729 Shares 1212 views

Jak położyć płytki chodnikowe: porady i wskazówki

Produkcja kostki dzisiaj nabyte kolosalną skalę, nie tylko w przemyśle, ale również w domu. Nic dziwnego, że ten materiał okładziny zyskała ogromną popularność w projektowaniu ścieżek ogrodowych, chodników itd. Jednak przed przystąpieniem do krajobrazu obszaru przyległego do domu, trzeba dowiedzieć się, jak położyć płytki chodnikowe poprawnie.

Często materiał ten jest określany jako brukowców. Schematy jej stylizacji, istnieje wiele, najpopularniejszy z nich – Choinka, kolumna i murarskie. Materiał ten jest tak dobry, że ścieżki mostów i chodników z jego pomocą bardzo łatwo. I gruntu, na którym stosowane kamiennych bloków o różnych kolorach, wyglądają bardzo schludny i elegancki. Tak, jak umieścić kostki brukowej? Rozważmy etapów.

Najpierw trzeba spojrzeć na kilka porad, które będą przydatne w przygotowaniu i układania płytek. Zakup kostki brukowej, trzeba wziąć pod uwagę odpadów wytwarzanych przez cięcie. Ich liczba zależy od kształtu i sposobu układania płytek.

Przed nałożeniem kostki dachówki należy usunąć z wybranej części górnej warstwy gleby do głębokości co najmniej piętnastu centymetrów. Należy również oczyścić miejsce szczątków roślin i korzeni. Poniższa część ma znak z uprzedzeń. Padać i ścieki roztopowych lepiej, w niektórych przypadkach wskazane jest, aby zorganizować drenaż.

Następnym krokiem powinno być toczenia lub zagęszczania gruntu. Jest produkowany przez wszelkie znane środki do ciebie. Przed ułożeniem kostki płyty, należy zaznaczyć przyszłą ścieżkę i zbudować krawężniki. Aby to zrobić, kopać rowek gdzie zainstalowany krawężniki. Zagęszczony ścieżka jest konieczne, aby położyć geowłókninę. Odbywa się to tak, że w pracy z utwardzonej ziemi nie zdeformowane.

Jako baza do kostki brukowej trzeba zrobić „poduszkę”, żwiru i piasku. Ułożyła niezależnie od wybranej metody stylizacji: suchą mieszaninę lub roztwór. Made „poduszka” sposób: cała powierzchnia jest wypełniona warstwą żwiru frakcji środkowej. Warstwa musi zalać wodą i ostrożnie zagęszcza. W następstwie muszą wylać warstwę piasku, który musi również nawilżają i wyrównać. Warto zauważyć, że eksperci oferują szereg sposobów jak położyć płyty chodnikowe w kraju. Niektóre zalecane Master wlać zawiesiny cementowej bezpośrednio na warstwie żwiru, z pominięciem piasek, podczas gdy inne zostały umieszczone na warstwie piasku siatki. Specjaliści zaleca również, aby nie wlać wylewka betonowa i rozwiązanie klej do płytek.

Przed obu układania płytek chodnikowych, warto zastanowić się, że podczas pracy musi natychmiast wygenerować ścieżkę i obserwować poziom ułożenia materiału. Kostka brukowa muszą być układane na gotowych „poduszki”, a następnie barana go z młotkiem lub zagęszczarki. Można położyć płytki to nie tylko tradycyjne, ale także metoda sucha. Oto jak: mieszanina cementu i piasku należy wypełnić określone kostką brukową i rozsunąć w szwach. Szczątki szczotki do zamiatania i bardzo dokładnie wlać płytki wody tak, że ciecz nie przenika do wszystkich szczelin. Wkrótce, po czym utwardza się, a ścieżka będzie miłe dla oka i pielęgnacji urody.