669 Shares 8350 views

Rabbit Island – historyczne centrum Petersburga

Wielu turystów z WNP i spoza WNP rocznie przybywa do Petersburga. Wycieczki w mieście będzie zanurzyć się w historii jako królewskiej i współczesnej Rosji. Jednym z najbardziej interesujących z tych miejsc jest Wyspa Królik, który jest historycznym sercem Petersburgu. Oto twierdza Piotra i Pawła, w którym Grand Ducal grobowiec, gdzie większość rosyjskich imperatorów są pochowani.


Na ogół wielkość Rabbit Island ciągnie się bardziej na „wyspie”, ze względu na swoją długość 750 metrów, szerokość – 400 metrów. Znajduje się na najszerszej części rzeki Newy, w miejscu, gdzie wpada do Zatoki Fińskiej. W pewnym momencie, Szwedzi nazywają to miejsce Jolly Island, ponieważ uwielbiała spędzać tu festiwale i święta. Po pewnym czasie wyspa stała się znana jako „diabeł”, jak wszyscy ludzie byli na nim zginęło w czasie powodzi. Zając, wyspa stała się lekka ręka Piotra I. Według legendy, aby wznieść Petersburg budowniczych pracował bardzo powoli. Król był zły, a przyszedł na wyspę, aby surowo karać zaniedbania pracowników. Ale w momencie, kiedy Peter wyładowano łodzi na butach nagle skoczył zająca. Król jest bardzo rozbawiony i wynikał w dobrym nastroju, więc anulowane wszystkie kary i nazywa Hare Island. Nawiasem mówiąc, nie daleko od niego na jednym z filarów St John mostu niedawno zainstalowano niewielki pomnik „króliczka, który uratował od potopu”, którego wysokość wynosi zaledwie 58 cm. Turyści odwiedzający Rabbit Island, moneta wrzucić do pomnika ponownie wrócić tutaj.

Piotra i Pawła Twierdza znajduje się na wyspie zostało założone w 1703 roku. Według legendy w tym miejscu Peter I umieścić dwa cięcia darni na krzyż i powiedział: „Tutaj jest miasto!” Legenda mówi również, że w tym momencie na niebie dół orzeł, król usiadł na ręce i poszedł z nim w nie istniał wówczas miasto. Jednak prawda o tej wersji jest bardzo sceptyczne ornitolodzy twierdzą, że Eagles nigdy nie żyli w tym obszarze. Ale legenda mówi, że istota orzeł w nowym mieście przez długi czas, a nawet otrzymał honorowy status swojego komendanta.

Tak więc pierwszy budynek na nowe miasto stało się fortecą, która miała chronić rosyjskie ziemie od Szwedów. Jest to nieregularny sześciokąt z bastionami na narożach zaprojektowana osobiście przez Piotra Wielkiego. Początkowo zamek był drewniany, ale trzy lata później drzewo zostało szeroko zastąpione cegły. W 1731 roku tutaj wzniesiono wieżę, która została podniesiona o świcie, a ze spadkiem rosyjską flagą została obniżona. Ta tradycja kontynuowana aż do głoszenia reżimu sowieckiego. Obecnie twierdza jest również pływający pod banderą, ale to nie jest obniżona. Innym ciekawym stara tradycja, która ma przyjść do naszych czasów, jest strzał z pistoletu z Naryshkin bastionu, który jest produkowany w samo południe. Wielu turystów spróbuj nie przegap okazji, aby przyjść do Rabbit Island południa usłyszeć strzał. Nawiasem mówiąc, pistolet strzela bardzo głośno i hałas może być kilka minut stracić słuch.

Na wyspie będzie interesujący nie tylko dla osób dorosłych. organizuje specjalne wycieczki dla dzieci, w którym żartobliwie przedstawić historię i kulturę miasta.