232 Shares 3409 views

grupa „Azja”: unikalne przedstawiciele sztuki skale

Dziś wielu fanów rocka wie o tym wyjątkowym zjawiskiem, jako grupa „Azja”. Jednak nawet wśród nich możemy liczyć tylko te jednostki, które naprawdę docenić pracę tego legendarnego zespołu. Z jakiegoś powodu, to zajmuje pozycję drugorzędną w porównaniu z gigantami art-rock, ale prawdziwi fani tego stylu sugerować inaczej.


„Azja” grupa: wzrost wyniku sztuki naskalnej

Jeśli spojrzeć na historię tego muzycznego ruchu, jak skała, na początku lat 80-tych to powstało kilka głównych obszarów, które po wielu współczesnych idoli. Szczególnie popularny był heavy metal i thrash metalu, ale w tle całej tej sztuki rock, zmuszając słuchacza do zastanowienia się w muzyce, rozwój nie mniej skuteczne, pomimo faktu, że czas tak i King Crimson wydaje się być już nie ma.

Na pewno nie! Te dwie grupy, ich członkowie i pracy stanowiły podstawę dla stworzenia takiego udanego zespołu jako Azji. Dzisiaj grupa jest umieszczony jako jeden z najzdolniejszych przedstawicieli drugiej fali art-rockowych lat '80.

efekt zewnątrz

Nie wspominając już o Yes i King Crimson, należy również stwierdzić, że od czasu jej powstania w 1981 roku, zespół był pod wpływem takich gigantów jak ELP i Wielkiej Brytanii. Ponadto, do produkcji nowo utworzonego projektu podjętego przez nikogo innego niż Mayk Stoun, raz wyróżniony unikalnych dzieł królowej i grup cudzoziemca. Nie jest zaskakujące, że nowy projekt był dość ciekawy dźwięk, który był jednocześnie wśród wszystkich iw tym samym czasie, to nie wygląda jak każdy inny.

Azja. Grupa. biografia

Punktem wyjścia w historii grupy jest uważana za Azja 1981. W 1980 roku znany w momencie wokalista i basista Dzhon Uetton, który był w kompozycjach takich gigantów jak Uriah Heep, Wielkiej Brytanii, King Crimson, Wishbone Ash i Roxy Music, nagrał album w krzyżowy ogień. Jak twierdził, był czegoś brakuje – Chciałem coś bardziej solidne i trwałe.

To było w tym czasie spotkał się z przedstawicielem wytwórni Atlantic Records John David Kalodnerom, który doradził John zebrać własną drużynę, a nowy projekt Wetton zaprosił klawiszowca nazwie Dzheff Dauns, który szczególności technika nie wyróżnia się jako pierwszym terminie, ale w bardzo specyficzny stosunek do wybór dźwięków dźwięku walnego zespołu.

Gitarzysta stał się były członek YES Stiv Hau i Carl Palmer zaufanych bębny (ELP – Emerson, Lake & Palmer ). Było to w czasie, gdy grupa „Azja”. Kompozycja wymowny. Czy muszę wyjaśniać, że to pod jego wpływem, i utworzyło grupę roboczą poświęconą wyłącznie do art-rocka?

Na własny debiutancki album „Azja”, wydany w 1982 roku. Czekam na niego bezprecedensowy sukces. Cyrkulacyjnym osiągnęła 10 miliona kopii, a sama płyta stała multi-platyny. Album pozostał na szczycie brytyjskich listach przebojów aż 9 tygodni.

Po sukcesie komercyjnym takiej grupy „Azja” w celu promowania albumu poszedł na światową trasę, która stała się sensacją. Zdając sobie sprawę z faktu, że przychody w samej tylko Wielkiej Brytanii zostały tak wielka, że muzycy w pośpiechu opuścić kraj, aby uniknąć płacenia podatków na czas jest rzędu 90% opłat koncertowych.

ozdobny 90

W latach 90. grupa koncertowała świat. Zasadniczo koncerty odbyły się w Brazylii, Japonii, Niemiec i Anglii.

Jednak do naszych słuchaczy mamy. Jak nie wspomnieć dwa wspaniały koncert w SC „Olympic” w Moskwie, z których pierwszy odbył się w 1991 roku?

Publiczność dosłownie ryknął z radości, gdy wykonywana przez takie uznawane na całym świecie uderza jak tylko czas pokaże i ferworze. Następnie klip został nakręcony na znanym składzie modląc się o cud, który pokazał się z ostrą radziecką rzeczywistość i prawie spadł pod zakazu w ówczesnym ZSRR. Ale nic się nie stało, a klip z powodzeniem wykazał nawet na radzieckiej telewizji. Niemniej jednak faktem jest, jak to było, kto nie chce.

Z drugiej strony, Azji stał się jednym z tych zespołów, które odwiedziły Związku Radzieckiego w pierwszej fali na równi z Metalliką i Pantera. A w tym czasie to było naprawdę spektakularne wydarzenie.

Załamanie i zjednoczenie

Pomimo wszystkich sukcesów, grupa przez jakiś czas przestał istnieć, a nowe i muszę powiedzieć, długo oczekiwany album ukazał się dopiero w 2008 roku. Nazwano Phoenix. Nazwa bardzo symboliczne, jak feniks, pieczenie, powstaje z popiołów. „Azja”, a grupa. Że społeczeństwa, krytycy podjęły nową pracę z entuzjazmem. Ale co powiedzieć? W albumie wszedł na listy przebojów Billboard TOP-10 w Internecie.

Koncerty organizowane są w bardzo prosty sposób. Nacisk nie jest nawet lekki show, a technika wykonania i materiał paszowy. Nic dziwnego, że cała uwaga publiczności skupia się tylko na muzyce i ludzi, którzy ją wykonują. A jeśli wziąć pod uwagę wiek obecnych art-rocka, tak w ogóle, wiele z diva dany jako „stary” może wykonać taką mistrzowską imprezę. Musimy oddać hołd – technika nie posiadają wszystkie nowoczesne muzyków.

Najbardziej znane kompozycje

grupa „Azja” pieśni wykonywane po mistrzowsku. Są one popularne wśród wielu fanów i są dostępne na bieżąco. Nie wspominając już o wspomnianych przebojów oddzielnie warto zwrócić uwagę na skład Here Comes The Feeling (rodzaj symfonicznego rocka progresywnego w latach 70.) Nie płacz, Kari-A »NE, Kto zatrzyma deszczu? i wiele innych.

Niestety, opinia publiczna nie zna konkretnej grupy, ale prawdziwi koneserzy sztuki czczenia tych muzyków jest bardzo wysoki, choć niewielka liczba albumów zwolniony. Jest to ważne dlatego, że nie ilość, a sam materiał. Dobrze, grupa „Azja”, że ani piosenka – teksty.

Warto zauważyć, że to poważny wpływ na zespół miał zespół w czasie (tak, King Crimson, Rush ELP). A sama grupa stała się swego rodzaju punktem wyjścia dla wielu innych artystów. W naszych czasach, zainteresowanie sztuki skale, jako takie, nieco osłabiony, ale klasyka gatunku zawsze jest popyt. I stale albumy Reedycja Asia Group – że wyraźnym potwierdzeniem.