724 Shares 1204 views

SU-35: Dane techniczne. Russian Air Force Fighter

Su-35 jest znany jako myśliwiec wielozadaniowy, mający okazję pokazać swoje najlepsze cechy w konfrontacji z samolotów wroga. Może również dostarczyć potężną precyzję wieje z długich dystansach na cele na lądzie, na morzu iw powietrzu.


Ni-35 (wersja NATO w Flanker-E +) – statek powietrzny, mający super manewrowość. Jest on oparty na platformie T-10C Sukhoi. MIG-35 i SU-35 – samolot 4 ++ pokolenie. To nie jest ostatnim słowem w technice wojskowej, ale jest blisko.

Określenie „Wytwarzanie 4 ++” wskazuje, że TTX SU-35 prawie odpowiadają poziomowi piątej generacji. Dodano do płaszczyzny piątej generacji nie dał braku właściwości Stealth i aktywny układ etapowego.

Su-35 pojawiły się w wyniku głębokiej modernizacji Su-27 – maszyna z doskonałymi parametrami lotu. Wielostronny modernizacja doprowadziła do powstania nowego myśliwca. Innowacje dotknął budowy, wyposażenia, możliwości i cele.

początku drogi

Prototyp Su-35 „Rosja” Wykonana swój pierwszy startu na wiosnę 1985 roku. Nowy samolot zachował podobieństwo do Su-27, ale zmieniła się znacząco na właściwości aerodynamiczne.

Opisać broń samolot może tylko w samych superlatywach. Jest to rekordowa liczba pocisków dla bojowników – 14. Całkowity ładunek wojskowy maszyna z 8 ton.

historia

2006 był rokiem wydania początkowej partii maszyn. Premiera prototypu została wydana w 2007 roku. Rok później rozpoczął pierwsze loty. W marcu 2009 roku, nowy produkt ma już sto lotów.

Mi? Na MAKS-2009 Air Force zawarła umowę z producentem na 48 samochodów do 2015 r. Zgodnie z wynikami zamówienia wydziału wojskowego kraju planuje podpisać podobną umowę do 2020 roku.

W 2010 roku odnotowano na wynikach wstępnych badań, które wykazały, że maszyna wymagane parametry super zwrotność i obecnością urządzeń pokładowych.

Pierwsze sześć Su-35S w ramach Ministerstwa Obrony otrzymał seryjnej produkcji w 2012 roku. 2 miesiące później rozpoczął testy państwowe.

Kolejne trendy dochodów przedstawiają się następująco:

 • 2013 – 12 sztuk,.
 • 2014 – 12 szt ..

funkcje

Jak już wspomniano, Ni-35 – podlega modernizacji Su-27. Hamowania samolotu podczas lądowania jest wykonywane przez błąd w sterów ubocznych.

SU-35S posiada silniki AL-41F1S ze sterowania wektorem ciągu. Rozwinięte badania silnik i produkcja Firma „Saturn”. Silniki są zgodne z warunkami, które muszą być spełnione dla najnowocześniejszych myśliwców. Mimo, że samolot ma stary system sterowania, pozwala mu poruszać się bez dopalacza przy prędkościach powyżej prędkości dźwięku.

zasób samolot jest trzydzieści lat lub 6000 godzin lotu.

szybowiec

SU-35, charakterystyka techniczna płatowca, które są podobne do tych na urządzenia do jego poprzednika, Su-27, jest dumny z jego właściwości lotu.

różni się od swojego poprzednika, że jej krawędź poddaje się specjalnej obróbce tworzyw. Ponadto, osłona ma szczególne poszycia przewodzącego. Tak więc nie ma klapkę hamowania i poziomy ogon.

silniki

Innych jednostek, elektrownia uległa zmianie w SU-35. Specyfikacje silnika spełniają wymagania piątej generacji samolotów.

Oprócz głównego strumienia samolotu AL 41F1S, mający dwa GC-35 wyposażonej w dodatkowy silnik z turbiną gazową o mocy 105 kW, TA14-130-35. Przeznaczony jest do stosowania w dodatkowej elektrowni, co pozwala dostarczać prąd przemienny 200V i 115V konsumentów do 30 kVA i przegródek i klimatyzowanie kokpitu.

specyfikacja produktu

 • Załoga 1 osoby.
 • Powierzchnia skrzydeł sięga 62 metrów kwadratowych.
 • Kąt odchylenia skrzydło – 42 ° C.
 • Długość, m – 21,90.
 • Wysokość M – 5,90.
 • rozpiętość skrzydeł 14,75 m.
 • Puste płaszczyzny 19 ma masę t, robocza masa startowa – 25 m, maksymalny ciężar – 34 m, załadunku paliwa – 11 m.
 • : Silniki turboodrzutowe masie 1520 kg z kontrolą wektora dopalania i wzdłużne, AL-41F1S. Link: 2 x 8800 kG; dopalacz 2 x 14,500 kG.

Opcje lotu

Projektanci zapewniają zwrotność SU-35. Charakterystyka techniczna statku powietrznego i jego parametrów lotu wymienione poniżej:

 • Maksymalna prędkość na niskich wysokościach – 1400 kilometrów na godzinę.
 • Prędkość na dużych wysokościach – 2500 kilometrów na godzinę.
 • Zasięg lotu: na wysokości 3,6 km – 4500 km, na wysokości 200 m – 1.580 km.
 • Długość ścieżki: spadochron do hamowania normalnego masa startowa, hamulca – 650 m, uruchomiony w pełni dopalacza – 450 m.
 • Sufit – 20 km.
 • Wspinać – 280 m / s.
 • Obciążenie na skrzydle: maksymalna masa startu – 611 kg / m, normalny – 410 kg / m.

Jak widzimy, Su-35 to bardzo dobra prędkość.

broń

 • ładunek bojowy – 8 ton.
 • 12 miejsc wahacze.

Samolot ma kilka odmian broni:

 • artylerii;
 • pociski „powietrze-powietrze” do opanowania;
 • niekierowane rakiety i bomby;
 • rakiety do opanowania „powietrze-ziemia”.

Z ręcznej broni strzeleckiej i armaty zamontowane na samolocie wbudowany automatyczny pistolet single-barrel GSH-301 30 mm zwiększonym tempie. Pistolet umieszczony na prawej połowie i skrzydło 150 ma nabojów amunicji.

Bombardowanie ramiona SU-35 znajduje się na urządzeniach wyjściowych, urządzeniem do wyrzucania i uchwytów wiązki.

Wyznaczone wahacze:

 • Konsola skrzydeł – 6 szt;.
 • Wingtips; – 2 szt.
 • silniki – 2 szt.;
 • Środkowa część – 2 szt ..

Z ramion powietrznego „powietrze-powietrze” mogą zawierać osiem Pociskami średniej odległość R-27 o poszukujący termiczne lub radarowych. Mimo to możliwe jest stosowanie do 10 naprowadzania pocisków RVV-AE głowice radarowe lub 6 pocisków krótkiego zasięgu R-73 o poszukujący ciepła.

Uzbrojenie "powietrza powierzchnia" może obejmować 6 homing pocisków X-29T, 29l-X i głowice laserowe C 25LD. Dodatkowo pociski, samoloty mogą być wyposażone w skorygowanych bomb. Do zwalczania wrogich okrętów używanych Kh-31A rakiet przeciw okrętowych.

Niekontrolowane ramiona „powietrze-powierzchnia” może osiągnąć 8 ton. Liczba bomb może osiągnąć 16 szt.

awionika

SU-35, właściwości techniczne, które zapewniają radar powietrza jest on zdolny do wykrywania celów, nawet w dużej odległości.

Parametry radarze:

 • Średnica anteny Tablica fazowych cm – 0,9.
 • To działa w zakresie częstotliwości – 8-12 GHz.
 • Kąt – 240 ° C.
 • Liczba transceiverów – 1772.
 • pojemność robocza – 5000 watów.
 • Maksymalna pojemność – 20000 watów.
 • Cele są wykrywane przez kolizję z 3 m² rozpraszania obszarów w regionie 350-400 km, na efektywny obszar rozpraszania 0,01 m² – odległość 90 km.
 • 8 jednocześnie zaangażowane cele.
 • Jednocześnie jest kierowanie i wykrywanie 30 celów w powietrzu lub na ziemi 4.

Radar N035 „Irbis” jest w stanie wykrywać cele mające powierzchnię rozpraszania 3 m² w odległości 400 km. Radar wzmocniona Optronic zintegrowany system oraz stację optycznej lokalizacji.

Oprócz już istniejących na SU-35 środków zaradczych elektronicznych mogą być wdrażane chronić grupę radiostacji-electronic.

W kabinie zamontowany jest wskaźnik holograficzny, który znajduje się na przedniej szybie i jego dwóch monitorów pracujących w trybie mnogoekrannosti.

Ponadto, nie jest zbiorem L-150-35, ostrzeżenie ekspozycji.

Stacja radarowa optyczny pozwala towarzyszyć cele w odległości 4 powietrza do 80 kilometrów. czujniki podczerwieni wykonać ostrzegania o ataku rakietowym.

Dla celów bojowych myśliwców elektroniczny wyposażony pojemników.

sprzęt bojowy

Ni-35 jest uzbrojony pocisków „powietrze-powietrze.” Mogą być różnych typów w zależności od zakresu i sposobu wskazówek. Cele naziemne i powierzchniowe pilot może trafić pociski zawierające wytyczne telewizyjny i niekierowane bomby udało typu.

Szczególnie imponujące odporne na zakłócenia samolot radar. To pozwala nam na znalezienie obieg powietrza w odległości 400 km. Zakres detekcji grunt – 200 km.

Porównanie z F-35

Producent określa SU-35 jako maszyny 4 ++, czyli mający właściwości związane w piątej generacji. Możliwość zestrzelić samolot myśliwiec Stealth daje zwrotność. Su-35 dane techniczne nieco inna.

Układ napędowy samolotu sprawia, że można dokonać skomplikowanych manewrów. Su-35 akrobacji umożliwia przeprowadzenie i „Kobra Pugaczowa” i „kulbit”.

Europejscy eksperci z pewnym sceptycyzmem odnosi się do super zwrotność, biorąc pod uwagę, że w prawdziwej walce niskiej widoczności jest o wiele ważniejsze niż zwiększonej zwrotności. Stealth – cecha, która ma początkowo zawodnikiem. Wielu ekspertów uważa, że zgodność z głównym wymogiem było ukrywające F-35 klientów. Jeśli on ma małą widoczność, nie trzeba wysoką manewrowość.

Jednak z drugiej strony, pomimo znaczenia technologii stealth dla myśliwców, to nie jest płaszcz niewidzialności. Znajomość przebiegu walk powietrznych są ciągle aktualizowane. I po samolotów wojennych pierwszej generacji jako priorytetu na podstawie wzrostu, wysoka prędkość, zwrotność i siłę bojową. Kolejne wymagania generacji zmieniły się nieco: głównym była prędkość Su-35, a następnie – zwrotność.

Eksperci wysoko szacuje manewry wykonywane przez Su-35 na Air Show w Paryżu. Jednoznaczne zwycięstwo w powietrzu, to z pewnością nie miał na myśli, ale tor lotu, którego nie można przewidzieć, mogą powodować awarie programów naprowadzania pocisków wroga. Tak więc Su-35 jest w stanie wydać rakiety krótkiego zasięgu z maksymalnym prawdopodobieństwem zniszczenia samolotów wroga.

F-35 w maksymalnym stopniu zależy od jego słabej widoczności i stara się uniknąć kolizji w bliższym bitwy powietrznej ( „kłujące” jest przeciwwskazane). Melee zapewnia znaczne korzyści SU-35. Rosyjska maszyna ma duży arsenał broni, w zakresie wysokich lotów. Ale głównym koń SU-35 – jego zwrotność, co legendy. Funkcja ta stała się wizytówką samolotu. Koszt SU-35 dla Sił Zbrojnych Rosji – około $ 40 milionów dolarów.

Kupujący SU-35

W niedalekiej przyszłości możliwe jest zamówienie z MON na tych myśliwców. Ponadto samolot zainteresowany czterech więcej klientów zagranicznych.

Samolot może być umieszczony w Chinach, Wietnamie, Wenezueli i Indonezji. W Chinach można dostarczyć 24 sztuk. Kolejne 60 samolotów oczekuje na resztę kraju.

Do 2020 roku liczba samochodów wyprodukowanych może być zwiększona do 96 sztuk. Obecnie kończy realizację kontraktu na 48 myśliwców dla rosyjskiego lotnictwa. Prasa donosi, że planowany zamówień dodatkowych maszyn Party.

odkrycia

Tak więc, możemy stwierdzić, że Su-35 – bardzo wydajna maszyna. Być może najlepszy z siedzibą w Rosji. W tym przypadku, aby ocenić perspektywy SU-35 Raptor w zwalczaniu bardzo trudne bez ich kolizji w prawdziwej walce, bo nikt nie wie, co będzie przeważać, Stealth i elektronicznego wypełnienia lub zwrotność.