850 Shares 7326 views

Gęstość drewna, właściwości materiału i jego funkcji

Stosunek do objętości masy drzewnej – liczony jako gęstość drzew, bez względu na to z jaką rasą w pytaniu. Kg m3 – wyrażoną i wskazuje tę cechę. W każdym oddzielnym gęstości skale zależy od substancji, które wyznaczają wnękę. Ponadto, wystarczająco ważnym parametrem się masę substancji drewna na jednostkę objętości. Ta właściwość określa, co w dużej mierze każda rasa ma swój własny gęstość.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o gęstości?

Gdy gęstość jest obliczana dla danej rasy, wtedy mówimy o średniej lub warunkowego odpowiedzi. W przypadku konwencjonalnego mówić o stosunku do objętości masy, ale objętość tych zagłębień komórek nie jest brana pod uwagę. Drewno sam szacuje się na całkowicie suche.

Dla wszystkich rodzajów drewna główny składnik zawiera w przybliżeniu te same elementy. Liczenie gęstość drewna, konieczne jest, aby pamiętać. Dlatego wszystkie rasy cecha ta warunkowa ma mniej więcej taką samą wartość. Jest to postać 1,56 g m2. A wilgotność 12 procent wszystkich określana według właściwości fizyko-mechanicznych. Gęstość drewna tutaj jest związane z siłą. Cecha ta może również silnie zależy od wilgotności. Istnieją specjalne tabele w celu zbadania właściwości danej rasy.

Co o średniej gęstości?

Porowatość drewna i wilgotności – główne wskaźniki, które określają ten parametr. Typowo, wartość jest określona w odniesieniu do zawartości wilgoci 15 procent.

Dlaczego tak ważne jest, aby znać tę cechę?

W praktyce gęstość drewna naprawdę robi dużą różnicę. Na przykład, coraz trudniej jest z drewna, w których liczba jest wyższa. Oznacza to, że materiał będzie trudniejsze w obsłudze. drewno antyseptyki z wyższej gęstości jest również traktowane gorzej niż inne opcje.

To służy jako podstawa dla klasyfikacji, w którym istniejące gatunków można podzielić na trzy grupy. Na przykład drzewa o niskiej gęstości. Drewno iglaste w tej grupie można przypisać wszystkie rodzaje jodły i świerka, sosny, wszystkie rodzaje cedr, jałowiec pospolity. Jeśli mówimy o liściastych, warto wspomnieć, aksamitną Amur, Manchurian, szary i biały orzech sadzenia kasztan, czarne i białe olcha, osika, wszystkie rodzaje wierzby, lipy i topoli.

Jakie inne rodzaje drzew istnieją?

Średnia w tej dziedzinie są uważane za numery od 560 do 750. Wśród cisa iglastego i modrzew należą do tego gatunku. Ale przedstawiciele liściastych jest znacznie więcej. Na przykład, Manchu i jesion, jabłko, persimmon, jarzębina, jawor, orzech włoski, leszczyna, klon, wiąz, wiąz, Mongolska, bagno, wschodni i stary dąb, gruszka, wiąz, europejskie i orientalne buk, czarny i żółty, puszyste, Warty brzoza. Rasa ta, w której prawie taka sama gęstość drewna. Tabela pomoże Ci zrozumieć cechy tej opcji znaleźć odpowiedni materiał wystarczy.

Numery 750 i powyżej nie występują bardzo często, ale nadal można znaleźć takie drzewa. Na przykład, pistacji i bukszpanu. Lub grab. Gęstość drewna w tej grupie jest naprawdę zaskakujące, ale większość z tych roślin prawie nigdy nie występują w naszym kraju.