317 Shares 4276 views

Jak owinąć dziecko w koc: Porady dla młodych rodziców

Pomimo szerokiego zakresu newfangled garnitury i kopert, wielu rodziców preferuje staroświecki sposób do przewijania ich dzieci. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ dzieci rosną szybko od odzieży zewnętrznej, która kosztuje również pieniądze. Jednak większość z nowo matek nie mają pojęcia o tym, jak owinąć dziecko w koc.


Czy muszę swaddle noworodka

Jeśli wcześniejsze nasze babcie zapewniano o korzyściach płynących z ciasnych dzieci pieluszki, dziś opinia na ten temat były podzielone. Większość dzisiejszych pediatrów zaleca się zastąpić tradycyjne pieluszki pieluszki i podkoszulki, twierdząc, że wszelkie ograniczenia ruchów dziecka może mieć negatywny wpływ na rozwój fizyczny i aktywność ruchową. Ponadto mocno pieluszki, niepokojące, aby dowiedzieć się świat wokół, może spowodować zahamowanie rozwoju umysłowego dziecka.

Ale z drugiej strony, nie jest tak źle, nasze babki, mówiąc nam, jak owinąć dziecko w koc i pewność w stosowaniu takich manipulacji na. W rzeczywistości, wiele dzieci często dreszcz podczas snu. Zatem diapering może zapewnić spokojny sen noworodka. Każdy rodzic powinien rozważyć „za” i „przeciw” i sam zdecydować, czy owinąć dziecko w koc jest konieczne. Najważniejszą rzeczą, że dziecko czuje jako przytulne i wygodne.

Co należy zwrócić uwagę przy wyborze koce

Aby dziecko nie czuł najmniejszej niedogodności, produkt ma dobrą oddychalność i równocześnie ogrzewa. Konieczne jest, że nie można po prostu ogrzać, ale także, aby nie kolidować z odparowania wilgoci. Ze względu na fakt, że noworodek potrzebuje specjalnego higieniczne, obejmuje ona powinna szybko schną i zachowują swój pierwotny kształt po wielu praniach. Eksperci zalecają, aby dać pierwszeństwo do łatwego czyszczenia urządzenia, które nie wymagają użycia specjalnych środków ochronnych.

Ponadto, zanim dziecko zawinięte w koc, upewnij się, że jest wykonany z materiałów antybakteryjnych, ponieważ noworodki są bardzo wrażliwe, a wielu z nich są podatne na reakcje alergiczne.

rodzaje koce

Do tej pory istnieje kilka rodzajów produktów, które nadają się do różnych sytuacji. Dlatego zanim owinąć dziecko w koc, należy zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Twojego dziecka.

Najcieplejsze są uważane za światło i higroskopijne produkty dół wykonane z gęsi lub łabędzia dół. Takie koce są nie tylko dobrze zdać powietrza, ale także zatrzymuje ciepło dobrze, więc są idealne dla zimnych porach roku. Jednak z nimi trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ są one często przyczyną alergii.

Nie gorzej i wełnianych, dla których produkcja jest używany wielbłądów, owiec lub kóz włosy. Te lekkie i ciepłe koce absorbują wilgoci dobrze i jak szybko erozji. Niemowlę owinięte w taki produkt, to będzie ciepłe i przytulne.

W ostatnich latach większość rodziców zdecydowała się na syntetycznych koców wypełnionych różnymi włóknami. Do głównych zalet tych produktów mogą być traktowane jako ich względną taniość i hipoalergiczne. Są one doskonale usunięte i doskonale zachowują ciepło. Ale zanim zawinąć w koc dziecko na spacer, musimy upewnić się, że nie będzie gorąco, bo dziecko, owinięte w podobny produkt szybko poty i długie pobyty na mokro. I to jest bardzo szkodliwe dla noworodka, ponieważ może się zimno.

Jak owinąć dziecko w koc w ekstrakcie

Podczas pierwszej podróży do domu dziecko powinno być bezpieczne i wygodne w rękach rodziców. Aby móc długo utrzymać noworodka w stanie pół, bez obawy, że utknetsya osobę w kopercie i nie będzie w stanie odwrócić, trzeba zrozumieć, jak owinąć dziecko w koc, że w każdej chwili można było zobaczyć twarz dziecka i oceny jego stanu zdrowia. Ponadto, należy upewnić się, że koperta nie rozpadł się podczas transportu.

Przede wszystkim, należy umieścić na powierzchni zmieniającym tabeli szerokiej trzech metrów wstążki, zauważając, że jego końce spoczywają na obu stronach stołu były tej samej długości. Z wierzchu położyć koc, rozszerzając go w diament. Ponad leży pieluchy powierzchni, do końca zbiegła się z krawędzi koronki koc. Teraz można projektować swoje dziecko. Powinno to być zrobione tak, że jego twarz może być zamknięty koniec koronkowych serwetek. Następnie należy owinąć dolną krawędź koca, a następnie w prawo i lewo rożny. Dziecko bandaż owinięty wstążką. Dziecko nie czuje żadnego dyskomfortu, nie należy zbyt mocno swaddle go.

Przydatne porady dla młodych rodziców

Wielu niedoświadczonych mamusie wolą owinąć noworodka w tradycyjnych produktów w dół, chroni go przed zimnem. Ale większość z nich nie ma pojęcia, że nawet sześć tygodni dziecko może łatwo wyciągnąć spod niego uchwyt lub macierzystych. Dlatego podczas cieplejszych miesięcy zanim dziecko zawinięte w koc prostokątnym pożądane jest, aby umieścić na pieluchy dziecka i podkoszulku flanela dziecka. Zbieranie dziecko na spacer, trzeba wykonać jedną złotą zasadę, zgodnie z którą dziecko powinno zostać wprowadzone, a także dorosłych, plus jedna dodatkowa warstwa odzieży.

wniosek

Obecnie istnieje kilka różnych opcji zakutyvaniya dziecko w koc. Którykolwiek z nich może go używać, ważne jest, aby pamiętać, że dziecko powinno być ciepłe i wygodne w tej pozycji.