi wiele lat temu. A w dzisiejszym świecie, pożywienie dla niektórych z Azji Południowo-Wschodniej pozostaje rys.

Użyteczne właściwości zboża są wysoka zawartość węglowodanów, które znane są z organizmu ludzkiego energii. Wraz z tym, w ryżu zawiera niewielką ilość białek, które mogą powodować alergie, a nie tłuszcz, istnieje tylko niewielka liczba składników. Jest faktyczny brak tłuszczu i jest określona za pomocą wielu ryżu w diecie utrata wagi. Ryż, właściwości, które są dobrze znane okazały żywienia i lekarzy, jest popularnym produktem naturalnym o cechach poprawę zdrowia w chorobach i zaburzeń przewodu pokarmowego człowieka. Ze względu na wysoką zawartość potasu sprzyja fig oczyścić ciała jako całości, w szczególności stawów.

Obecnie naczynia wykonane z ryżu, kochany i popularny na całym świecie tak, że jego roczna produkcja wynosi około pięćset milionów ton. Istnieje ogromna różnorodność gatunków i odmian ryżu, choć uważana za miejsce narodzin krajach azjatyckich, ryż jest obecnie uprawiana w wielu krajach na całym świecie za pomocą systemów nawadniających pola.

Która postać jest przydatna? Użycie którejkolwiek z odmian zbóż nie budzi wątpliwości, ponieważ jest bogata w witaminy, zawiera najważniejsze dla zdrowia mikro- i makroelementów. Niezależnie od typu, jakości i pochodzenia każdej figurze jest przydatny, gdyż jest unikalny produkt w kompozycji i może być użyteczną wytwarzanie zrównoważoną żywności.

Innym podobne pytanie: „Która postać jest bardziej użyteczny” zasługuje na więcej uwagi. Pewna odmiana ryżu może mieć inny smak i właściwości w dużej mierze zależy od sposobu wydobycia.

Uznana liderem jej właściwości lecznicze jest brązowy ryż, użytecznych właściwości, które są związane z ich stosowania w przemyśle. Podczas obróbki nie jest usuwany ziaren powierzchnia powłoki, tak że są przechowywane maksimum witamin i minerałów. Jedyna, ale istotną wadą jest to, że wartość ta nie jest przedmiotem długotrwałego przechowywania, ze względu na obecność pokarmu przy tym bardzo oleistą powłokę.

Płoza zasłużył trwa sparzony ryż, dzięki specjalnej obróbki, w których prawie 80% przydatnych elementów powłokowych przejść bezpośrednio do samego zboża. Żółtawy odcień, który pozostaje na ryżu po parze, znika po ugotowaniu, a ta zawsze będzie ostry i nigdy slipnetsya, nawet powtarzane podgrzewania potraw.

Najmniej ze wszystkich minerałów i witamin zawierają biały polerowany ryż. On przygotowuje się bardzo szybko, naczynia wykonane z niej są smaczne i mają atrakcyjny wygląd, więc okrągłe i długoziarnisty biały ryż jest najczęstszym rodzajem ryżu na całym świecie.

Czerwony ryż, szeroko stosowane w Tajlandii jest stopniowo coraz bardziej popularne w Europie. Zawiera ogromne ilości naturalnych przeciwutleniaczy, pomaga oczyścić organizm. Zaleca się, aby używać podczas odzyskiwania z różnymi chorobami, zwłaszcza dla dzieci. Wadą może być uważany za długi czas gotowania – około 45 minut, ale moczenia ziarna ryżu gotowanie przez cały okres nocy może być zmniejszona do 15-20 minut.

Ryż, właściwości użytkowe, które są bardzo zróżnicowane, stała się podstawowym produktem w naszej kuchni. Wszystkie gatunki z ich własnego dobra, więc należy spróbować każdego z nich.