237 Shares 1098 views

„Cefixime” (zawieszenie): instrukcja dla dzieci, opis, skład i opinie

„Cefiksym” – zawieszenie (instrukcja dla dzieci chodzi o środki), składnik aktywny, który jest cefalosporyny trzeciej generacji. Ten antybiotyk skutecznie leczyć nie tylko choroby układu oddechowego, ale także innych chorób zakaźnych. Lek jest także dostępny w postaci kapsułki.

Struktura i skład

„Cefiksym” (użytkownika, aplikacji i skład tego preparatu wskazania jego skuteczny wpływ na ciele dziecka na zimno, SARS, ból gardła, grypa, i tak dalej. D.) składnik aktywny zawiera trójwodzianu cefiksymu. W 5 ml zawiesiny dodano 100 mg składnika aktywnego. Dalszymi składnikami są kroskarmeloza sodu, karboksymetyloceluloza sodu, guma ksantanowa, celuloza mikrokrystaliczna, benzoesan sodu, monohydratu kwasu cytrynowego, aromat, sacharozę.

Pomocnicze kapsułki działać stearynian magnezu, laurylosiarczan sodowy, olej roślinny, uwodorniony, kroskarmeloza sodowa, mikrokrystaliczna celuloza.

zawiesiny doustne wytwarza się w dawce 100 mg / 5 ml w fiolce 30 ml i 100 mg / 5 ml w fiolce 60 ml. Kapsułki zawierają od 200 do 400 mg substancji czynnej.

Przygotowanie zawiesiny powinien być przechowywany w chłodnym miejscu, nie więcej niż czternaście dni. Preparat w postaci kapsułki przechowywano w temperaturze nie przekraczającej + 25 ° C Trwałość nierozcieńczonych zawiesin i kapsułek – około trzech lat.

Farmakologia lek

„Cefiksym” – zawieszenie (instrukcja dla dzieci, w literaturze opisane są właściwe użycie leku), który ma wysoką stabilność w obecności beta-laktamazy – enzymów, które mają na celu zwalczanie antybiotyki beta-laktamowe. W rezultacie odporny na penicyliny i cefalosporyny organizmy mogą być narażone na działanie substancji czynnej w preparacie.

„Cefiksym” jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania, a wpływ na większość szczepów mikroorganizmów, między którymi są:

 • Gram-dodatnie – jest Streptococcus pneumoniae, pyogenes, Streptococcus.
 • Gram takie jak Proteus mirabilis zakażeniu Haemophilus influenzae, Moraxella (Branhamella) catarrhalis, Escherichia coli, gonococcus.

„Cefiksym” natychmiast wchłaniane w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Tempo tego procesu nie ma wpływu na spożycie pokarmu. Biodostępność dla dzieci i dorosłych – około 30-50%. Najwyższe stężenie substancji czynnej osiąga się po 2-6 godzinach po podaniu leku, niezależnie od jej formy uwalniania. Około połowę dawki na dzień jest wydalana z moczem w postaci niezmienionej. Część trójwodzianu cefiksymu idzie z żółcią.

Z umiarkowaną niewydolnością nerek 50% substancji czynnej z organizmu człowieka wynosi do 6,4 godziny. W przypadku ciężkiej niewydolności nerek okres półtrwania 11,5 godzin.

wskazania

„Cefiksym” – zawieszenie (instrukcja dla dzieci nie zaleca się stosować bez konsultacji z lekarzem), który często jest przewidziany dla różnych chorób zakaźnych dróg oddechowych. Wskazania do stosowania jest postać ostrej choroby jelit. To określa antybiotyk do leczenia różnych chorób spowodowanych przez Streptococcus pyogenes i Streptococcus pneumoniae. Zastosuj Lek otolaryngologii chorób, takich jak zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zapalenie ucha środkowego i zapalenie zatok. Jest stosowana w różnych formach zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc i innych ostrych zakażeń układu oddechowego.

Przeciwwskazania

Całkowicie przeciwwskazane u osób uczulonych na cefalosporyny, narkotyki „cefiksymu” (zawieszenie). Instrukcje dla dzieci (opiniach niektóre kobiety twierdzą, że poprawa po zażyciu leku przychodzi na 2-3rd dniem jej użycia) do dwunastu lat zakazanych narkotyków w kapsułkach. Do leczenia dzieci od sześciu miesięcy do dwunastu lat zawieszenie powinno być stosowane. Nie należy przyjmować leku dla kobiet w ciąży i karmiących, chyba oczekiwany pozytywny efekt dla matki kilkakrotnie wyższe niż ryzyko nieprawidłowości płodu, a następnie lekarz umożliwia zastosowanie.

„Cefixime”: instrukcje użytkowania dla dzieci

Zawieszenie w przeciwieństwie do tabletek, dopuszczone do stosowania dla dzieci. Pijany po piętnastu minut po jedzeniu.

Dla dzieci w wieku od dwunastu lat i dorosłych maksymalnej dziennej dawki leku jest 400 mg. Czas trwania kontroli lekarza. Okres ten zależy od wieku i nasilenia choroby. Pacjenci z klirensem kreatyniny równych od 21 do 60 ml / min, wskaźnik zużycia jest zmniejszone do 300 mg dziennie. W przypadku pacjentów z klirensem kreatyniny poniżej 20 ml / min zmniejszyć dawkę do 200 mg dziennie.

Dzieci w wieku od sześciu miesięcy do dwunastu lat przypisano inną postać leku „cefiksymu” – zawieszenia. Instrukcja dla dzieci, jak wyhodować własnego proszku, opowiada. Aby to zrobić, należy 30-35 ml wody nie niższej niż + 25 ° C i wylać płynu do fiolki z proszkiem, zamknięto i dokładnie wytrząsa się całej zawartości. Po tym procesie, fiolka zostaje otwarta, a więcej wody, dodaje się do ryzyka. Po czym wieko jest skręcony jeszcze raz, a składniki są dokładnie mieszane.

Drink „cefiksymu” może być zarówno przed jak i po posiłku. Jeśli antybiotyk jest spowodowane podrażnienie przewodu żołądkowo-jelitowego, to jest używane podczas posiłków.

Dawka zawiesiny ustala się w zależności od wieku i masy ciała dziecka. Na przykład, dzieci od sześciu miesięcy do dwunastu lat są poinformowani o 8 mg na kilogram masy ciała. Zalecana ilość można podzielić na kilka etapów, czy wszystko można wypić na raz.

Dwunastu lat niemowlęta o wadze ciała 50 kg i więcej, określone dorosłych dawkowanie, które może osiągnąć 400 mg dziennie. Przebieg leczenia jest określona przez przebieg choroby.

Skutki uboczne „cefiksymu” lek

Instrukcja (opis produktu ostrzega o znaczeniu przestrzegania wszystkich zaleceń) wskazuje, że lek może powodować szereg skutków ubocznych, są to:

 • biegunka, nudności i ból w okolicy brzucha;
 • niestrawność, zapalenie okrężnicy i wzdęcia;
 • różne wysypki skórne (wysypka, świąd i pokrzywka);
 • Usterka układu limfatycznego;
 • reakcje alergiczne i choroby w surowicy;
 • suchość w ustach i ogólne osłabienie;
 • funkcjonowania nerek;
 • Infekcje grzybicze; okaleczanie żeńskich narządów płciowych
 • zawroty głowy, zmęczenie i bóle głowy;
 • nadmierne pocenie się, łysienie i martwica (śmierć górnej warstwie skóry).

W niektórych przypadkach nie było przedawkowanie, które przejawia się w postaci biegunki, zawroty głowy, nudności i wymioty. Po wykryciu takich objawów powinno być płukanie żołądka, brać leki przeciwhistaminowe zrobić tlenoterapii.

Interakcje z innymi lekami

Nefrotoksyczność wzrasta narkotyków jeśli go jeść w tym samym czasie „furosemid” i aminoglikozydów.

Czas trwania okresu protrombiny z krwawieniem lub bez objawów wzrasta podczas używania „cefiksymu” z lekami przeciwzakrzepowymi.

Podczas leczenia terapeutycznego Zabrania się spożywania napojów alkoholowych i toniki.

analogi lek

Wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność w zwalczaniu chorób zakaźnych „cefiksymu zawieszenia” (dla dzieci). Instrukcje (cena tego leku jest dość wysoka) opisano szczegółowo wszystkie sposoby leczenia, jak również wskazania i przeciwwskazania. Jeśli narzędzie to nie jest odpowiedni, zawsze można znaleźć odpowiednią analogową. W zależności od zawartości substancji czynnej, postaci leku są podobne do tych leków:

 • "Ikzyme";
 • "Lopraks";
 • "Cefixime".

Powyższe produkty są wytwarzane w formie proszku do zawieszenia i dla dzieci. Przez otoczki analogów to "Supraks Komfortab", "Supraks Soljutab", "Lopraks" i "Flamifiks".

Te fundusze na jego wpływ na organizm może całkowicie zastąpić „cefiksymu zawieszenia” (dla dzieci). Instrukcje (cena może się nieznacznie różnić w zależności od marż w sieci detalicznej) ostrzega, że przed zastosowaniem tego antybiotyku należy skonsultować się z lekarzem.

Koszt leków

Jest to nowy lek, który zyskał popularność w ostatnim czasie. Mimo to, można go znaleźć w każdej aptece. Koszt funduszy jest około 900 rubli. Mogą różnić się nieznacznie w kierunku zmniejszania lub zwiększania ceny narkotyków „cefiksymu”. Instrukcje użytkowania, opis matki mówić o skuteczności tego narzędzia w leczeniu bólu gardła i inne choroby, a więc lek jest wart swojej ceny.

Recenzje przygotowania

„Cefixime” – zawieszenie (instrukcja dla dzieci ostrzega, że przed przyjęciem leku powinien zapoznać się z przeciwwskazaniami), który ma wiele pozytywnych opinii. Kobiety mówią skuteczność leku. Mówi się, że poprawa stanu dziecka przyszedł w drugim dniu jego przyjęcia. Przestało ból gardła, kaszel zniknęły, minęło zmęczenie i inne objawy przeziębienia. Twierdzą oni, że obiekt ma szerokie spektrum działania, a tym samym pomaga leczyć ból gardła, tchawicy i zakaźnej choroby jelit. Wielokrotnie okazał się skuteczny lek do leczenia chorób górnych dróg oddechowych, który działał sprawnie i szybko. Jak dzieci, ponieważ ma jasny i delikatny smak truskawek.

Wśród wad oceny leków samodzielnie reakcji alergicznej, wysokie koszty i krótkotrwałym przechowywaniu rekonstytuowanego zawiesinie. Kobiety mówią, że dla dzieci w wieku 10-12 lat trzeba kupić dwie butelki, ponieważ jeden nie wystarczy do pełnego przebiegu leczenia. Pewna część ludzi nie widziałem żadnego wpływu po zastosowaniu tego leku i załatw sprawę bezużyteczne.

wniosek

„Cefiksym” – to środek przeciwbakteryjny, szybkiego gojenia płuc i inne choroby zakaźne. Rzadko powoduje niekorzystne skutki. To wyróżnia się skutecznością.