899 Shares 8136 views

Membrana Tyvek: opis, cechy i zakres zastosowania

Budowniczowie profesjonalne dziś są zaznajomieni z materiałów pochodzących z firmy DuPont. Są one wykonane w Luksemburgu i obejmują wiele sektorów, w tym:

  • rolnictwo;
  • budowlanych;
  • energia;
  • przemysł spożywczy;
  • elektroniki.

Jednak artykuł skupia się na błonach gidrovetrozaschitnyh, które są oferowane do sprzedaży w kilku odmianach.

opis

Na rynku krajowym, firma DuPont oferuje materiały hydroizolacyjne, które są produkowane pod marką „Tyvek”. Mają formę zwartych zwojach i parametry techniczne mogą być podzielone na następujące odmiany:

  • "Soft".
  • "Solid".
  • "Solid Silver".
  • "Supro".
  • „Teyp.

Folie hydroizolacyjne mają doskonałą przepuszczalność pary wodnej, dlatego konsument znany jako membranę dyfuzyjną. Właściwości te pozwalają na wykonywanie roli izolacji gidrovetrozaschity dachowych i konstrukcji z drewna. Membrana „Tyvek” generuje parę warstwy izolacyjnej bez powstawania kondensacji na powierzchni materiału. Ostatni oddycha ku pokryciu warstwą pokrycia dachowego. Z tego powodu, membrana zostały zastosowane bardziej i dekoracji elewacji.

Membrana „Tyvek” charakteryzuje się tym, że wilgoć nie wchodzi do wnętrza, to nie eliminuje warstwę folii, a powietrze wypływa ze względu na jego warstwy o wysokiej przepuszczalności pary. Opisuje szczególnie istotne dla wszystkich typów Dupont hydroizolacji.

Kluczowe właściwości

Membrana „Tyvek” aktywnie wykorzystywane w elektrowni wodnych i ochrony przed wiatrem budynków prywatnych i publicznych ze względu na fakt, że warstwa ochronna funkcjonalna ma grubość całkiem imponującą wydajność. Parametr ten może wynosić 450 mikronów, co wskazuje, że skuteczne obrabianego materiału w czasie cyklu.

Membrana jest odporna na działanie promieniowania ultrafioletowego, ponieważ folię na bazie polietylenu. Jeśli problem z odpowiednikami membranowych porównania, te ostatnie będą bardziej wrażliwe na działanie wysokich temperatur. Jeśli chodzi o membranę „Tyvek”, to jest zdolna do ekspozycji na temperatury aż do 100 ° C, Ponadto, z wykorzystaniem konsument może zaoszczędzić dodatkowy kontrobreshetke. Materiał ma wysoki stopień rozproszenia tak, że może być umieszczony na grzejnika bez tworzenia szczeliny. Operacyjny konstruuje utrzymujące się wzrosty, jak również efektywności energetycznej budynku.

Zakres „Tyvek Solid”

Jeśli zdecydujesz się na zakup membranę dyfuzyjną, należy zapoznać się najpierw z użytkowaniem i podstawowych cech. Jeśli chodzi o „Tyvek stały”, materiał ten jest poddachowy folii, która ma większą wytrzymałość. Może być nakładana na struktur izolacyjnych pokryć dachowych, które przedstawi szczeliny wentylacyjnej.

Membrana jest niezwykle silna, dzięki czemu może być stosowany w konstrukcjach i fasad wentylowanych osłonowych i murowanych domach prywatnych, jak i fasadach budynków drewnianych. Te ostatnie mogą być wyłożone półkę. Membrana „Tyvek stały” może być umieszczone nawet w zimnej konstrukcje dachów i dachów z podwójną szczeliną wentylacyjną. Jednocześnie nastąpi obciążenie wiatrem, ale nawet ona nie jest w stanie uszkodzić materiał pod-dachowych.

Ten oddychająca membrana jest jedną z najczęstszych membran dachowych do prywatnego mieszkania. Jest on stosowany w Rosji w ciągu ostatnich 15 lat. Materiał ma warstwę wykonaną z polietylenu o wysokiej wytrzymałości. Ma unikalną strukturę i zapewnia szybkość przepuszczania pary wodnej, na całej powierzchni. Od budowy dzięki wycofaniu nadmiaru wilgoci i płatwi krokwi pozostają suche. Membrana „Tyvek stałe” znajduje się białe stroną do dołu, próbka powinna być skierowana ku górze. Film ma niską wagę, więc jest to dość łatwe do ułożenia na dachu.

Specyfikacje "Tyvek Solid"

Materiał ten jest w stanie nie tylko chronią przed wiatrem, ale deszcz. Należy do klasy palności T4. Palności dotyczy klasy B2. Wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż i w poprzek gwoździa 90 i 85, H, odpowiednio. słupa wody, który działa na materiał może być równa wysokości 2,35 m.

Grubość dyfuzji równoważne 0,03 SD. przepuszczalność pary wodnej wynosi 683 g / m 2 przez 24 godzin. Opór pary wodnej wynosi 0, 1 m2 • h • Pa / mg. Membrana „Tyvek”, których cechy powinny pomóc w podjęciu właściwej decyzji, może pracować w zakresie temperatur od – 40 do + 100 ° C Materiał o masie 82 g / m2, grubość 0,22 mm. Jedna rolka ma masę 6 kg. Jej wielkość jest 50×1,5 m (75 m2).

Zakres „Tyvek Soft”

Ta membrana uszczelniająca oddychająca można stosować do izolacji cieplnej domów rama Wzdłuż ściany półkę. Zastosuj więcej materiału dla dachów spadzistych, które mają szczeliny wentylacyjnej. Ustawianie materiału mogą być wykonywane przez każdą ze stron.

Jeśli chodzi o kąty ich nachylenia może wynosić 15 ° lub więcej. W miejscach, gdzie należy prokleivat nakładanie taśmy materiału na bazie kauczuku butylowego. Szerokość szczeliny wentylacyjnej musi wynosić 50 mm. Szczelina wentylacyjna kontrobreshetku konieczność formowania, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza.

Do montażu wiatroszczelną membranowego „Tyvek” trzeba używać szyny. Zszywki lub gwoździe nie może chwycić rzeczy. Zostawić go w tym stanie, deszcz nie jest dozwolone. Jeżeli poddasza nie jest izolowany lub para wodna obecna w niej szczelin i otworów może być mokry izolacja może namerznut lodu na jej powierzchni. Membrana może pozostać wystawiony na światło słoneczne w ciągu 4 miesięcy, ale nie więcej.

Specyfikacje "Tyvek Soft"

Powyższy wodoodporne membrany „Tyvek Soft” można umieścić na dach mansardowy. Należy do klasy palności G4, klasa palności B2 dotyczy. Wytrzymałość na długości i szerokości 165 do 140 EN.

słupa wody działające na materiał może mieć wysokość 1,85 m. Grubość dyfuzji 0, 02 SD. Przepuszczalność przez 24 godziny osiągnęła 744 g / m2. Opór pary wodnej równy 0,09 m2 • h • Pa / mg. Test przeprowadzono według GOST 25898-83. Odporność cieplna jest równe granicy materiału od – 40 do + 100 ° C, Membrana waży 58 g / m2. Jej grubość wynosi 0,18 mm. Jedna rolka jest o masie 4,5 kg. Jej wielkość jest 50×1,5 m (75 m2).

Koszt membrany

Membrana „Tyvek” z ceną 68 rubli. za metr kwadratowy, może trwać do 50 lat. Materiał nie jest toksyczny. Dochodzi do Rosji z Niemiec. Nawiasem mówiąc, to dlaczego wielu konsumentów wybrać ten wiatroszczelną materiału, ponieważ spełnia europejskie normy jakościowe.

Membrana „Tyvek Soft” można kupić za 6200 rubli. Aby materiału do funkcji, ważne jest, aby zapewnić prawidłową instalację. Tak więc, gdy elementy drewniane listewkowe traktuje się substancjami chemicznymi, powinny być pozostawione do wyschnięcia na 24 godzin. Dla instalacji „Tyvek Soft” używać szyny.

wniosek

Membrana paroprzepuszczalna odgrywa ważną rolę w ochronie budynków mieszkalnych, które mogą być lub przemysłowej. Poprzez zakup wysokiej jakości rozwiązania dla typu Tyvek Membrana „”, należy utworzyć ochronę, która zapewnia niezawodność i pewność siebie. Materiały te mogą poprawić efektywność energetyczną budynków oraz zapewnienie ich długotrwałego działania.