666 Shares 4384 views

Norwegia Ciekawostki z historii i współczesności

Norwegia zawsze przyciągało mnie z pięknej przyrody i wspaniałe oryginalności. Czytałem dużo o krajach skandynawskich, a tym bardziej ja dowiedziałem się o nim, tym bardziej chciałem tam iść.


Muszę powiedzieć, że miałem możliwość podróżowania sporo – był to wyjazd na zaproszenie przyjaciół i kolegów, i po prostu kupując rund. Ale to tak daleko na północy Europy kiedykolwiek wspinać. A teraz marzenie spełniło się w lecie 2010 roku.

Położenie geograficzne Norwegii bardzo osobliwego – kraj rozciąga się z północy na południe, i dość mocno. Z tego powodu, Norwegia znajduje się w kilku strefach klimatycznych, które narzuca rodzaju piętno na obliczu całego kraju. Ale to, co jest zaskakujące: nigdy nie jest naprawdę zimno, ponieważ ciepły ocean prąd – słynny Gulf Stream – rozgrzewa wybrzeża i wpływają na klimat.

Norwegia Ciekawostki są wszędzie tutaj. Lato w Kręgu Polarnego panuje dzień, który nigdy nie ustępuje nocy, w zimie, a wręcz przeciwnie, Aurora jest ozdobiony długiej nocy. Kiedy byłam małą dziewczynką, poprosiłem dorosłych – co robią w zimie, ludzi żyjących w Kręgu Polarnego, spać? Po tym wszystkim, noc polarna trwa sześć miesięcy … Ale nigdy nie widziałem polarna noc z jego oszałamiające dekoracji w postaci kolorowych świecące zorze. Nie widziałem długiej nocy i tym razem, ale spojrzał na dzień polarny, który był również ciekawy.

Norwegia, ciekawe fakty, które są często spotykane w czasopismach i telewizji, jest domem dla istot fantastycznych zwanych trolle. Odważnymi Wikingowie i trolle, mitycznych stworzeń – rodzajem symboli norweskim, wraz z herbu i flagi narodowej, które są w jakikolwiek inny kraj na świecie. Ale tych dzielnych marynarzy, co byli Wikingowie, wiedział chyba tylko starożytną Norwegii.

W Europie jedynie kilka państw, w tym Norwegii, ciekawostki o to potwierdzone przez naukowców i tylko opinie, trzymane całe bogactwo natury. W tym północnym kraju, po prostu ciesz się niesamowitą czystości dziewiczej przyrody. Tak czyste rzeki i jeziora, nie widziałem w jednym ze swoich wypraw, z wyjątkiem gór Ałtaj.

Pomimo swojego położenia geograficznego, kraj oferuje turystom bogate możliwości rekreacji, szczególnie aktywne. Plaża nie jest szczególnie wygrzać się stać – w lecie temperatura nie wzrośnie powyżej 25 stopni. Ale aktywnego wypoczynku mogą być bardzo ekscytujące. Rafting, nurkowanie, whale safari, spływy i wspinaczki pozostawia wiele wrażeń. I po raz pierwszy spróbował swoich sił w wspinaczki – żeby nie powiedzieć, że mam wszystko okazało, ale oddaje ducha konkretnie. Na nurkowanie I napotkały w przeszłości – na Malediwach był szkolony w szkole nurków posiada międzynarodowy certyfikat, a ponad sto nurkowań. Trzeba powiedzieć, że nurkowanie w Mórz Południowych zasadniczo różni się od północy. Ten barwność jak Malediwy lub Morze Czerwone, ale tam także niezwykle piękne.

Kiedy tylko będzie w tej podróży, moi przyjaciele powiedzieli mi dowcip, mogę zobaczyć niedźwiedzie polarne bezpośrednio na ulicach Oslo. Jest to prawo żart. Niestety, żeby je zobaczyć, trzeba było iść na Spitsbergen, a ja do tej wyspy nigdy nie osiągnął.

Ale wpływając jego kolor fiordy, patrzyłem. Fiordy – to najbardziej znany punkt orientacyjny, który różni się w Norwegii. Ciekawostki o tych unikalnych formacji naturalnych można znaleźć w książkach, ale to nie jest w nich, ale w hipnotyzujące piękno majestatyczny, co jest charakterystyczne dla tej interesującej naturalnych formacjach, w których wyraźnie widocznym starożytnego Norwegii …