192 Shares 9293 views

Wymiana chłodnicy ogrzewanie VAZ-2114: Przydatne wskazówki i ważne punkty

Jeśli chodzi o tę potrzebę zastąpienia chłodnicy ogrzewanie VAZ-2114, a następnie natychmiast istnieje ogromne trudności kwoty. Na przykład, nie jest możliwe, aby zamontować urządzenie lub odwrotnie, mają trudności z instalacją. Zobaczmy, co robić i jak się upewnić, że nie zajmują dużo czasu i wysiłku.


Gdy wymagana wymiana chłodnicy ogrzewanie VAZ

Jak pokazuje praktyka, istnieje tylko kilka powodów, dla których trzeba zainstalować nowe urządzenie. Jeden z nich – jest to wyciek w chłodnicy. Niestety, jest to o wiele łatwiejsze, zarówno pod względem czasu i pieniędzy, aby kupić nowy. Niezależnie od wielkości otworów urządzenie nie jest w pełni poradzić sobie z ich bezpośrednim zadania. Jeśli przyjeżdża się do serwisu, grzejnik naprawiany, ale będzie to kolejny wyciek po pewnym czasie, a do naprawy zajmie sporą ilość.

Ponadto, urządzenie może się zatkać. W tym przypadku, trzeba go zdjąć, zbyt, ale sytuacja nie jest beznadziejna i można próbować naprawić. Odbywa się to za pomocą korhera. Można spróbować oczyszczający powietrze. Ale jest to konieczne w celu uniknięcia zbyt wysokiego ciśnienia, która nie będzie stać radiatora. Co do zasady, inne uszkodzenia nie występuje tak często, urządzenie należy natychmiast wymienić.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik

Tak, mamy do czynienia z trudnym wyborem. Fakt, że wymiana chłodnicy ogrzewanie VAZ-2114 posiada szereg niuansów. Na przykład, urządzenie roślina ma wysoki poziom przenoszenia ciepła. Ale to nie znajdzie rynku, więc trzeba być zadowolonym z tego, co mamy. Nie jest zalecane, aby kupić b / r, w zasadzie wszystko jest jasne dlaczego. W ciągu miesiąca lub dwóch trzeba będzie kupić nowy grzejnik, proste słowa – znowu wydawać pieniądze.

Jak pokazuje praktyka, bardzo popularny wśród kierowców cieszy producentem DAAZ, którego produkty są wyjątkowo wysokiej jakości. miła niespodzianka jak współczynnik przenikania ciepła. Nie możemy powiedzieć, że grzejnik piec VAZ-2114 może być z aluminium lub miedzi. Trudno powiedzieć, który z nich jest lepszy. Jak miedź, w chłodnicy aluminium ma swoje wady i zalety, co wyraża się w eksploatacji, przenoszenia ciepła, etc.

Jak wykonać wymianę na własną rękę

Przede wszystkim, musimy całkowicie spuścić płyn chłodzący, sprawiają, że dość proste. Następnie wyjąć deskę rozdzielczą, że odbywa się to w celu uzyskania dostępu do chłodnicy. Że procedura nie trwa długo, wskazane jest, aby zdemontować panel nie całkowicie i częściowo.

Można wyjąć schowek i konsolę, to trzeba wyjąć uchwyt z lewej strony. Pożądane jest, aby był asystentem, który opóźni panelu, a ty w tym czasie zdjąć radiator. Jest też drugi sposób: należy odkręcić montażu na obu stronach panelu. Po tym, trzeba odkręcić cały wspornik.

Teraz wymianie chłodnicy ogrzewanie VAZ-2114 nie jest problemem. Ale zanim usunąć urządzenie, należy odłączyć wszystkie przewody z pieca elektrycznego silnika. Widzimy cztery nakrętki należy odkręcić. Końcowy etap – osłabienie, które posiadają zaciski przewodów chłodnicy. Oto, co do zasady, iw ogóle.

wniosek

Jak widać, wymiana chłodnicy ogrzewanie VAZ-2114 nie jest tak skomplikowana procedura. Ponieważ instalacja odbywa się tak samo, problemy powinny się pojawić. Jedyną rzeczą do zrobienia jest, aby zmienić wszystkie przewody i zaciski węża, jeśli to konieczne. Ale trzeba spojrzeć na ich stan, jeśli ich stan jest zadowalający, można zostawić stary.

Ponadto, nie zapomnij, aby wykonać kopię napełnić płynem chłodzącym. Po uruchomieniu silnika podgrzewacz musi również ciepło. Jeśli to nie działa dobrze, to jest możliwe, że kieszeń powietrza powstaje. Wszystkie prace muszą być wykonywane w przewiewnym miejscu. Samochody można zaciągnąć hamulec ręczny. Należy pamiętać, że jeśli wymiana chłodnicy ogrzewanie VAZ-2114 jest wykonany natychmiast po maszyna pracuje, jednostka będzie gorąco, to lepiej trochę poczekać.