543 Shares 7882 views

Co to jest porażenie mózgowe?

Porażenie mózgowe – dość poważna choroba, która praktycznie nieuleczalne. Określenie to przeraża wielu rodziców, ale nie każdy wie, co to jest porażenie mózgowe. Ta informacja będzie przydatna dla każdego człowieka, niezależnie od tego, czy był kiedyś do czynienia z podobnym naruszeniem.

Co to jest porażenie mózgowe?

Porażenie mózgowe to poważna choroba, która jest związana z uszkodzeniem tkanki mózgowej. Co do zasady, przede wszystkim uszkodzonej tkanki kory mózgowej, obszarach podkorochnyh i pniu mózgu. Wyjaśnia to zaburzenia mowy i zaburzeń motorycznych u dzieci, upośledzenie umysłowe , etc. Ale przede wszystkim należy zauważyć, że porażenie mózgowe nie jest chorobą dziedziczną. Kilka czynników prowadzi do rozwoju choroby.

Przyczyny Porażeniem Mózgowym

Ponieważ mamy już do czynienia z faktem, że taki porażeniem mózgowym, jest obecnie niezbędne w celu wyjaśnienia sprawy. Co do zasady, powyższe kręgowego występują w czasie ciąży, porodu lub w ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu.

Patologia tkanki mózgowej może spowodować poważną chorobę cierpiał przez kobietę podczas ciąży. Ryzyko wzrasta wraz z porażeniem mózgowym konfliktu rezus (co jest, dlaczego te kobiety muszą być stale pod nadzorem lekarza i wykonać wszystkie swoje instrukcje). Rzadziej przyczyną staje się ciężki późno toksykoza.

Najczęstszym uszkodzeniem mózgu pojawia się już podczas porodu. Powodem tego może być przedłużające się walki, wąską miednicę (jeśli poród naturalny), zbyt szybką dostawę. Czasami porażeniem mózgowym rozwija się po zastosowaniu niektórych leków podczas pracy. Może spowodować uszkodzenie mózgu i jeśli niewłaściwie używane, próżniowe lub kleszcze.

Prowadzić do uszkodzenia mózgu poważnej choroby może w pierwszych dniach życia, na przykład, tak zwany „żółtaczki jąder podkorowych mózgu”.

Forma porażenia mózgowego

Porażenie mózgowe – ogólna nazwa chorób, które są podobne w ich przyczyn, objawów i przebiegu. Lekarze kilka podstawowych form porażeniem mózgowym.

  • Najbardziej rozpowszechnioną formą spastyczne porażenie mózgowe lub choroba Little'a. Kiedy choroba ta dotyka obu stronach ciała, nogi nie mogą poruszać się dziecka, ale ręce są bardziej mobilni. Jest deformacja stawów i kręgosłupa.
  • Formularz dyskine-, zazwyczaj pojawia się jako skutek przechodzi żółtaczkę jądrowej w pierwszych dniach życia. Przejawia się niedowład i paraliż, ale dodatkowo, możliwe uszkodzenie oka i nerwów słuchowych. Ale inteligencja nie jest naruszona – psychicznie i umysłowo dziecko rozwija się normalnie. W większości przypadków, te dzieci łatwo adaptują się wśród nowych ludzi, łatwo skończyć szkołę.
  • Forma ataktycznymi charakteryzuje się zmianami w móżdżku. Tutaj mamy niskie napięcie mięśniowe i silne odruchy. Bardzo częste zaburzenia mowy o różnym charakterze. Jeśli chodzi o rozwój intelektualny, chodzi o umiarkowanym opóźnieniem, choć czasem może rozwinąć niedorozwój umysłowy.
  • Formularz Hemiplegic towarzyszy jednostronnego klęsce ciała, stóp wpływa mniej niż dłoni. Dla tych dzieci charakteryzuje się opóźnieniem mowy i rozwoju umysłowego. Czasami jest rozwój padaczki.

Znacznie rzadziej mieszane formy porażeniem mózgowym.

Leczenie porażenia mózgowego

We współczesnej medycynie, nie ma leków, które mogłyby leczyć chore dziecko. Ale dzieci z tej diagnozy wymaga stałej opieki, co znacznie ułatwia ich życie. Na przykład, zaleca się ciągły masaż i fizykoterapii, który eliminuje przykurcze zgięciowe. Dla dziecka opracowała specjalny zestaw ćwiczeń terapeutycznych, które można wykorzystać do złagodzenia ograniczeń ruchu. Od leki stosowane leki, które poprawiają odżywienie tkanki nerwowej. Jeśli dzieci zaległości w rozwoju umysłowym, a potem muszą przeprowadzać regularne zajęcia.

Teraz wiesz co porażenie mózgowe, jak powstaje i jak jest to pokazane. Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby dziecko czuje się swobodnie w społeczeństwie.