470 Shares 9895 views

Jak ustawić ksenonowy reflektor samochodowy?

Ksenony – jest to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości w dziedzinie motoryzacji. Dzięki specjalnej konstrukcji, stanowią one najbardziej skuteczne oświetlenie drogi w ciemności. Właściwie instalacji ksenony wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, więc lepiej jest powierzyć tę pracę profesjonalistom. Jednakże, jeśli jesteś pewien swoich umiejętności, a przynajmniej, są dobre w tej dziedzinie, można wykonać całą pracę samodzielnie. Dzisiaj dowiemy się , jak zainstalować ksenon na VAZ-2110.


optyka demontaż

Najpierw trzeba usunąć światła, w których zamierzasz zainstalować ksenon. Aby to zrobić, należy odłączyć akumulator od sieci, aby znaleźć i nakrętki mocujące urządzenie do reflektorów samochodowych. Blisko optyki głowę na tylnej stronie widać śruby i dwa zamki. Po zwolnieniu pierwszego elementu obrotowego powinny być Druga część, jak to tylko możliwe w dół. Następnie wyjąć reflektor z zapięciami, po usunięciu z niego wszystkie przewody. Aby to zrobić, musimy mały minus śrubokręta. Dzięki dużemu rozłączania zacisków – wstawić element do drutu i delikatnie położyć na karb w terminalu na krawędzi uchwytu. Jeśli usłyszał krótkie kliknięcie, wiesz – ten element jest wyjęta z zapięciami.

analizować strumienicę

Analizując sposób instalowania ksenon, musimy wyjąć szybę, aby chronić jednostkę reflektorów. Można to zrobić bardzo łatwo. Na tylnej stronie struktury do zaczepić dwa zatrzaski (z reguły składają się one z plastiku, tak duży nacisk na nich nie jest to konieczne). Wszystkie optyka zdemontowane. Teraz trzeba myśleć o tym, gdzie zainstalować moduł zapłonowy. Najważniejsze – zainstalować go tak, że wówczas cała struktura nie jest ograniczony przez zderzak metalowe wypukłości. A elementy mocujące są zazwyczaj sprzedawane razem z lampami ksenonowymi, więc kreator na własną rękę niczego nie potrzebujemy.

Teraz drutów. Wewnątrz pokrywy są 4 elementy danych, które są podłączone do zasilania baterii. Pamiętaj, że białe przewody – jest zawsze dodatni, a brązowy – ujemny. Przed zainstalowaniem i ksenonu, prosimy o zapoznanie się polaryzację wszystkich elementów. Czasami producenci alternatywnej optycznego przewodu barwionego całkowicie w innych kolorach. Na przykład, soczewka ksenonowej „plus” może być wskazywane przez czarny kolor i „minus” – niebieski. Aby nie mylić wartość i nie jest podłączony do dodatniego ładunku ujemnym, uważnie przeczytaj instrukcje dostarczone z każdej nowej części. Zgodnie z nią podłączenie przewodów do żądanego związku i zamocowania lampy ksenonowej miejscu. Obudowa może być zamknięta, tak, że łączone elementy są ściśnięte ze sobą. Zacisk jest połączony z urządzeniem zapłonowym. Od drugiego reflektora powinien produkować te same czynności. Na tym etapie, kwestia sposobu instalowania ksenon w VAZ-2110, można uznać za rozwiązany.

pomocnych wskazówek

Po zainstalowaniu należy sprawdzić działanie reflektorów ksenonowych, zanim zostanie ono zainstalowane na komputerze. Więc gdy wykryje przyczepić to zajmie mniej czasu, aby odwrócić demontażu całej konstrukcji. I jeszcze jedno – w odpowiednim mocowaniem sprawy. Jeśli brakuje mu szczelin montażowych, więc trzeba coś pomijane lub zapomniał zrobić instalację.