798 Shares 6875 views

Rozdzielnie na przesłuchanie. Nabycie i instalacja

Włączając światło, korzystania z urządzeń elektrycznych, nie myślimy o tym, jak rozpocząć energii elektrycznej w naszym domu. I zaczyna się w każdym budynku, nawet w małym podmiejskim strukturze, ze skrzynki rozdzielczej.

typy

Rozdzielnica – jest to położenie urządzeń dozujących i dystrybucji energii elektrycznej, zabezpieczenia elektrycznego, środki komunikacji. Instalacja tego zintegrowaną jednostką – odpowiedzialne zadanie, które wymaga specjalnych umiejętności w zakresie elektrotechniki. Ale, mając podstawowe informacje, można ustawić centralę na sobie.

Aby rozpocząć od wyboru jednej z dwóch dostępnych opcji dla pulpitów – wewnętrzna (podtynkowa) lub sztuczne (na zewnątrz). Pierwszy wydaje się być bardziej estetyczne, ale wymaga dodatkowych prac przygotowawczych. Jednakże, jeśli planujesz zainstalować ulicy centrali zeznawać przeciwko zewnętrznej ścianie lub umieścić tarczę w domu tak, że nie złapie oko, to jest całkiem możliwe, aby zarządzać schowku.

Ustawienie podstawy

Aby zainstalować wewnętrzny panel przełącznika trzeba przygotować specjalną niszę w ścianie odpowiadającej jej wielkości. Jest zrozumiałe, że grubość ścianki powinny być takie, aby być w stanie „topić” w tym całe urządzenie do żądanej głębokości. zamontować rozdzielnicę dać takiego szkolenia powierzchnia nie musi wystarczy przymocować go do ściany za pomocą odpowiednich łączników.

panel opcji

Idealnym rozwiązaniem byłoby zakupić centralę zeznawać w kolekcji, zamiast zbierać go po części dlatego, że czasami może być trudno znaleźć wszystkie szczegóły, które byłyby dobrze umieszczone w tarczy i były dobrze zamocowane.

Przy wyborze rozmiaru tablicy rozdzielczej musi przejść od liczby urządzeń ochronnych i wyłączników, a także wziąć pod uwagę przepisy dotyczące łączenia sprawę razie potrzeby w przyszłości, dodatkowe cele konsumpcyjne. Każdy wie: budowy domów – proces nie ma końca.

Standardowe rozdzielcza uzyskując zazwyczaj składa się z licznikiem, wyłącznika dwubiegunowego, automatycznego wyzwolenia grup konsumentów RCD (zabezpieczenia różnicowo prądowe).

Poza tym, do ustawiania różnicowo AZ wymagane DIN nachylenia szyny uziemiającej (ze ścieżką), pudełko do uszczelniania otworu AZ, łączący magistrali łączącej przewody o przekroju odpowiadającym obciążenie, batystu z podwójnych drutów izolacyjnych.

set-up instrumentów

Zazwyczaj zasilanie domu składa się z kilku grup: oświetlenie, gniazdka, moc i innych. Każda grupa musi być połączony za pomocą oddzielnego urządzenia zabezpieczającego. Każda duża jednostka pojemności (pralka, klimatyzacja, podgrzewacz wody, kuchenka itp. N.) polecana jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa indywidualnego automatycznym wyłącznikiem.

W kontekście ogrodzie byłoby bardzo rozsądne, aby umieścić RCD dla linii wylotów ulic, które służą do uruchamiania maszyny ogrodnicze i Power Tools, jak również linię do kąpieli, gdzie istnieje zwiększone ryzyko porażenia prądem. RCD – drogie urządzenie, więc konsumenci pragną zaoszczędzić na ich montażu jest całkiem zrozumiałe. W małej podmiejskiej gospodarki mogą ograniczyć liczbę urządzeń zabezpieczających lub jednej RCD wlotowej wspólny dostaw.

Czasami z powodu braku miejsca w osłonie konieczne jest stosowanie wyłączników różnicowych – „W jednej butelce” AZ i RCD Te połączone urządzenia są bardzo drogie, w części, a zatem nie warto oszczędzać na wielkości panelu.

Automatyka, napełnianie rozdzielnicy zeznawania, należy zakupić tylko od zaufanych producentów, ponieważ od jakości tych urządzeń zależy bezpieczeństwo ludzi.