328 Shares 5379 views

Wąż metalowy do kabla: rozmiar, specyfikacje, zdjęcia

Metallorukav kabli, której wymiary są opisane w artykule jest szczelnie, elastyczny przewód wysokociśnieniowy falistej, która jest wytwarzana za pomocą taśmy ocynkowanej. Z tego produktu, aby zapewnić dodatkową ochronę kabla przed promieniowaniem elektromagnetycznym, zagięć, nacięć, załamany, rysunek, i innych czynników środowiskowych.


Technologia informacyjna dla wytworzenia produktów jest bardzo proste, dlatego też są one dość tanie, więc dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Ponadto takie produkty będą oszczędzać na zdolność do naprawy systemów komunikacyjnych, które byłyby wymagane w przypadku wystąpienia odłączenie sieci.

Kluczowe właściwości

Wąż metalowy dla kabla, którego wielkość należy rozważyć przed zakupem, ma wiele pozytywnych cech, wyróżnij wśród nich:

  • ogień;
  • Ochrona przed promieniowaniem;
  • wybuch;
  • bezpieczeństwo elektryczne;
  • himbezopasnost.

aplikacja

Wszystkie te cechy przejawia się w pracy, transportu i przechowywania. Przewód metalowy może pracować w różnych warunkach, substancje chemiczne i żywność może wpływać na jego ściankę, oraz produkty naftowe. Produkty nie tracą swoich właściwości pod wpływem temperatury od -200 do + 700 ° C, a ciśnienie może osiągnąć 306 atmosfer.

Jeśli też postanowiliśmy kupić wąż metalowy o rozmiarach kablowych powinien być dobrany odpowiednio do potrzeb. Ponieważ produkty te są dość powszechne, są one najbardziej popularne rozmiary mieszczą się w przedziale od 6 do 200 mm. Wąż metalowy stosowany jest w przemyśle budowlanym, ropy i gazu, a także innych działań człowieka.

parametry techniczne

Metallorukav kabel, którego wymiary zostały wymienione powyżej, jest produkowany zgodnie ze specyfikacjami. Produkty oparte może leżeć ocynkowanej taśmy stalowej lub taśmy, składające się w płaszczu PVC. W tym ostatnim przypadku, gdy powierzchnia ścian ma czarny kolor. Można kupić wąż metalowy z różnym stopniem ochrony. Jeśli produkt jest przed tobą oznaczone IP65, oznacza to, że pył nie dostać się do środka podczas pracy. W tym przypadku kabel jest chroniony przed strumieniami wody, niezależnie od jej kierunku są one uzyskane.

temperatura

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę temperaturę montażową. Z różnych kabli znakowania P3-C, wartość ta mieści się w zakresie od -40 do 100 C. Jeżeli przewód jest oznaczona jako P3-C-PVC, może znajdować się w zakresie temperatury od -5 do +60 C. . Załóżmy jednak, że zespół, w temperaturze 90 ° C, temperatury pracy zmieniają się w przybliżeniu w tym samym zakresie.

Z różnych P3-C, zakres wynosi od -40 do + 100 ° C, podczas gdy produkt ma płaszcz PVC, zakres ten jest ograniczony i wynosi w granicach od -25 do + 60 ° C W odniesieniu do ochrony przeciwpożarowej, dane nie jest wąż spalanie wsparcie.

Kluczowe cechy

Wąż metalowy do kabla, rozmiar fotografii, które można znaleźć w artykule ma pewne charakterystyczne cechy, wyróżnij wśród nich:

  • dodatkowe zabezpieczenie przewodów przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi;
  • służył jako sub ekranu;
  • Obecność powłoki PCW;
  • Realizacja w postaci wnęki;
  • Możliwość wykorzystania warunków produkcji, które wymagają transportu krupnofraktsionnyh ciał stałych.

Metallorukav kabel, którego charakterystyka została przedstawiona powyżej jest często porównywana z produktów z PCV i HDPE. Pierwszy z tych trzech opcji z dobrodziejstw, które zapewnia wysoki stopień ochrony od opublikowania prądem lub pożaru w przypadku wystąpienia zwarcia. Ponadto, produkty wykonuje świetną robotę z ochrony wewnętrznej treści gryzonia.

metalowy wąż może mówić więcej na ekranie, która będzie chronić kabel przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Mający powłokę z PCW izolację, które eliminuje spożycia wody i kurzu. Jeśli zdecydujesz się kupić metalowy wąż do kabla, gdzie jest on używany towar, trzeba się nauczyć. To jest omówione w artykule, jak również o głównych cech wyróżniających. Wśród nich, oprócz powinny być wygodne realizacji produktów w zwojach, które mogą być stosowane do prac montażowych na miejscu.

Ważne jest, aby brać pod uwagę również wymiary, na przykład, wnęka może zawierać metalowy przewód, którego długość wynosi od 10 do 100 metrów. Producent wskazuje wewnętrzną i zewnętrzną średnicę, waha się w zakresie od 7,8 do 78, i od 11,6 do 83 mm. Nominalna średnica może być równa do figury od 8 do 75 mm.

cechy konstrukcyjne

Metallorukav uniwersalny, więc można go używać nie tylko do ochrony kabli i przewodów przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnych skutków dla środowiska, ale również instalacji systemów grzewczych, klimatyzacji, powietrza i lokalną wentylację wyciągową. Jeśli wąż metalowy ma izolacja PVC, a następnie mogą być wykorzystane w celu zapewnienia ochrony przed prądem upływu.

Wąż metalowy do kabla, zdjęcia które umieściliśmy w przeglądzie, wykonane z ocynkowanej taśmy stalowej, która na wierzchu bywa pokryta izolacją PVC, może mieć szary lub czarny kolor, w pierwszym przypadku, produkt jest niepalny i ma dodatek chemiczny, oni i zmniejszyć ryzyko pożaru ,

Dostępne węże metalowe można znaleźć które nie obsługują spalania i mają w zmniejszonej izolacji opartej plastyfikatora. Produkty wykonane w izolacji przez naniesienie powłoki hermetycznego na metalowym wężem do obrotu pod nazwą P3 CCH. Wąż metalowy wymaga ochrony przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Przed instalacją, jest on sprawdzany za wady. Artykuły nie powinny wyginać bardziej niż minimalny promień.

rozszyfrowania etykietowanie

Wąż metalowy dla kabla, którego opis jest przedstawiony w artykule jest sprzedawany pod znakiem szczególnym. Jeśli obejrzałeś następującą notację: P3-CPU, to sugeruje, że przed wami nieszczelny wąż, który jest wykonany z ocynkowanej taśmy stalowej. Posiada powłokę ochronną z PCW, oznaczoną literą P. Gdy producent dodaje oznaczenie alfanumeryczne NG-25, oznacza to, że produkt nie będzie wspierać spalanie, a gdy wystawione na działanie ognia na własną rękę tłumione. Liczba oznacza średnicę wewnętrzną przepływ nominalny milimetrów.

Funkcje montażowe

Kabel Metallorukav (GOST 51330) należy układać na konkretnej technologii. Jeśli mówimy o wewnętrzne mechanizmy, ważne jest, aby przeprowadzić instalację z myślą o zachowaniu estetycznego wyglądu wnętrza. Jednak najczęściej, produkty te są instalowane w garażach, warsztatach i piwnicach i magazynach. Układ kabla może być otwarta lub zamknięta sposób.

Aby poprawić łatwość instalacji, należy użyć wsporników, które są przymocowane do podłoża za pomocą wkrętów lub gwoździ. Czasami jest ona wykorzystywana zaciski montażowe. Z tego powodu, że wąż metalowy nie działa jako zabezpieczenie przed przewodów zapłonowych, naruszenie zasad będzie zainstalowanie przewodów na podłożu palnym i podłoży tutaj powinno zawierać tworzyw sztucznych i drewna.

Przewody zasilające mogą być układane w węża metalowego tylko wtedy, gdy jest on otoczony materiałem ognioodpornym ze wszystkich stron. Ważne jest, aby przed wilgocią w czasie instalacji i akumulacji kondensacji na powierzchni produktu. Okucia zabezpieczające można wykonać otwór i sprzęgieł. Różne kawałki węża mogą być połączone ze sobą złączami. metalowy wąż można podłączyć do puszki instalacyjnej, w tym celu wejściowego sprzęgła, za pomocą nich można otrzymać produkty w obudowie elektrycznej i rozdzielni.

wniosek

metalowa rura znalazła powszechne dla wielu powodów. Po pierwsze, używanie ich może zapewnić skuteczną ochronę kabli i przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Po drugie, takie produkty skutecznie chronią zwarcie z zapłonem. Po trzecie, rękawy mają wysoki stopień elastyczności, dzięki czemu mogą one być dość łatwe do zainstalowania, bez użycia dodatkowych narzędzi i akcesoriów. Taki rękaw może działać jako osłona przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Dodatkowo, metalowy wąż chroni przewód przed niechcianymi załamań i gryzoni.