665 Shares 5770 views

Choroba lokomocyjna: przyczyny, objawy i metody leczenia

Choroba lokomocyjna – to dość powszechny problem. Każda osoba jest znana, termin „choroba lokomocyjna” towarzyszą nudności i zawroty głowy. Interesujące jest to, że z chorobą morską można spotkać podczas podróży, nie tylko statkiem, ale również w samolocie, pociągu, samochodzie.

Dlaczego nie ma chorobę lokomocyjną?

Najbardziej uderzające objawy pojawiają się dokładnie na morzu toczenia. Występowanie nudności i dyskomfort ze względu na wpływ na przedsionkowej aparatury kątem człowieka i przyspieszenie liniowo. Należy zauważyć, że nie jest to ostatnie miejsce wśród przyczyn tego problemu i trwa stan emocjonalny. Na przykład, kilkaset lat temu zauważono, że marynarze cierpiący na chorobę morską, szybko zapomniał o nim podczas walki.

To nie pozostało niezauważone i fakt, że ludzie, którzy są w komorze zasilającej, jak cierpią nieprzyjemne objawy są znacznie mniej prawdopodobne, niż tych, którzy pozostają na dziobie statku. Dusznym powietrza, wilgotność i temperatura w pomieszczeniu tylko pogorszyć główne objawy.

Na ludzkiej kondycji może wpływać i zapachów. Przykładowo, woń lakieru, dym tytoniowy, gotowania lub olej może powodować wywołują nudności i inne cechy. Stan zdrowia wpływa i spożywania posiłków. W rzeczywistości, tutaj poglądy naukowców i ekspertów zgadza. Niektórzy twierdzą, że morze choroba rzadko widać na czczo. Inni, przeciwnie, zaleca przekąskę przed rozpoczęciem podróży. W każdym razie, tłustych i słodkich pokarmów i napojów tylko zaostrzyć problem.

Choroba lokomocyjna: objawy

W rzeczywistości, objawy choroby, jak również intensywność ich objawów, w zależności od indywidualnych cech ciała ludzkiego, jak również pod względem warunków transportu. W każdym razie, po pierwsze, silne osłabienie. Wiele osób skarży się na dyskomfort w okolicy żołądka. Jednym z najczęstszych objawów należą nudności, wymioty, obracając się. Dość często ludzie skarżą się na silne bóle głowy.

choroby lokomocyjnej mogą towarzyszyć inne objawy. Na przykład, niektórzy mówią bardzo zmęczony, zmęczenie i stres. „Choroba lokomocyjna” jest często w taki czy inny sposób związane z pewnymi obawami i fobie, nawet jeśli nie są w pełni zrozumiałe. Niektórzy podróżni zaczyna nawet depresja.

Statystyki mówią, że tylko 3% populacji posiada „pełną odporność” do takich naruszeń. Wszystkie inne choroby lokomocyjnej przejawia się przynajmniej od czasu do czasu i jest związany z wpływem środowiska zewnętrznego (zapachy, zdrowie, żywienie, itp).

Jest jeszcze jedno ważne – wszystkie powyższe objawy mogą być związane z chorobami wewnętrznymi ucha lub dysfunkcji autonomicznego układu nerwowego. W związku z tym, warto skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie postawić ostateczną diagnozę.

Choroba lokomocyjna: Leczenie

Współczesna medycyna oferuje wiele pieniędzy i leków, które mogą Cię uchronić od choroby. Istnieją specjalne tabletki, które ułatwiają objawy choroby lokomocyjnej. Innym ciekawym faktem jest to, że podczas podróży na statku (lub jakiegokolwiek innego transportu) jest bardzo silny, tak zwany efekt placebo – mężczyzna wystarczy wierzyć, że wziął ten lek, w celu odzyskania.

Istnieją również specjalne plastry na chorobę lokomocyjną. Obecnie bardzo popularne są specjalne bransoletki, które pomogą uporać się z nudnościami i zawrotami głowy. Takie urządzenia działają na określonych punktach akupunktury znajdujących się na nadgarstku, co normalizacji przewodu pokarmowego.

Warto zauważyć, że „leczenie” powinno rozpocząć się przed rozpoczęciem podróży, jak prawdopodobieństwo objawów rozwijających się jest znacznie zmniejszona. Przed wejściem na pokład pojazdu nie jest konieczne, aby pić dużo płynów, ani pić alkoholu. Jeść tylko lekkie posiłki, które są szybko absorbowane przez organizm.