658 Shares 8171 views

Jak obliczyć pole powierzchni na różne sposoby

Kwestia, jak obliczyć pole powierzchni, zazwyczaj występuje w przypadkach, gdy planowane remonty i dokumentacji technicznej na mieszkania nie jest dostępna. Dlatego najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest prosty arytmetycznych i obliczeń matematycznych w celu uzyskania wspólnego obszaru lub jakiegokolwiek konkretnego pomieszczenia. Istnieją różne sposoby na wykonanie takiej operacji. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Zwróćmy się teraz do teoretycznej i części praktycznej, jak obliczyć pole powierzchni.

na planie

Najprostszy przypadek z punktu widzenia teorii – do otrzymywania informacji, czy istnieje plan pokoju. W ten sposób można obliczyć powierzchnię jako oddzielnego pomieszczenia i całego mieszkania. Jest to szczególnie wygodne w użyciu, gdy nie można osiągnąć fizycznie w obiekcie mieszkalnym (na przykład, jesteś w innym mieście). Jeśli większość przestrzeni prostokątnych lub kwadratowych, wystarczy pomnożyć swoją rękę do siebie i sumowane. Ale w przypadku postaci niestandardowym łatwiej będzie użyć siatkę współrzędnych, aby rozwiązać problem jak obliczyć pole powierzchni. Aby to zrobić, należy przezroczystą ceratą (można również przejść przezroczystą torbę). Stosujemy tę samą skalę jak linia planu w krokach co 1 metr. I posiadamy zarówno poziome i pionowe. Rezultatem jest skala siatki. Ważnym warunkiem: wielkość ceratą być większa niż rozkładzie. Nałożyć go na wierzchu, i policzyć liczbę całkowitych metrów kwadratowych. Następnie określić przybliżoną liczbę niekompletne i podsumowanie. Rezultatem jest kwadratowy. sposób negatywny – niedostateczna dokładność w sytuacjach, w których ściany pomieszczenia mają wiele zagięć. Główną zaletą – możliwe jest uzyskanie wyników, bez konieczności bezpośrednich pomiarów na miejscu.

Pomiaru i podsumowanie

Nie zawsze w obecności planu pomieszczenia. W takiej sytuacji nie może obyć się bez pomiarów bezpośrednich. Wymagane dla takiej operacji obecność ruletki (długość powinna być większa niż największa odległość w pomieszczeniu), ołówek i kartka papieru dla rekordów (jak można również zakładka lub notebook). Prostokątnych pokoi jest mierzona długość i szerokość. Jeśli pomnożymy je razem, pojawi się kwadrat. Ale dla okólnika wystarczające, aby ustalić promień lub średnicę. W pierwszym przypadku, obszar jest równa do kwadratu liczb pomnożonych przez liczbę „πi”. Na innej sytuacji nieco bardziej skomplikowane obliczenia: to jest średnica do kwadratu podzielić przez 4 i pomnożyć przez wszystkich w tym samym stała. Ostatnia opcja – jest to trójkąt. Jeśli jest prostokątny, wystarczy pomnożyć dwie nogi pomiędzy sobą, a wynik dzieli się na połowę. W innych przypadkach konieczne jest pomiar dwóch stron i wyznaczają pomiędzy sobą kąt. Pomnożenie długości segmentów połączonych ze sobą poprzez pomnożenie sinus kąta nadal uzyskać powierzchnię. Do pomieszczeń, które mają złożony układ, lepiej jest użyć partycji na najbardziej podstawowych części, a następnie streścić je. Technika ta pozwala na różnych przypadkach do rozwiązania problemu, jak obliczyć pole powierzchni.

programy

W ostatnich latach coraz częściej wykorzystywane do tego celu komputerów. Teraz opracowała szereg produktów oprogramowania, które pozwalają na pomiary i obliczenia, aby uzyskać powierzchnię obudowy. W takiej sytuacji nie trzeba myśleć o tym , jak obliczyć metr kwadratowy dla każdego pokoju. Wystarczy młotkiem surowych danych i końcowy wynik uzyskuje. W ten sposób jest on wyświetlany w ciągu kilku sekund. Bardzo wygodne i dość proste rozwiązanie.

wniosek

W tym artykule opisano, jak liczyć metr kwadratowy. Nie ma nic skomplikowanego tutaj. Ta prosta operacja może być szybko wykonane.