358 Shares 994 views

Leonardo DiCaprio: biografia, filmografia, życie osobiste. Co wzrost Leonardo DiCaprio i jego wiek

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych i spornych hollywoodzkiego aktora – Leonardo DiCaprio – urodzony w Los Angeles 11 listopada 1974 roku w rodzinie włoskich imigrantów, George DiCaprio i Niemców Irmelin Indenbirken. Rodzice nie mieli zrozumienia i często kłócili. W końcu, po rozwodzie, a Leonardo pozostało żyć z matką. W tym czasie był tylko pół roku. Na pytanie dzisiejszych fanów aktora o ile lat Leonardo Di Kaprio, odpowiedź jest oczywista: w tym roku będzie to 40 lat.


Irmelin próbowała dostarczyć młodszego syna wszystkie niezbędne, choć ta kobieta musiała pracować od rana do nocy. Ale jej wysiłki nie poszły na marne, Leonardo dorastał i udał się do nasion szkolnych szkole podstawowej, którą z powodzeniem ukończyli studia w 1992 roku i od razu stosowany do uniwersytetu. Po czterech latach treningu, otrzymał tytuł licencjata, ale nie dostać pracę.

reklamy

Od najmłodszych lat chłopiec pokazał zdolności artystyczne i już zaczął marzyć o scenie od 14 lat. Jego wygląd pozwoliło mieć nadzieję na sukces w świecie sztuki. Wysokość Leonardo DiCaprio był już wyższy od średniej (obecnie 183 cm). Młodzieniec stanął przed lustrem godzinami, próbując wcielić widoczne w obrazach filmowych na swój własny sposób. Jego idolem był Keri Grant – aktorem godny naśladowania. Leonardo miał 12 lat, gdy Grant zmarł. To wydarzenie pozostawił głęboki ślad w pamięci dziecka.

Wrażeniem hollywoodzkich filmów, wiedząc, że ma dobry wygląd, Leonardo postanowił zostać aktorem filmowym. Jakiś czas później udało mu się spotkać z agentem, który był zaangażowany w doborze wykonawców małych ról w reklamie krótkich filmów. W ten sposób rozpoczęła karierę w filmie dla młodego Leonardo DiCaprio, którego biografia może być przykładem sukcesu.

Strzelanin i Szkoła

Dźwięczne nazwisko, twarz ładna, szczupła sylwetka – wszystko, co młody człowiek otworzył drogę do kina. Leonardo nie przeszkadzało, że on gra znaków reklamowych, a jego rola trwa tylko jedną minutę. Czuł się jak prawdziwy aktor, zdolny do transformacji.

Początkowo miał się połączyć z nauką strzelania, i zaczął myśleć o tym, jak do opuszczenia szkoły. Ale matka przekonała go o potrzebie edukacji. Potem przyszły aktor nauczyłem się przeznaczyć swój czas pozostały do szkoły w pierwszej kolejności, a strzelanie reklamy były w ich czasie wolnym. Leonardo był zadowolony z mojego życia początkujący aktor, zresztą otrzymał trochę pieniędzy za udział w filmach promocyjnych i dumny.

Pierwsza seria

Młody aktor Leonardo DiCaprio, którego zdjęcie było w agencji zauważył producentów z telewizji. Otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w serialu „Roseanne”. To było w 1988 roku. Chłopiec chętnie się zgodził i gorliwie pełnił rolę mikroskopijny studenta Darla. Seria „Roseanne” był w tym czasie najbardziej udanych projektów z ogromnej ilości nominacji i nagród. Leonardo nie jest jeszcze wpisany na listę podmiotów wymienionych w kredyty, ale był zadowolony z tego, co jest zaangażowany w ten projekt. W następnym roku, młody aktor grał chłopca w serialu „The New Lassie”, to dziecko w filmie „Santa Barbara”, a następnie w „Rogue”.

debiut

Czas mijał. Leonardo DiCaprio, którego biografia jest już zawarta pierwszą stronę zamienił przystojny młody człowiek. Stał się znany w pewnych kręgach, związanych z filmowej. A w 1991 roku, Leonardo DiCaprio wziął pełny debiut filmowy – grał rolę Josha w horrorze „Critters”.

Od tej pory, przy czym reklamy się skończyły. Leonardo stał się aktor, który potwierdził swój udział w filmie „Co gryzie Gilberta Grape'a”. Działka jest głęboko dramatyczne. Rola Arnie Grape, niepełnosprawnego umysłowo brat głównego bohatera, granego przez Leonardo DiCaprio, zażądał najwyższego aktorstwo i młody początkujący aktor znakomicie poradził sobie z nią coraz pierwszą w życiu nominację na „Oscar” i „Złotych Globów”.

Rozwój kreatywności

1995 udał się do DiCaprio pod znakiem udziału w filmie „Szybcy i martwi”, gdzie grał rolę Little. Film wyreżyserowany przez Sem Reymi zgromadziła prawdziwie gwiazdorską obsadę aktorów. W filmie udział Sheron Stoun, Dzhin Hekmen i Rassel Krou. Chwytania ostry skrypt trzymał w napięciu każdy, kto był na planie. Nawet po wyłączeniu operatora kamery, nikt nie chciał wyjść. Rozpoczął spontaniczną dyskusję na temat pracy, która trwała do późnych godzin nocnych.

W tym samym roku, Leonardo wziął udział w tworzeniu obrazu „The Basketball Diaries”, w którym grał główną rolę Jim Carroll – szesnaście nastolatek, utalentowany, ale bez przyszłości. Filmy, nakręcony w latach 1991 i 1996 – to najlepsze filmy Leonardo DiCaprio jako początkujący aktor.

DiCaprio i Szekspir

W 1996 roku Leo pojawił się na planie filmu „Romeo i Julia” Plus reżyserii Baza Luhrmanna. Fabuła podąża klasyczną historię dwojga kochanków, tragedii English dramaturga Williama Szekspira z nowoczesnymi akcentami. Wysokość Leonardo DiCaprio był nieco bardziej poprawne, ponieważ Romeo nie była wysoka. A operator musiał podnieść aparat do wizualnie zmniejszyć. Julia, grana przez aktorkę Kler Deyns. To był jej pierwszą główną rolę. Film okazał się wielkim sukcesem i był to pierwszy udany obraz Gotówka DiCaprio.

Innym dziełem Leonarda był dramat rodzinny „Pokój Marvina”. To była rola nastolatka Hank zaangażowanych w złożonych zwrotów akcji stosunków rodzinnych. gwiazdek partnerskie jak Meril Gazy i Roberta De Niro, dodał Leo pewność siebie i działając doświadczenie. Był gotowy do swojego kolejnego filmu, który będzie zmienić swój los.

"Titanic"

To był film Dzheymsa Kemerona „Titanic” – obraz, który stał się centralnym przyszłej karierze aktora Leonardo DiCaprio. Rola młodego Jack Dawson przyniosła mu światową sławę i chwałę. Niemniej jednak, aktor początkowo chciał wycofać się z filmu ze względu na niepewność w siłach. Fabuła „Titanic” wydawało mu się zbyt skomplikowane odpowiedzialny. Leonardo DiCaprio, którego role nie były pod wrażeniem głębi, myślałem, że nie może sobie poradzić z nowej pracy, ponieważ jego młodość. Jednak reżyser Cameron starał się przekonać Leo jego zdolności, i strzelanie zaczęło.

„Titanic” był szok dla kinomanów, głównym wydarzeniem życia kulturalnego w 1997 roku. Obraz zebrał bezprecedensową liczbę „Oskarów” (jedenastu). Jednak kinoakademiki postanowił nie oddawać najwyższą nagrodę Leo. Ale nawet jeśli Leonardo DiCaprio otrzymał „Oskara” za „najlepszy aktor”, to najprawdopodobniej, że nie wpłynie na jego karierę. Po tym wszystkim, że dzięki tym filmie stał się jednym z najlepiej opłacanych aktorów Hollywood. Magazyn „People” zaliczył go na liście „50 najpiękniejszych ludzi na świecie.”

Role w filmach i kasie

Przez długi czas po filmie „Titanic” w aktywa Leonardo DiCaprio, którego biografia została już dość nasycony, nie wydaje pracę podobną skalę. Zagrał w filmie „Człowiek w żelaznej masce” oraz w filmie „Celebrity”. Oba filmy zostały nakręcone w 1998 roku, ale to było zwykłe części filmu Leonarda. Jego twórczy ego nie znajdzie satysfakcję.

Aktor nieznacznie dopingowali przygodowa rolce filmu „The Beach”, nakręcony w 2000 roku przez reżysera Danny'ego Boyle'a. DiCaprio wystąpił w roli tytułowej – amerykański podróżnik Richard poszukiwaniu ekstremalnych doznań. „The Beach” został pomyślany jako rodzaju desenie z tropikalnych sceny, ale nie miała powodzenia, chociaż kasie była dobra.

twórczy rozwój

W 2001 roku Leonardo DiCaprio zainteresował się projektem filmu „American Psycho”, a mianowicie roli Patrika Beytmana, ale potem odmówił udziału, aw rezultacie rola Kristian Beyl. A obraz Petera Parkera w recepturze opartej na super-Comics „Spider-Man”, przeznaczony dla Leo, po jego odmowa powołany do życia przez Tobi Maguayr.

Ale scenariusz do filmu „Złap mnie,” DiCaprio jest zainteresowany ich karnej tragikomiczna i przyjął rolę Franka Williama Abigneyla, nadzwyczajne sześćdziesiątych karnych. Film został nakręcony słynny reżyser Steven Spielberg. Cała praca nad filmem została wykonana w rekordowym czasie i wziął jeden i pół miesiąca. Box office niemniej imponujące, a aktor został nominowany do nagrody „Złotego Globu”. Twórczy wzrost Leonardo DiCaprio kontynuowane.

Pierwszy „Złotego Globu”

Leo był zaangażowany w dość ciekawy projekt dla siebie reżyser Martin Scorsese nazywane „Gangi Nowego Jorku” o opozycji gangów w Nowym Jorku i wizyty gości „wykonawców”. Film okazał się sukcesem, gra DiCaprio był chwalony, ale dało dłoń do swego partnera na planie – aktor Daniel Lewis.

Obraz Martina Skorseze „Aviator” był ostatnim filmem w Leonardo w 2004 roku. Grał amerykański miliarder Howard Hughes, którego obraz został tkane sprzeczności i wymaga długich przygotowań aktora. W ciągu półtora roku DiCaprio badał życie i życie wielkiego biznesmena. Film okazał się wielkim sukcesem, a Leonardo dostał swój pierwszy zasłużony „Złotego Globu”. „Oscar”, który również został nominowany DiCaprio, nie poszedł do niego i Dzheymi Foksu.

DiCaprio i Martin Scorsese

W 2006 roku, Leonardo DiCaprio, którego filmografia obejmuje około pięćdziesięciu obrazów, zagrała w „Krwawym diamencie” – dramat przygodowy w reżyserii Edvarda Tsvika na przemyt diamentów. Był też zespół o nazwie „Infiltracja” Martina Scorsese – opowieść o irlandzkiej mafii i ataków przestępczych przeciwstawnych mafia policjanta William Costigan. Główne role w dwóch filmach dodanej DiCaprio nominowany do Oscara „” i „” BAFTA, a także następnego „Golden Globe”. współpraca z Martinem Scorsese Leonardo kontynuowane w 2010 roku w ramach projektu „Wyspa tajemnic”. To był film w gatunku thrillera psychologicznego przez Dennisa Liheyna powieści. Leo grał Marshal Teddy Daniels.

Podróż do Petersburga

Listopad 2010 było wolne od kręcenia i Leonardo DiCaprio, którego biografia jest tak daleko nie zawierał żadnych stron dedykowanych podróżować, udał się do Petersburga na Międzynarodowym Forum zorganizowanego przez towarzystwo ochrony zwierząt w zaniku populacji tygrysów bengalskich. Podróż nie pracował od początku. Samolot DiCaprio wykonane dwa nieplanowanego lądowania awaryjnego: pierwszy w Nowym Jorku, a drugi w Helsinkach. Lot odbył się w atmosferze napięcia awaryjnego, ale w końcu samolot pasażerski z gwiazdą Hollywood wylądował na międzynarodowym lotnisku Pułkowo.

życie osobiste

Życie osobiste Leonardo Di Kaprio – jest niewyczerpanym tematem artykułów prasowych. każdy jego ruch jest szerokim echem, każde słowo jest opowiadana w każdym calu. DiCaprio nigdy nie był żonaty, ale nie sobie odmówić przyjemności porozmawiania z miesiąc lub dwa z jakiegoś słynnego i piękne kobiety. Wszystkie dziewczyny Leonardo DiCaprio – ze świata mody i show-biznesu. Każdy z jego sojuszu nieodmiennie kończy się komunikatem w prasie: „To było wtedy, a następnie, że para ogłosiła separację …”

W 1990 roku Leo spotkał się z Helena Christensen, Duńczyka, model, bardzo piękną kobietą. Rok później nastąpił kolejny model, tym razem do Brazylii – Zhizel Byundhen. Potem były spotkania z modelu izraelskich Bar Refaeli. Z jej DiCaprio spotkał się w ciągu trzech lat, od 2006 do 2009 roku, aw marcu 2010 roku para ogłosiła zerwanie stosunków. Potem spotkaliśmy się ponownie, a nawet chciał się ożenić. Jest to wspólne pragnienie trwała do maja 2011 roku. Biorąc pod uwagę jak stare Leonardo DiCaprio, wielu fanów chciałoby wiedzieć, kiedy będzie on nadal założyć rodzinę.

Caribs

Czerwiec 2011 zapoczątkowało sojuszu DiCaprio aktorki Bleyk Layvli. A sześć miesięcy później, według doniesień prasowych, kochankowie rozstali, ale obiecałem sobie siebie w nierozerwalnej przyjaźni. Od grudnia 2011 roku, spotkał się z Leo modelu Erin Hizerton. Dokładnie rok później one podzielone ze względu na wzajemnym zatrudnieniu. Sześć miesięcy później, aktor zasugerował Fraulein Toni Garrn, modele z Niemiec, aby rozpocząć relację.

Leonardo DiCaprio, w przeciwieństwie do większości naszych kolegów, nie jest aktywny nabywców nieruchomości. On ma tylko jeden dom w mieszkaniu w Los Angeles w Battery Park na Manhattanie, ale nadal mała wyspa na Morzu Karaibskim, który zdobył dla realizacji idei ekoturystyki.