432 Shares 6215 views

Obróbki części metalowych

Szczegóły metali – proces zużywa w tym ogromnej liczby różnych rodzajów obróbki. Zazwyczaj zaczyna się od technologii routingu i wykonania rysunku. Dokumentacja ta zawiera wszystkie informacje niezbędne do produkcji części. obróbka mechaniczna – raczej ważnym krokiem w tym ogromnej liczby różnych operacji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

tworzywo

W zależności od pożądanych elementów są wybierane i materiał metaliczny. Kiedy po przetwarzaniu gotowy produkt uzyskuje. Innymi słowy, materiał metaliczny – jest pusty. Jest kilka typów: tłoczenie, kucie, walcowanie, metalu. Każdy typ przedmiotu innego sposobu wytwarzania. Jeśli, na przykład, kucie, w produkcji na małą skalę kucia młoty stosowane w celu uzyskania cermet – kompaktowe proszków metali w formach pod ciśnieniem 100-600 MPa.

Przetwarzanie płaskie i cylindryczne powierzchnie

Płaska powierzchnia jest traktowana poprzez frezowanie, struganie, przeciągania. Zazwyczaj wykroje dotyczy takiej blachy i cermetu.

Cięcie jest wykonywane w celu poprzecznie i wzdłużnie frezarek. W przetwarzaniu pierwszego dużego ruchu niesie Cutter i paszy Movement – stół maszynowy. Na strugania – dookoła. Dodatkowo, obróbka jest uważany za nieproduktywne, ponieważ ma zbyt małą prędkość skrawania. Narzędzie działa traci dużo czasu na odwrotnej biegu jałowym. Do zalet tego zabiegu jest zapewnienie prostoliniowości i bezpośredni udział.

przemiał

Jedną z technik najbardziej obróbki obu powierzchni płaskich i cylindrycznych jest uważany mielenia. Jest to wytłumaczyć faktem, że jest prowadzone jednocześnie przez wielu zębów tnących. Obróbka może być prowadzona z szeregowymi, równolegle i szeregowo-równoległy ciągły. Mielenie może być traktowany szorstkości powierzchni Rz = 0,8 – 0,63 mm, a taka terapia będzie nazywany cienkie.

rysunek

Jest on zdolny do przetwarzania części w produkcji masowej na dużą skalę. W niektórych przypadkach może zastąpić szlifowania z opakowania i rowków. Ta obróbka mechaniczna ma bardzo wysoką dokładność. Wycofanie mogą być wykonane zarówno w kierunku pionowym i poziomym. Zabieg ten stosuje się do transakcji związanych ze zwiększoną dokładnością i narzędzi pracujących pod ogromnych obciążeń, takich jak kompresja cięcie, gięcie, rozciąganie.

Np przeciągania stosuje się do obróbki otworów w broni do cięcia rowki i wypusty. Jak frez iglica jest stosowany jako całość, i prefabrykowane. Są one wykonane z wysokiej prędkości i stali narzędziowych srednelegirovannoj.

Obchodzenie się z otworami i nici

Obróbka części nie jest bez ważnych narzędzi, takich jak wiertarki, pogłębiacze, rozwiertaki, kranów. Aby wywiercić otwór o odpowiedniej średnicy wymagane jest, aby wykonać obliczenie parametrów cięcia dla danego procesu. Zwykle otwór jest wiercony o żądanej średnicy z dodatek w celu późniejszego przetwarzania. W celu zapewnienia najlepszej dokładności przy użyciu skanowania i przetwarzania dla szorstkiej mogą korzystać zagłębienie.

Części obróbki można także prowadzić za pomocą zaworu. To narzędzie jest przeznaczone do gwintowania do istniejących otworów. Odróżnić krany dla niewidomych i poprzez otwory. Do cięcia męskich noży nici i matryce stosowane. Przed użyciem lekko przedmiotu obrabianego. W celu stworzenia jakości i efektywnego wejścia narzędzia tnącego przed rozpoczęciem fazowanie operacja na produkcie końcowym. Powinien on mieć taką samą wysokość jak profilu gwintu.

Obróbki części metalowych, a przetwarzanie nici odbywa się za pomocą łbów śrub do cięcia w rzadkich przypadkach. Są przyłączone do wału gęsim. Może to być kształt graniastosłupa, promieniowe lub okrągły grzebienia. Oni nie kontaktować gwintowany podczas suwu powrotnego, od końca procesu w trybie automatycznym odbiegają.

Obróbka metalu na maszynach i liniach badanych w wielu kolegiach i uniwersytetach. Kod specjalnością jest 36-01-54 i dzieli się na tych obszarach: frezarki, tokarki, szlifierki, narzędzia do obróbki metali i maszyna pracuje kontroler, automatyczny operator (AL) i półautomatycznych linii. Ponieważ nowoczesna technologia nie stoi w miejscu, to jest bardzo ważne, aby uczyć się obróbki metalu na maszynach CNC i AL.

Urządzenie to znacznie ułatwia pracę operatora. Ich głównym zadaniem jest kontrola, uruchomienie i załadunku i rozładunku części i kawałki. Wszystkie operacje są automatyczne linie jest wykonywane za pomocą specjalnych programów komputerowych i wymagają niewiele lub nie interwencji operatora. Aplikacja AL może znacząco obniżyć koszty i czas przetwarzania informacji produkcyjnych.