468 Shares 1457 views

„Porażka”: podsumowanie. „Porażka” Fadeyev po rozdziale

W tym artykule będziemy mówić o pracy, która Alexander Fadeev utworzonego w 1926 r. zostanie przedstawiony jego podsumowanie. „Porażka” – powieść, która przyniosła uznanie pisarz i sławę. Stał się jednym z jego najlepszych prac.


Można powiedzieć, że istnieje już opowieść powieści, który stworzył Fadeev ( „zniszczenia”). Podsumowanie (brifli) wprowadza ważne wydarzenia. Mamy podzielić tekst na rozdziały, aby opisać każdy z nich w sposób bardziej szczegółowy. Efektem naszej pracy na uwagę.

1. Morozka

Dowódca partyzanckiego Levinsona donosi Morozka, ordynansa, pakiet z rzędu, aby zabrać go do Shaldybe, innego dowódcy jednostki partyzanckiej. Tak rozpoczyna pracę „Wygraj”. Podsumowanie głowami kolejno opisać w tym artykule.

Morozka jednak nie chciał iść, on ściągani z Levinsona i wymówek. Dowódca, w końcu, znudzony wieczne ślady tej partyzantki. Bierze swój list, doradzając Morozka oczyszczone z dala, bo nie chce kłopotów do kawy. Natychmiast zmienia zdanie niegrzeczne partyzantów, bierze nas bardziej do siebie niż do dowódcy, wyjaśniając, że zamówienie nie może być bez niego iść, a następnie uderzył w drogę z opakowania.

Morozka postać jest górnikiem w drugim pokoleniu. Urodził się w koszarach górników, aw wieku 12 lat stał się „toczyć wózek”. Na kciuk był sposób jego życie, jak każdy inny. Ten facet siedział kiedyś w więzieniu, a także służył w kawalerii, został ranny, więc zwolniony przed rewolucją wojska. Wracając do domu, ożenił się. Jak pisał Fadeyev Morozka zrobił wszystko, lekkomyślnie, bo życie wydawało mu nemudryaschey proste jak „Murom ogórka”. Taki był bohaterem produkt „Defeat” (Fadeyev). Streszczenie rozdziałów jeszcze wprowadzić do tej postaci bliżej. W 1918 roku wyjechał wraz z żoną do ochrony końcówek. Nie można bronić władzy, więc nasz bohater przeniósł się do partyzantów.

Morozka, słysząc strzały, dostał się na czworakach na szczycie wzgórza i zobaczył tam, że bojownicy Shaldyby zaatakowany „białe”, a są one uruchomione. Rozwścieczony dowódca zamachnął się we wszystkich kierunkach za pomocą kija, ale nie mógł utrzymać swoich ludzi. Zostało ono postrzegane jako wyrwane jakieś czerwone łuki ukradkiem.

Oburzona Morozka, obserwując to wszystko. Dostrzegł wśród wycofujące się lame chłopca. Żołnierz upadł, ale jego towarzysze pobiegł dalej. Nie widziałem tego Morozka. Nazwał konia, skoczył na niego i poszedł do poległego żołnierza. Kule latały dookoła. Morozka zmuszony położyć konia, umieścić rannych w poprzek zadzie, i pojechał z nim do swojej partii.

2. Mechik

Opiszmy wydarzenia z drugiego rozdziału, krótkie streszczenie. „Porażka” Fadeev kontynuuje następująco.

Natychmiast mi się nie podoba Morozka zapisane. Autor pisze, że postać ta nie sprzyjała „schludne ludzi”, ponieważ w jego doświadczenia były bezwartościowe, niestałym, których nie należy wierzyć. Levinson nakazał podjęcie tego młodego człowieka do szpitala. Znalazł w kieszeni na dokumenty, w których okazało się, że ma na imię Paweł Mechik. Z tej postaci można poznać, jeśli czytasz ten tekst produktu „Defeat”. Streszczenie rozdziałów reprezentowanych przez nas, również opisać tę postać później bardziej szczegółowo. W tym czasie był już nieprzytomny.

Mechik obudził się dopiero kiedy podejmowane do szpitala, a potem spał do rana. Budząc się, widział lekarza Stashinsky i Varya, siostrę z szarymi oczami i miękkimi złotymi warkoczami blond. Metchik gdy podwiązanie nie został ranny, ale nie płacz, bo czułem obecność tej dziewczyny.

Zaledwie trzy tygodnie temu to bohater szedł szczęśliwie przez tajgę w jednostce partyzanckiej z podróży do bagażnika. Ale teraz nagle wyskoczyła z krzaków, którzy podejrzliwie traktowali tę postać. Bo analfabetyzm, bez zbadania jego dokumentów, bici, a potem wziął do swego oddziału. To było twarde, brudne, rude ludzi, którzy walczyli i przeklinał, bo najmniejszy drobiazg, szydzili Paul. Jednak były one „prawdziwych ludzi” zamiast książek. Mechik leżąc w szpitalu, przypomniał doświadczeni wydarzenia, poczuł żal szczerych i dobrych uczuć, z którymi szedł w kadrze. Wziął tę postać ze specjalnymi podziękowaniami do zadbania o siebie. Nie tylko zostało rannych. Od ciężki – tylko dwa: Mechik i Frolov. Często rozmawiałem ze starym człowiekiem Paul szczyt. Przychodzę sporadycznie i „całkiem siostra”, którzy robią wszystko pranie i szyte cały szpital. Jednakże, jest to dziewczyna Metchik traktowane szczególnie ostrożnie i delikatnie. Szczyt o niej powiedzieć, że jest ona „lubieżne”, jako męża, Morozka, znajduje się w jednostce, aw fornicates czasie. Mechik pytanie, dlaczego ta siostra jest? Biorę odpowiedź, że po prostu nie można odmówić nikomu.

3. Szósty zmysł

Trzeci rozdział jest określany jako „Szósty zmysł”. Opisujemy jej podsumowanie. „Porażka” opowiada o następnej. Niemal gniewnie o Mechik Morozka pomyślałem: dlaczego tacy ludzie są „gotowe” do partyzantki. Chociaż to było niesprawiedliwe, ponieważ nadchodzący „drodze krzyżowej”. Morozka przechodzącej przez Bashtaev, zsiadł i melon zdobył w torbie, dopóki nie zobaczył właściciela. Pogroził Rjabets Homa Ye znaleźć sprawiedliwość na niego. Nie mógł uwierzyć, że Morozka, ubrał i karmione, pozbawiając go.

Levinson rozmawiał z powracających harcerskich, który poinformował, że armia japońska był poobijany druzyne Shaldyby. Przychodzę w tym czasie Bakłanow, który był zastępcą Levinson, przynosząc ze sobą Ryabets, który mówił obszernie o akcie Morozka. Partizan, który wówczas nazywano, nic nie zaprzecza. On po prostu nie chciał oddać broń, uznając, że jest to bardzo surowe kary.

4. Jeden

Mechik przestać myśleć, dlaczego przyszedł go odwiedzić w szpitalu Morozka spojrzał na niego z pogardą. Paweł odzyskiwania. Ale Frolova Rana była beznadziejna. Mechik płakali, wspominając wydarzenia z ostatniego miesiąca, przykryty kocem na głowie.

Jest to tylko podsumowanie. „Zniszczenie”, szef „jeden”, mówi więcej o przebiegu wydarzeń. Zidentyfikowaliśmy klucz.

5. Mężczyźni i „plemię węgiel”

Levinson poszedł na spotkanie, chcąc sprawdzić strachu, spodziewając się usłyszeć plotki, rozmowy z ludźmi. Złapał niepokojących notatek, zrozumieć, że powinniśmy położyć nisko, pójść do lasu. Przyszedł górników. Levinson zadowoleniem górnik wysokie dęby.

Rjabets uwierzyli ta historia kłopotliwe i bezużyteczne. Wszystko zastanawiał się, dlaczego trzeba było kraść – bo ktoś dałby melon Morozka gdyby zapytał. Partizan lat ubiegłych, został zapytany, dlaczego to zrobił. Morozka powiedział, że z przyzwyczajenia, bezmyślnie, i dał słowo, że nigdy tego nie powtórzy. Levinson zaproponował mu pomóc właścicielom w ich wolnym czasie. Byliśmy zadowoleni z chłopami w takiej propozycji.

6. Levinson

Levinson ukryć swoje lęki i wątpliwości, zawsze jasno i pewnie wydawał rozkazy. Zawsze myślał o sprawa była „prawo” osoba. Wkrótce ten bohater został przekazany „fatalny baton”, który wysłał suchowiej-Kovtun, szef personelu, pisał o klęsce głównych sił partyzantów w walce z Japończykami. Wywołanie nachhoza i Bakłanow, ostrzegł ich, że powinni być przygotowani na możliwość złożenia zamówienia. Levinson otrzymał wraz z listem od miasta i notatki z żoną.

7. Wrogowie

Wysłałem list Stashinskomu dowódcy, w którym pisał, że należy stopniowo zwolnić ze szpitala.

Ludzie od tego czasu zaczęły się rozchodzić w wioskach. Pozostał tylko rannych Odbiór Mechik i Frolov. Szczyt nie boli, to po prostu złapany w szpitalu. Mechik chciał być sensowne i pewnie myśliwiec na powrót do miasta, nikt nie znał go wcześniej.

8. Pierwsze posunięcie

pojawiła dezerterzy, posadzone wokół panikę, że jeśli zbliża duże siły wroga. Ale inteligencja nie jest potwierdzone. Poprosiłem o pozwolenie plutonu Morozka Levinson, polecając Efimkov uporządkowany Stead. Dowódca zgodził. Levinson z całej kadrze ogłosił, że oni wykonują.

9. Mechik Oderwanie

Mechik wstał i udał się do oddziału z lancą. Został on wyznaczony plutonu Kurbaka. Mechik był nieszczęśliwy dedykowany klacz, ale nic nie powiedział Levinson. Postanowił ją zabić. Mechik w kadrze nie podoba, uznano zadavaloy i quitter. On tylko zaprzyjaźnił Chizh, który nauczył go wziąć wolne od kuchni, z dnevalstva.

10. Początek porażki

Levinson w odległym miejscu, niemal całkowicie stracił kontakt z innymi jednostkami. Postanowił zrobić wypad. Zaatakował oddział pociąg towarowy dubova, rozproszone partyzantka krakersy, bomby, amunicja, mundury. Eksploracja i szybko poszedł Bakłanow Mechik. We wsi spotkali czterech japońskich żołnierzy. Oni zabili ich wszystkich, z wyjątkiem jednego, który uciekł. Pozostawiając farmę, ujrzeli, że główną siłą Japończyków go stamtąd.

Oddział został zaatakowany następnego ranka. Mamy tylko wspomnieć o tym, opisując podsumowanie. Porażka poniesiona partyzantów, wycofali. Mechik tylko w lesie opamiętał się o strachu.

11. Strada

Levinson zrobił dla koni Metchik sugestii. Skład brakowało pastewnej oraz produktów. Levinson miał zamówić kradzież bydła Rob chłopskie ogrody i pola. Styrin powiedział, że za jego pojmanie wyznaczył opłatę w wysokości 500 rubli. Levinson zachichotał – "tani". Koreańczycy mieli tylko jedną świnię na zimę. Dowódca kazał ją zabić, aby nakarmić partyzantów. Potępił Mechik Levinson, ale nadal jeść świnię, bo był głodny. Oddział w końcu wywalczył sobie drogę do szpitala, gdzie zostały przygotowane produkty. Mechik podsłuchał rozmowę Stashinsky i Levinson, z którego sobie sprawę, że ich zabije Frolov. Pobiegł do koszar, próbując go zatrzymać, ale on pojechał Stashinsky.

12. Ścieżka-road

Frolov zmarł w nocy. Skład, zakopać go, przeniósł się na północ. Morozka myślałem, że kiedykolwiek ktoś mu przeszkadza, Mechik – więcej niż ktokolwiek inny. Paul powątpiewali i Varya, który już zaczął wątpić w jego uczucia. Poszła go szukać siebie. Paul wykazała całkowitą obojętność wobec niej.

13. Cargo

Mechik stoi na patrol. On myśli, jak mógł uciec od oderwania Levinson. Nudne i monotonne życie w mieście, wydaje mu się idealny. Paul nagle wyraża wszystko, co myśli, Levinson, mówiąc, że partyzanci nie ważne komu służysz, co najważniejsze – „napełnić brzuch” a Levinson przekonuje Paweł przekonuje, że aby mieć dokąd pójść, mógłby zostać zabity. Z żalem, myśli o takich jak Mechik – słaby, słaby woli, leniwi. Natura problemu ukazuje pracę „Wygraj”. Podsumowanie, niestety, nie można przekazać wszystkie funkcje wewnętrznego świata bohaterów.

14. Poszukiwania Metelitsa

Dowódca wysłany do zbadania Blizzard mówiąc z powrotem w nocy. Ale wieś była więcej niż oczekiwano. Śnieżyca noc widział ogień pasterza. Powiedział mu, że we wsi jest pełno Kozaków, którzy zabili jego brata i rodziców, spłonął dom. Blizzard poszedł tam. Znał słowa chłopca, który w domu księdza znajduje szefa. Chciał podsłuchiwać, ale nie mógł – Blizzard złapany i pobity.

15. Trzy Zgony

Następujące zdarzenia zostały opisane w piętnastym rozdziale produktu „Defeat” Fadeyev. Podsumowanie opisać je w jednym punkcie.

Partizan próbował uciec, ale nie powiodło się. Podczas przesłuchania, nie odpowiadał na pytania. Wtedy mieszkańcy zaczęli pytać, czy ktoś to wie. Pasterz powiedział, że pierwszy raz zobaczyłem. Jeden mężczyzna powiedział, że prowadził konia (który dał chłopcu partyzantów). Chłopak złapany, ale funkcjonariusz prowadził Metelitsa. Został zastrzelony. Levinson zobaczył Kozaków. Oderwanie się do czynienia z nimi. Partyzanci w miejscowości karmione.

16. Bog

Gotowanie, chodzenie do wsi, zobaczyłem martwego konia Morozka. Swego znalazła rannych. Rano usłyszałem strzały. Oderwanie się uciekli do lasu, ale ludzie wpadł w bagno. Levinson następnie sortowane położyć podłogi z bali. Na nim poszedł, a potem wysadzili. Tak cud nigdy nie wziął do porażki. Roman, podsumowanie, które opiszemy w toku. Zwracamy się do siedemnastego rozdziału.

17. Dziewiętnaście

Kozacy na zasadzce mostu. Mechik spokojnie jechał przez las, ale nagle natknąłem Kozaków. Potem pobiegł do wąwozu, a oni go gonił. Morozka myślał tylko o odpoczynku. Zdał sobie sprawę, że Mechik uciekł. Paweł cierpiał z powodu jego zdrady. Wyciągnął pistolet, ale wiedział, że nie miał zamiaru zabić, bo kocha się bardziej niż cokolwiek innego. Postanowił udać się do miasta.

Tak kończy pracę „Wygraj”. Podsumowanie, oczywiście, że nie obejmuje wszystkich zdarzeń. Zwłaszcza, że produkt jest bardzo obszerne. „Zniszczenie”, podsumowanie, które właśnie czytać, – odzwierciedleniem doświadczeń Fadeev. Walczył aż 1921 na Dalekim Wschodzie. Doświadczenie to pod warunkiem, że impuls do napisania powieści „zniszczenia”.

Fabuła „brifli” opisuje wydarzenia mniej szczegółowo, nie podzielić je na rozdziały. Dlatego zdecydowaliśmy się napisać ten artykuł, by stać się lepiej poznać pracę czytnika. Jednak nasz opis nie ogranicza się do pracy, który wydał Alexander Fadeev ( „zniszczenia”). Streszczenie – to tylko podstawowe informacje. Jak wiadomo, można jedynie opowiedzieć fabułę, ale fabuła. Lew Tołstoj powiedział, że gdyby został poproszony, aby opowiedzieć „Wojna i Pokój”, czytał swoją pracę całkowicie. Roman Fadeeva "Defeat". Szybkie treść nie oddają atmosferę, styl autora, nie tworząc wrażenia na temat powieści. Aby być w pełni świadomi, że jest to konieczne w celu zapoznania się z całą pracę.