699 Shares 4292 views

Kamienie żółciowe: objawy i wydajne sposoby leczenia


W medycynie współczesnej, kamica żółciowa, objawów im towarzyszących, nazywane są nawet kamica żółciowa lub kamienie żółciowe. Choroba ta charakteryzuje się naruszenia bilirubiny i metabolizmu cholesterolu i powstawanie kamieni o różnym pochodzeniu w pęcherzyku żółciowym.

Jeśli mówimy o obrazie klinicznym tej choroby, to trzeba najpierw wyjaśnić, co woreczek żółciowy znajduje się w wątrobie i jest pojemnik z żółcią. Żółciowego w sposób ciągły wytwarzana w wątrobie i jest zbierane w woreczku żółciowym, który z kolei, pusty, przekazuje go do dwunastnicy w następnym posiłku. Ważne jest, aby zrozumieć, że to pomaga w trawieniu pokarmów, więc pęcherzyka żółciowego działa jako tymczasowy „przechowywanie” żółci i realizuje swój „dostawa” w trzewiach wniosku.

Patologia występuje tylko w przypadku, kiedy w długim okresie stagnacji cholesterolu żółciowego zaczyna osadzają się na ściance pęcherzyka i jego długości osadzania powoduje powstawanie drobnych kamieni, które stopniowo zwiększających się rozmiarach, a następnie łączone w celu utworzenia większych kamieni żółciowych. Ten nienormalny proces jest bardzo długi, tak powszechne w starszych organizmów, całkowicie eliminując chorych dzieci konkretnych odbiorców.

Jeśli mówimy o patogennych przyczyn, że kamienie żółciowe cholesterolu są uważane konsekwencją zaburzeń metabolicznych, które są tworzone z żółcią, jak i niedożywienia, który zdominowany jest przez tłustych. Dominującą rolę odgrywa nadmiernego cholesterolu w żółci.

To bardzo niebezpieczne zjawisko – kamienie w pęcherzyku żółciowym, objawy, które mają własne specyfiki. Pacjent zaczyna pogarsza okresowo kolki żółciowej, która rozciąga się gwałtownie w zależności od potrzeb. Ważne jest, aby pamiętać, że kolka wątrobowa towarzyszy silny ból, który jest zlokalizowany w prawej łopatce, polędwicy i barku. może także pogorszyć wymioty, rozstrój trawienie i znacznie zwiększyć temperaturę, ale objawy te przechodzą, co jest związane z ruchem kamieni żółciowych. Jeśli kamień jest duży i nie może się poruszać, jest to niezbędne do szybkiej interwencji funkcjonalnym jeden. Jeśli utknie w przewodzie żółciowym wspólnym, może rozwinąć się żółtaczka i uszkodzenie wątroby. Jeśli okaże się kamieni żółciowych, żadnych objawów, to ta forma patologii można zdiagnozować wyłącznie na USG.

Leczenie tej choroby ma dwie opcje: chirurgiczne i zachowawcze. W sposobie konserwatywnej oparta jest na ścisłej diecie i regularne monitorowanie ich stanu. USG kontrola dokładnie monitoruje postępy kamieni, a także ich zachowanie w pęcherzyku żółciowym. W niektórych przypadkach wskazane jest, aby stosować leki przepisane tylko doświadczonych specjalistów, którzy przyczyniają się do naturalnego rozkładu szkodliwych kamieni. Jednakże, biorąc te leki jest bardzo długi, ponieważ kamienie w taki sposób trudny do rozpuszczenia. Ponadto, nie jest lekiem, którego działanie ma na celu zapobieganie ich powstawaniu.

Czasami obraz kliniczny wymaga operacji zwanej cholecystektomia, który obejmuje usunięcie pęcherzyka żółciowego ze wszystkimi chorobotwórczymi kamieni. Małe kamienie cholesterolu może rozpuścić ursodioksiholovoy i kwas henodioksiholovoy. Leczenie powinno być okresowo powtarza się kamienia, nawet po ich usuwania można ponownie powstały.

Można usunąć kamienie żółciowe, objawy mogą być również zapobiegać stosując metody zapobiegania. Aby to zrobić, zmniejszenie całkowitej masy ciała poprzez spożywanie niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu. Wskazane jest również, aby zmniejszyć spożycie cholesterolu w organizmie. Z właściwego odżywiania może być długi czas nie martwić się o progresji choroby.