761 Shares 3652 views

Zachar Berkut image: przykładem wielkiego człowieka

W arcydzieł literackich Skarbonka, istnieje wiele prac, które oddają się od pierwszej linii, a nie puścić dopóki ostatni. Klasyka pozostawił dziedzictwo, na którym wiele pokoleń nauki, zaliczonego młodych i starych. Wśród nich honorowe miejsce Kamenyar – wielki filozof, utalentowany pisarz, poeta, pedagog, rewolucyjny i publicznego postać. I w pewnym sensie prorokiem, jak przewidział wiele z życia swoich ludzi i ludzkości w ogóle. To Iwana Franki ukraińskiego geniusz, który żył na przełomie XIX i XX wieku.


Jeden z najlepszych prac

Wiele dzieł Iwana Franko napisał. „Zachar Berkut” jest uważana za jedną z najlepszych. Co jest tak atrakcyjny dla czytelnika powstaje historia dzisiaj? Lud lubi to w momencie jego powstania? Przede wszystkich znaków. Obraz Zachar Berkut – centralny w pracy. Jego cechą jest złożone poniżej, ale teraz patrzeć na innych najważniejszych wydarzeń w historii.

Drugą cechą nim – to natura, umiejętnie nakreślił pisarz. Zakochany w swojej ojczyźnie, autor zwraca ją jak artysta, widząc każdy szczegół. Ale natura Frank – nie jest to tylko tło dla tego wydarzenia, a ich aktywnym uczestnikiem. Natura pomaga gadżety jak można: piorun zapowiada kłopoty, kamienie, jakby w posłuszeństwie woli społeczności, zatrzymał się przez rzekę i przekształcić go w dolinie, gdzie wróg się ukrywa. A nawet duży kamienny strażnik, który modlił się za przodków mieszkańców zgniłych wydawało wspólnikiem Zahara.

Trzecia cecha – niesamowite i melodyjny język, który komunikuje tuholtsy, które były dostępne przez autora. Zatłoczone mądrość ludowa, przysłowia, frazeologia i archaizmy, zabiera czytelnika w tych dniach. Dobrze, czwarty aspekt tej historii, oczywiście, jest to bardzo interesująca historia, która pokazuje walkę z okrutnym okupantem cywilów.

„Zachar Berkut”: działka

Krótko opowiedzieć fabułę, francusko rysuje idylla karpackiej wsi w odległej XIII wieku. Społeczność Rosji nadal żył zgodnie z prawem rodzaju: wszystkie ważne decyzje były podejmowane w radzie, a życie społeczne doprowadziły mądrego starca. Zachar Berkut obraz – portret starszych montażowych.

Pomimo faktu, że Rosja zdominowanym chrześcijaństwo, ludzie czcili naturę, elementy, wierzyli w sny i znaki. Są przeciwieństwie przez wyznaczył Pan ze stolicy, która stara się uchwycić całą władzę w swoich rękach. W tym czasie Hordy przeszłości Tatar-mongolskiej kraju, przynosząc wojnę i zniszczenie, łzy i rzeki krwi. W tym pięknym miejscu przyszedł nagle. Tuholtsy unisono powstali do walki. Ale pan Tugarov Wilk na ochotnika, aby pomóc najeźdźców. Jego córka, Miroslav, zakochana w Maxim, syna Zachariasza, ojca rezygnuje i pomaga rolnikom. Zachar Berkut obraz i szlachcic Tugarov bardzo przeciwny, ale autor wiary w najlepszym w każdej osobie. W przeciwnym razie, Wilk nigdy nie zrozumiał swój błąd.

Prywatnych i publicznych

Charakterystyka Zachar Berkut byłaby niepełna bez wzmianki o walce uczuć i sprzeczności w ludzi. Kiedy Max zostaje schwytany przez Mongołów, starszy syn odmawia kategorycznie wymieniać bezpieczny przejazd wroga w dolinie. On bardzo lubi chłopaka, ale on uważa, że bezpieczeństwo zgniłe i okolicznych wsi (czyli wszystko ojczyźnie) jest ważniejsze niż życie jednego człowieka.

To samo można powiedzieć o Miroslava: szlachetny dziewczyna wypełnione miłością do ludu i zrzeka się swojego ojca za jego podły czyn. Pyta Zahara być jej rodzic, i pomaga rolnikom i biznesowych i mądrej rady.

Miłość w Karpatach

Charakterystyka Zachar Berkut – to jest coś, na których koncentruje się pisarz. Iwan Franko rysuje odważny, mądry, uczciwy człowiek, który służy społeczeństwu. Równoległe rozkładanie linia miłość Miroslava i Maxim, dwaj młodzi mężczyźni. Nie przeciwieństwa, ale dorastał w różnych środowiskach i czystego serca, szlachetny i lojalny facet i dziewczyna, której serca biją w unisono. Byli również w stanie oddzielić osobiste zainteresowanie publiczności, a nawet kilka minut od śmierci myślał o uratowanie wioski. Zrozumieli, że mogą stracić siebie, ale myśl o zdradzie nie.

epilog

Tuholtsy wygrał, młodzi ludzie są zapisywane – opowieść zbliża się do szczęśliwego zakończenia. Ale śmierć przypomina nam, że nic na ziemi na zawsze. Zapisywanie Maxim Tugarov umrzeć, a potem umierają Zachar Berkut, znakowanie nadchodzących zmian. Pisarz chce podkreślić jednak, że przychodzi moment, punkt zwrotny w historii, obumierania progi publicznych, ale ludzkie wartości nie straci swoje znaczenie.

Zachar Berkut obraz jednocześnie złożone i proste. W jego charakteru nie ma wad, sprzeczności, złe myśli, powiedział, pomyślał, i służył ludziom, jak potrafił. Jednak ten prosty ludzie rozumieją, że dobro swego kraju zależy od jego mieszkańców, ich spójności, jedności, odrzucenia. A przed śmiercią przepowiedział pomyślności Ojczyzny, ale pod warunkiem, że ludzie nadal będą trzymać się nawzajem. Jego prorocze słowa mogą być wielokrotnie powtarzane, a historia Ivana Franko chcą czytać i ponownie przeczytać do nieskończoności.