503 Shares 4836 views

Podsumowanie „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena

Przez wiele pokoleń czytelników tej historii jest jednym z najbardziej ukochanych. Podsumowanie „Snow Queen” przez duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena mógłby wyrecytować każde dziecko i dorosły, dzięki licznym sceny, filmu i animacji wcieleniach. Ale tylko tych, którzy czytają ten tekst od początku do końca, wiedzą, że nie jest to tylko opowieść dla dzieci. Jest to opowieść o miłości i lojalności, dobra i zła. Jednak, jak każda bajka.


Podsumowanie „Snow Queen”

Niezależnie od odmiany były prezentowane zarówno w filmach lub kreskówkach, historia pozostaje ten sam pręt. Główni bohaterowie – mała Gerda i Kaj, są bardzo przyjaźni i szczęśliwi. Dopiero tak długo, jak serce i oczy od Kai nie jest przebite odłamki lodu, a on nie został zabrany z nim w jego lodowej pałacu Królowej Śniegu. I wtedy zaczyna się historia dzielnej dziewczynie, która nie boi się niczego i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby odnaleźć swojego przyjaciela. Odnajduje go na dalekiej północy. Ale Kai nie cieszy się nią, ponieważ jego serce było bardzo lodowaty, a oczy nie widzą niczego dobrego i dobrego. Ale łzy Gerdy topić swoje serce, a teraz to nie jest przerażające – tak narysować linię Andersen – Królowa Śniegu. Podsumowanie takie opowieści. Ale to tylko krótka opowieść o historii, która w rzeczywistości zawiera szereg oddzielone od siebie historie.

Podsumowanie „Królowej Śniegu” w siedmiu opowiadań

Dostosowany i opowieść bajki historia często spada najpierw dla dzieci, ona jest w domu – zły troll, który posiadał magiczne lustro. To wszystko tylko odzwierciedlenie w zniekształcony światło: piękne widział to jako brzydkie, dobre wydawało zła. Z jego lustro troll zyskuje coraz większą władzę nad ziemią i ludzi. I tak chciał dostać się do aniołów do nieba i nie ma światła. Jego podwładni zaczęli podnosić złego lustro wyżej i wyżej, ale upuścił. Jest rozbita w niezliczonych fragmentów, które pokrywają ziemię, kopanie w ludzkich sercach, oczu, rąk. Oni nadal unoszą się w powietrzu i zranić ludzi. Tak zaczyna się „Snow Queen” – bajkę, której streszczenie jest bałagan z wielu ożywionych i nieożywionych bohaterów, a każdy z nich ma swój własny los.

W drugiej historii jest zaznajomiony z Kai i Gerda i babki Kai, który opowiedział dzieciom o tajemniczej Królowej Śniegu, patrząc w okno. Wydaje się wtedy sama. W sercu i oczami Kai dostać odłamki samego lustra, a on staje się zły i niegrzeczny: obraża Gerda naśladuje babcia, deptanie róże – są moją przyjaciółką i ulubione kwiaty. Wreszcie gładzi Królową Śniegu.

Opowieść, której streszczenie jest dedykowany do znalezienia dalszych Kai i szczęśliwe zakończenie, zawiera pięć długie historie. W każdym z nich na drodze Gerda spotkać wspaniałych bohaterów, ale nie zawsze dobre. Tak więc, droga staruszka w którego kwitnącego ogrodu przyszła, nie jest tak dobra, ona oczarowała Gerd że zapomniała o wszystkim i pozostał z nią. Raven i Crow, Książę i Księżniczka przepojony współczucia dla niej i jej pomóc. Mały bandyta trzyma jej w niewolę z małymi zwierzętami, ale serce jej złagodniała, kiedy poznaje historię Gerda i Kaj. Uwalnia do dzikiego jelenia, więc zabrał ją do północy, w Laponii, gdzie mieszka królowa śniegu. Po drodze są kolejne dwa pomoc stare kobiety – Laponia i Finn. A teraz, ich droga jest prosto do pałacu, gdzie mieszka z chłopakiem Kai lodowatym sercu. Podsumowanie „Snow Queen” prowadzi czytelnika do punktu kulminacyjnego – siódmy historię.

W salach Królowej Śniegu

Ten pałac – idealny. Tutaj wszystko jest musujące białe, czyste i poprawne linie. Ale tu cicho i martwy. Kai odgrywa figury lodowe i podziwia ich zimne piękno. On jest sam w wielkiej sali, gdy przychodzi Gerdę. Niestety, Kai nie chce się z nią zobaczyć, nawet odstraszający. Ale łzy rozlane na jego klatce piersiowej i stopić serce. Czuje ból i ciepło w klatce piersiowej. Łzy wylewa się z jego oczu … i ostry odłamek magiczne lustro z hukiem spada na oblodzonej podłogi. Teraz nie boją się Królowej Śniegu, bo są silniejsze od niej.

„Królowa Śniegu” ogólnie rzecz biorąc – bajka dla dorosłych. Chodzi o prawdziwe uczucia miłości, zdradzie, lojalności i obowiązku. A ponieważ jej motywy podejmowane są coraz to nowe arcydzieła kina i animacji.