164 Shares 2175 views

„Indapamid”: odpowiedniki. „indapamidu”: Opinie lekarzy

Co to jest lek „Indapamid”? Analogi narzędzia, jego przewodnikiem, skutki uboczne i wskazania do stosowania zostaną przedstawione poniżej. Ponadto w tym artykule dowiesz się, czy ten lek przeciwwskazań, co się dzieje w przypadku przedawkowania, jak powinno być, czy jest możliwe połączenie z innymi lekami, a co myślą o nim eksperci.

Kompozycję leku i jego uwalnianiu

Jaką postać tego leku jest dostępna na sprzedaż? Apteki może być tylko w postaci dwuwypukłe tabletki powleczone białą powłoką foliową.

Jaki jest aktywny składnik zawiera lek „indapamidu”? Analogi tego środka (większość) i preparat zawiera składniki czynne, takie jak indapamid. W odniesieniu do substancji dodatkowych, tabletki obejmuje następujące składniki: laktozę, krospowidon, powidon K-30, stearynian magnezu, talk i laurylosiarczan sodu.

Farmakologiczne działanie leku

Jakie właściwości leku „indapamidu”, których cena jest pokazany na końcu artykułu? Lek ten należy do leków przeciwnadciśnieniowych. Innymi słowy, jest to działanie moczopędne i rozszerzające naczynia krwionośne.

W zależności od ich właściwości farmakologiczne, lek jest bardzo blisko tiazydowe środki moczopędne i otrzymane naruszenie resorpcji soli sodowych, które znajdują się w korowej odcinka pętli Henlego. To może zwiększyć wydzielanie jonów chloru, magnezu, sodu i potasu w moczu.

Dlaczego przepisać leki „indapamidu”? Analogi samego narzędzia i w którym wspomniany lek jest zdolny do blokowania „wolno” kanału wapniowego selektywny sposób, tak aby zwiększyć elastyczność ścianek naczynia i obniża całkowity naczyniowy opór (obwodowa).

Przyjmowanie leku zmniejsza przerost serca, a raczej jego lewej komory. To ma wpływ na ilość lipidów we krwi, jak i metabolizm węglowodanów, w tym dla ludzi, cierpiących na choroby, takie jak cukrzyca.

Wymieniony lek zmniejsza wrażliwość ściany naczyniowej angiotensyny II i noradrenaliny, stabilne i zmniejsza wytwarzanie wolnych rodników tlenowych, stymuluje syntezę prostaglandyny E2.

Po zastosowaniu leku hipotensyjnego działania rozwija się do końca 1. tygodnia leczenia. W tym przypadku jest ona przechowywana w ciągu 25 godzin (po podaniu pojedynczej doustnej)

Farmakokinetyka leku

Gdzie wchłania lek „indapamidu”? Instrukcje, komentarze z ekspertów mówią, że po zażyciu leku wewnątrz niego niemal całkowicie i natychmiast wchłania się z przewodu pokarmowego. Jak farmaceuci utrzymać jego biodostępność wynosi 93%. Jednoczesne przyjmowanie pokarmu spowalnia szybkość absorpcji trochę, ale nie ma wpływu na wielkość dawki pochłoniętej jest obecny elementem.

Maksymalne stężenie substancji czynnej w osoczu uzyskuje się po upływie około 2 godzin po podaniu jednej tabletki. Okres półtrwania leku wynosi 14-25 godzin. Komunikacja z białkami z krwi – około 79%.

Preparat ten jest również przechodzi przez barierę krew-tkankowej (włączając łożyskową). Wstaje również w mleku matki.

Metabolizm leku w wątrobie. Jest to wywnioskować nerki (jako metabolity) w ilości 60-80%, a 20% – w jelitach.

Wskazania do stosowania leku

W niektórych przypadkach pacjenci są przepisywane lek „indapamidu”? Wskazania do stosowania tego narzędzia to tylko jeden patologiczny stan pacjenta. To nadciśnienie. Ponadto, lek może być przypisany retencji sodu i wody w organizmie. Zazwyczaj warunek ten jest często obserwowane u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Teraz, gdy wiesz, co oznacza „lek” indapamidu (wskazania do stosowania tych środków zostały przedstawione tuż powyżej). Jednak należy zauważyć, że lek ten nie ma przeciwwskazań. Należą do nich następujące czynniki:

 • laktozę pacjenta;
 • w trakcie ciąży;
 • galaktozemia;
 • hipokaliemia;
 • zaburzenia zespołu galaktozy ssania lub glukoza;
 • laktacja;
 • Jednoczesne stosowanie leków, które są w stanie wydłużyć odstęp QT;
 • ciężką niewydolnością nerek (lub etap bezmoczu);
 • wiek osoby poniżej 18 roku życia (bezpieczeństwa i skuteczności w leczeniu dzieci nie zostały ustalone);
 • Ciężkie wątroby, włącznie z encefalopatią, niewydolności;
 • nadwrażliwości na lek i inne pochodne sulfonamidu.

Ostrożne stosowanie leku

Wiele osób zastanawia się, czy kupić „indapamidu” potrzebujesz leków na receptę? W rzeczywistości, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem – specjalista tylko po inspekcji i na podstawie wyników badań można zbudować właściwy schemat leczenia. W odniesieniu do naszego przypadku, możemy zauważyć, że rozważany narzędzie ze szczególną ostrożnością przepisywany osób z cukrzycą, dną moczanową, a także pacjenci, u których występuje alergia na sulfonoamidu.

Ponadto, lek ten powinien być dokładnie wykonane w schorzeniach wątroby, nerek, zaburzenia równowagi wodnej elektrolitu.

Podczas leczenia lekarz musi stale monitorować poziom elektrolitów we krwi u pacjenta (potasu, sodu, wapnia).

Lek „Indapamid”: instrukcje użytkowania, prawdziwi profesjonaliści

Zgodnie z załączonymi instrukcjami, lek należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłków. Tabletki powinny być wykonane z wystarczającej ilości czystej wody.

Jak wziąć „indapamidu”? Według specjalistów, ten lek jest lepiej wchłaniane z przewodu pokarmowego tylko we wczesnych godzinach porannych. Dlatego zaleca się, aby wziąć tylko o tej porze dnia.

Dawka 2,5 mg (to znaczy, jedna tabletka) dziennie. Jeśli po 4-8 tygodniach leczenia, pożądanego efektu nie została osiągnięta, objętość leku nie jest konieczne, aby zwiększyć (choć często lekarze nie tylko to). Fakt ten wynika z faktu, że przy wysokich dawek zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Zamiast tego, farmakoterapia jest konieczne włączenie innych leków przeciwnadciśnieniowych, który nie jest moczopędny.

Jak wziąć „indapamidu” w tym przypadku? W przypadku jednoczesnego podawania dwóch leków uważanych przez nas dawki leku pozostaje bez zmian, to znaczy 2,5 mg dziennie (wcześnie rano).

Przypadki przedawkowania: objawy, leczenie

Co się dzieje, jeśli wziąć dużą liczbę „indapamidu” lek? Recenzje lekarze mówią, że w takich przypadkach pacjent ma nudności, osłabienie i wymioty. Ponadto, pacjent jest zaniepokojony wody i równowagi elektrolitowej i praca przewodu pokarmowego. W niektórych przypadkach, pacjent ma poważne obniżenie ciśnienia tętniczego i depresji oddechowej. U pacjentów z marskością wątroby może śpiączka wątroby.

Jak leczyć? W przypadku przedawkowania pacjenci powinni umyć żołądek, aby poprawić równowagę wodno-elektrolitowej i zastosować leczenie objawowe.

Działania niepożądane po otrzymaniu leku

Działania niepożądane po zażyciu „indapamidu” lek mógłby tam być? Skutki uboczne tego leku jest. Oto one teraz.

 • Układ pokarmowy: ból w nadbrzuszu, nudności, bóle brzucha, wymioty, brak łaknienia, zaparcia, suchość w jamie ustnej, zapalenie trzustki, biegunka, encefalopatia wątrobowa.
 • Układ oddechowy: zapalenie zatok, kaszel, nieżyt nosa i gardła.
 • Układ nerwowy: bezsenność, zmęczenie, skurcze mięśni, nerwowość, osłabienie, niepokój, bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, zawroty głowy, depresja, senność, drażliwość, złe samopoczucie i napięcie.
 • Układ moczowy: moczenie nocne, częste infekcje i wielomocz.
 • Serca i naczyń krwionośnych: zaburzenia rytmu serca, hipotonia ortostatyczna, częstość akcji serca i zmiany w zapisie EKG (tj hipokaliemia).
 • Alergia: pokrzywka, wysypka, swędzenie i krwotoczne zapalenie naczyń.
 • układ hematopoetyczny: małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, aplazja szpiku kostnego, agranulocytozą i.
 • Wyniki badań laboratoryjnych: cukromocz, hiperurykemia, zwiększenie stężenia azotu mocznikowego w osoczu, hiperglikemia, hypercreatininemia, hipokalemii, hiperkalcemii, niedoboru sodu we krwi i hyposalemia.
 • Inne: zaostrzenie tocznia rumieniowatego układowego.

Interakcje z innymi lekami

Lek „Indapamid”, którego działanie ma na celu obniżenie ciśnienia, nie zaleca się, aby w połączeniu z glikozydów nasercowych, gdyż zwiększa prawdopodobieństwo naparstnicy zatrucia. Jeśli używasz tego narzędzia z preparatami wapnia i metforminą, pacjent może rozwinąć hiperkalcemii i pogarszającym kwasicy mleczanowej.

Jednoczesne podawanie leków z kortykosteroidy, NLPZ, leki sympatykomimetyczne i tetrakozaktidom zmniejszone działanie hipotensyjne pierwszego. W odniesieniu do środków „baklofen”, on, przeciwnie, wzmocnić go.

Połączenie leku o oszczędzające potas diuretyki skuteczne w niewielkiej liczby pacjentów. Jednak to nie wyklucza możliwości hiper- lub hipokaliemii, szczególnie u pacjentów z niewydolnością nerek i cukrzycy.

inhibitory ACE mogą zwiększać ryzyko niedociśnienia i ostrej niewydolności nerek.

Mogą zakłócać nerek, a przy użyciu środków jodowane w wysokich dawkach.

Neuroleptyki i leki przeciwdepresyjne imipraminovye przyczynić się do zwiększenia działanie obniżające ciśnienie krwi i zwiększone ryzyko niedociśnienia ortostatycznego.

Specjalne instrukcje dotyczące stosowania leku „indapamidu”

W jakich przypadkach należy monitorować pacjenta obraz krwi po powołaniu „indapamidu” lek? Opinie lekarzy, że lek ten może zmienić ilość jonów potasu i kreatyniny u tych pacjentów, którzy biorą środki przeczyszczające, glikozydy nasercowe, a także u osób starszych niż 60 lat.

Kiedy za pomocą tego środka jest zalecane specjalistom systematycznego monitorowania stężenia jonów sodu, potasu i magnezu, w osoczu krwi od pacjentów może rozwinąć zaburzeń elektrolitu. Jest również konieczne, aby kontrolować pH, stężenia kwasu moczowego w surowicy, glukozy i resztkowej azotu.

Specjalna kontrola powinna podlegać pacjentów z marskością wątroby (z silnym obrzękiem lub wodobrzusze), jak również niewydolności serca i choroby niedokrwiennej serca.

grupy wysokiego ryzyka obejmuje pacjentów ze zwiększonym odstępu QT elektrokardiogramu (może być wrodzona lub rozwijać na tle każdej patologii).

Pierwszy pomiar stężenia jonów potasu we krwi pacjenta, zaleca się, aby w pierwszym tygodniu leczenia.

Szczególną uwagę zaleca się stosować u pacjentów z cukrzycą. W szczególności konieczne jest monitorowanie poziomu glukozy we krwi, zwłaszcza jeśli osoba z rozpoznaną hipokaliemii.

Pacjentów przyjmujących ten lek, należy zrekompensować utratę wody przez spożywanie dużej ilości płynów dziennie. Ponadto, na początku terapii, konieczne jest monitorowanie czynności nerek.

Nie możemy powiedzieć, że lek „Indapamid”, analogi, które są przedstawione poniżej, może dać wynik pozytywny podczas kontroli antydopingowej.

Pacjenci z niedoboru sodu we krwi, i nadciśnienia, w ciągu 3 dni przed wykorzystaniem inhibitorów konwertazy angiotensyny, diuretyki należy przerwać. Leczenie można wznowić później.

W sprawie mianowania lek „indapamidu” specjaliści powinni być świadomi, że pochodną sulfonamidu można łatwo pogorszyć takich chorób jak toczeń rumieniowaty układowy.

Do tej pory nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności leku w leczeniu dzieci i młodzieży.

W niektórych przypadkach możliwe indywidualne reakcje, które są związane ze zmianami ciśnienia krwi. Zazwyczaj zdarza się to na początku terapii, a także za pomocą innych leków przeciwnadciśnieniowych. W efekcie może to zmniejszyć zdolność do kontrolowania maszyny i pracować z innymi mechanizmami, które wymagają szczególnej uwagi.

Opinie specjalistów i pacjentów na leki

Teraz wiesz, że jest lekiem „Indapamid”. Cena leku będzie prezentowana teraz recenzji.

Eksperci twierdzą, że lek dobrze radzi sobie z zadaniem. To skutecznie obniża ciśnienie krwi, a także działa jako środek moczopędny.

Recenzje preparat „indapamidu” sugeruje, że po zastosowaniu przerostu lewej komory jest zmniejszona, a jego działanie przeciwnadciśnieniowe jest widoczne nawet u tych pacjentów, którzy są na hemodializy.

Jeśli chodzi o negatywne komentarze wspomniane środki, częściej niż nie są one związane z pojawieniem się dużej liczby działań niepożądanych. Jednak należy zauważyć, że takie efekty są obserwowane tylko w tych, którzy przekroczył przypisany dawkę leku lub zabrać go, mimo istniejących przeciwwskazań.

Cena i analogi narkotyków

Ile jest lekiem „Indapamid”? Cena leku może zmieniać się (w zależności od producenta i marginesach sieci aptek). Jednakże średnio narzędzie to można kupić za 95-100 rosyjskich rubli (30 tabletek).

Ale co zrobić, gdy pacjent nie jest w stanie znaleźć lekarstwo „indapamidu”? Analogi, których cena nie jest bardzo wysoki, sprzedawane w niemal każdej drogerii. Leki te obejmują następujące: "indapamidu retard", "Akripamid", "indapamidu-Teva", "CP Indamed", "Akripamid retard", "Ravel CP", "Akuter-Sanovel", "Retapres", „Arindap "" Lorvas "" Arifon "" Pamid "" Arifon retard "" Tenzar "" Ipres Long "" Vero indapamidu "" Indipam "" Indap "" Indiur "" indapamidu-Verte "" Ionic "" indapamidu retard-Teva "" Indapres "" indapamid Sandoz "" Ionic retard "" indapamidu-OBL "" indapamidu Stada „i tak dalej.

Podjęcia środków według własnego uznania i zastąpienie ich lek „Indapamid” jest surowo zabronione. Muszą wyznaczyć tylko lekarz, a dopiero po badaniu lekarskim. Ponadto, przed podjęciem tych leków powinien zapoznać się z załączonymi instrukcjami.

Warunki przechowywania od daty przygotowania i wygaśnięcia

Lek przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. Preparat temperatura przechowywania nie powinna przekraczać 25 °. Trwałość 3 lata. Po tym okresie, aby wziąć lek jest surowo zabronione.