415 Shares 5098 views

Ulica Sofia w północnej stolicy

Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w północnej stolicy Rosji jest ulica Sofia. Geneza jest ściśle powiązana z pierwszej linii kolejowej w Rosji. W 1892 roku, kosztem Baron Korf został zbudowany Irinovskaya kolejowe z wąskotorowa. Ona dołączyła do przedmieściach St. Petersburg Irinovka, co było powyżej posiadłości barona. Kolej została zbudowana w celu przeprowadzenia brykietów z torfu z baronem zakładzie w mieście i jego okolicach. Te brykiety wykorzystywane do ogrzewania. Stacja kolejowa Irinovskaya zaczęło się Ohta, odbyło się na ulicy Porokhovskaya przez Zhernovka, Rzhevka i złożyć do Hristinovka (obecnie ulica Priyutinskaya). Potem następuje pociągiem do stacji Ryabovo i ostatecznego przeznaczenia – Irinovka. W sumie 34 stacji na trasie.


Po kilku latach dodane do innej stacji – Vsevolozhsk. Na tej stacji zbudowany drewniany dom (zwłaszcza dla pracowników i oszczędności mienia kolejowego). Stacja Vsevolozhskaya znajdował się na rogu Alei Vsevolozhsk (stąd jego nazwa). Ale rok później spłonął budynek stacji i musiał zostać przywrócone. Teren był bardzo piękny i szybko przyciągnęła uwagę kupców miejskich na mięsie ulicy. nie było również dobre wymiany transportu. Irinovka znajduje się w odległości 40 minut jazdy od Petersburga, a pociągi prowadził często (co 20 minut). Ten ustalił powstanie nowego osiedla, która stała się ulica Sofia.

Handlowcy postanowił kupić ziemię w Irinovka i zbudować dom-zakupy, gdzie chcieli żyć i handel w ciepłym sezonie, a zimą jechać do stolicy. Kupcy założyli ulicę Sofia, zwany teraz Avenue Vsevolozhsk. Pracy w tym procesie zainwestowano dużo! Ulica Sofia zaczyna się od stacji Vsevolozhskaya i dalej w kierunku Lubi River.

Domy na ulicy były bardzo blisko siebie. Mieszka tu takie słynne kupców Petersburga jako Sveshnikov, który miał pub z bilardem, Frolov, Morozov, Tokariew (zbudowany, przy okazji, kino „Imperium”), Vsevolozhsk (dama trzyma apteki). Prawie każdy dom został zakupy. W sezonie letnim liczba ludności wzrosła o dzielnica kilka razy, więc kolejna apteka została otwarta na prośbę ludu. Wszystko to było po lewej stronie. Po prawej stronie ulicy zaczyna się od Sofii Vsevolozhsk domy kupca, który wynajęliśmy pokoje do wynajęcia, i miał własną piekarnię i delikatesy. Potem przyszedł do domu Shteymeyera, Zheldybina. Potem była herbata dla mężczyzn, wejście do której kobieta była uważana za znak złego smaku.

Wzdłuż ulicy znajduje się dom Pavel Orłow, który sprzedawał towary kolonialne (kawa, herbata, itp.) Potem był piękny kościół, dom z Zemtsova handlowego (z których jeden znajdował się agencja zamówień). Do dziś wiele domów zostały zachowane w niemal nienaruszonym stanie.

To historia budowy „kupca” z ulicy. Ulica Sofia był czysty, prawie idealny. Zdaniem obu stronach jego głębokich rowów zostały wyposażone. Chodniki choć były brud, ale regularnie czyszczone specjalnymi pracowników. Blisko Trójcy piękny most nad rowem powstał.

Sofia Street (St. Petersburg) – jest integralną częścią historii miasta, jak również jego zabytków i rezydencji cesarskiej. Poczuć ducha epoki, przejść przez tych miejsc!