557 Shares 4325 views

Menisk rzepki: rodzaje urazów, leczenie

Łąkotki rzepki – w kształcie półksiężyca chrząstki, które znajdują się po obu stronach przegubu kolanowego. Ich główne funkcje to:

  • Zamocowanie stawu kolanowego i zapobiega jego nadmiernemu mobilności;
  • Zmniejszenie udary doświadczają chrząstki obejmujące powierzchnie stawowe kości, co zapobiega przedwczesnemu zużyciu chrząstki;
  • zapobieganie tarcie kości kolana.

Jednak uraz łąkotki – stosunkowo częstym zjawiskiem, jest częstą przyczyną gwałtownego i głębokiego zgięcia kolana. Najczęściej takie szkody podatne sportowców. Istnieje kilka rodzajów uszkodzenia łąkotki.

Menisk patella: rodzaje urazów

  1. Udr, i faktycznie – częściowe rozerwanie łąkotki. Najczęstszym typem uszkodzenia elementu złącza kolanowego, co stanowi 50% wszystkich przypadków urazów. Częściowo wymęczony, łąkotki, ponieważ jest wciśnięta między chrząstek.
  2. Całkowite oddzielenie łąkotki – rzadka rzecz, ale w tym samym czasie, a najtrudniejsza uszkodzenie. Wskutek rzepki uraz menisku albo całkowicie lub częściowo oddzielona od przegubu, tak jakby „wychodzić” wewnątrz torebki stawowej. Leczenie tych urazów wymaga obowiązkowego zabiegu.
  3. Natychmiast ściągnięty menisk chrząstki stawowej (40%).

Ból, obrzęk, sztywność stawów – wszystkie z tych objawów są wspólne dla wielu innych urazów, tak, że tylko lekarz może wiarygodnie potwierdzić, że ofiara jest uszkodzone łąkotki rzepkę.

Jak leczyć uraz łąkotki?

Pierwszą rzeczą, którą ortopeda sprawia wymacanie bolesnym miejscu i ustalić zakres szkody, może być konieczne MRI. Strategia leczenia zależy w dużej mierze od rodzaju kontuzji, ale nadal istnieje szereg wspólnych procedur, które lekarze wykorzystują do przywrócenia rzepkę łąkotki. Leczenie jest zwykle długi i wymaga często rodnik roztworu. Ale wszystko po kolei.

Pierwszym priorytetem jest ortopeda uwolnienie chrząstki łąkotki go szczypać. Doświadczony uraz, kręgarz lub podiatrist będą mogli do 2-4 sesji, aby wyeliminować zakłócenia i przywrócić ruchomość stawów. Gdy na jednej lub innego powodu, nie może wyprostować wykwalifikowanych łąkotki pacjent jest przypisany sprzętowy trakcji (rozbudowa) stawu. Po menisk staje w miejscu (ale nie wcześniej) jest przypisany do fizjoterapii i terapii ultradźwiękowej oraz terapii ćwiczeń. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi pożądanego rezultatu, lub menisk nie jest łatwo przyciąć lub pęknięty i eksplodował, a następnie zostanie podjęta decyzja o całkowitym lub częściowym usunięciu łąkotki.

Menisk rzepki: Leczenie środków ludowej

Aby pomóc w odzyskaniu łąkotki i zdolny medycynie ludowej. Poniższe dobrze sprawdzone metody.

  1. Codzienne 2 godzinne paczki żółci medycznego.
  2. Dwumiesięcznego cyklu leczenia z miodem, alkohol ściska (codziennie o 2:00).
  3. Lopukhovs ściśnięcie (dziennie przez 8 godzin do całkowitego ustąpienia objawów choroby).
  4. Pamiętaj, że leczenie w domu jest możliwe tylko w przypadku, gdy szkoda nie jest skomplikowana przez przemieszczenie menisku.