193 Shares 4619 views

Jak usunąć wrażliwość zębów w domu środków ludowych?

Statystyki pokazują, że co druga osoba cierpi z powodu silnego bólu w zębach podczas brania gorących lub zimnych posiłków. W medycynie, choroba ta nazywa przeczulica. Ona może mieć charakter niezależnego choroby lub objawu. Osoby cierpiące na przeczulica, często zastanawiam się: „Jak usunąć wrażliwość zębów?” Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów, aby pozbyć się nieprzyjemnego zjawiska takiego. Ponadto, istnieją skuteczne metody tradycyjne. Więc dzisiaj będziemy mówić o wrażliwości zębów (usuwanie, opinie, przyczyny, sposoby zapobiegania chorobom).

Przyczyny wrażliwości zębów

 • Uszkodzenie szkliwa i występowanie ubytków wad.
 • Obecność zmiany w kształcie klina w obszarze szyjki zęba.
 • Przyzębia. Wystawienie szyjek i korzeni zębów.
 • Częste korzystanie z wybielania zębów pasty. W skład takich narzędzi ściernych należą wypełniacze (Związek Si) i chemicznych, które przyczyniają się do zniszczenia wapnia.
 • Obecność białych plam na zębach (deminineralizatsiya szkliwa).
 • Regularne stosowanie produktów o wysokiej zawartości kwasu. Kwaśny owoc promować wypłukiwanie wapnia z szkliwa. To z kolei prowadzi do tego, że twarda powłoka zębów stają się porowate. Ona zaczyna reagować na temperaturę i bodźce mechaniczne.
 • Zwiększając wrażliwość zębów może być związane z procedurą profesjonalnego czyszczenia. Emalia powleczono przez osadzanie substancji stałej, o wiele cieńsze. Po profesjonalnym tablica czyszczenia usuwa się, a szyja zębów pozostaje bezbronny i narażony na silne drażniących mechanicznych i chemicznych.

Rodzaje nadwrażliwość zębów

Wrażliwość zębów (jak złagodzić dolegliwości i zapobiec ich ponownego pojawienia się – rozważyć poniżej) – choroba, że każdy człowiek ma różne przyczyny. Dlatego przed powołaniem środków do leczenia tej choroby dentysty określa rodzaj nadwrażliwości.

Zastanów się drogowskazami do sklasyfikowania wrażliwość zębów.

1. pochodzenia:

 • To spowodowane przez patologicznie zwiększonego ścierania szkliwa zębów.
 • Nie związane z uszkodzeniem tkanki stałej.

2. Zgodnie ze stopniem rozkładu:

 • Kształt organicznym. Zwiększona wrażliwość na bodźce chemiczne i mechaniczne występuje w jednej lub kilku zębów. Występowanie takiej choroby zachodzi w obecności ubytków i ubytków wnęk po zamknięciu lub rozjaśniania włosów.
 • Postać uogólniona. Nadwrażliwość na którykolwiek bodźce przejawia się w większości zębów. Początek i postęp przeczulica w tym przypadku z powodu takich wad jak stwardnienie próchnicy, zaburzenia ścieranie.

Objawy i diagnoza

szybko i sprawnie, aby zrozumieć, w jaki sposób usunąć wrażliwość zębów, konieczne jest, aby wiedzieć głównych objawów tej choroby.

Głównym znak, wskazujący na obecność nadwrażliwości, – ostry ból. Występuje, gdy ząb interakcji z wszelkich substancji drażniących. Często ból może występować nawet wtedy, gdy wykonane w jamie ustnej gorącego lub zimnego powietrza. Gdy wrażliwe zęby każdego posiłku towarzyszy nieprzyjemnych doznań. Nadwrażliwość nie tylko powoduje ludzkiego cierpienia, ale także zapobiega zabiegów dentystycznych. Tak więc, każde działanie medyczne może towarzyszyć ostrego lub pobolewania u pacjenta.

Obecność nadwrażliwość jest diagnozowana w trakcie kontroli u dentysty. Co do zasady, lekarz może od razu ustalić przyczynę i zakres choroby. Jeśli inspekcja nie jest możliwe, aby dowiedzieć się, dlaczego pacjent martwi zębów podczas jedzenia, a następnie badanie rentgenowskie jest przeprowadzana.

Tradycyjne metody leczenia nadwrażliwości

Po zdiagnozowaniu u dentysty może sugerować pacjenta do poddania się przebieg remineralizacji. Podczas tej procedury szkliwo nasycony wapnia zatem mniej narażonych na bodźce mechaniczne i chemiczne. Podczas terapii stosowanych leków odtwarzających mineralny skład szkliwa. Oznacza również może być stosowany na podstawie fluorków. Takie postępowanie w stomatologii zwany fluorowanie. Obejmuje stosowanie leków o wysokiej zawartości substancji promujących funkcje ulepszania remineralizujące jony fluorkowe.

Usuwanie wrażliwość zęba po napełnieniu?

Nadzienia, jak innych zabiegów stomatologicznych, może spowodować rozwój nadwrażliwości zębów. Próchnica niszczy twardych tkanek i wpływa niekorzystnie na zakończenia nerwowe. Dlatego konieczne jest natychmiastowe wyleczenie wady. Pomoże to uniknąć ryzyka poważnych chorób i utraty zębów.

W niektórych przypadkach, po napełnieniu u pacjenta mogą wystąpić bolesne reakcji do temperatury, bodźców chemicznych i mechanicznych. Wynika to z faktu, że w trakcie leczenia nie tylko uszkodzoną integralności tkanki zęba, ale również zakończeń nerwowych. Typowo, ból po kilku dniach po zamknięciu.

Jeśli czułość utrzymuje się przez kilka dni, należy skonsultować się z lekarzem. W zależności od przyczyny i charakteru bólu, lekarz stomatolog może zalecić następujące procedury:

 • czyszczenie kanału;
 • usunięciu miazgi;
 • Terapia specjalne pasty i płukanki, które przyczyniają się do zmniejszenia nadwrażliwości zębów.

Zdejmowanie wrażliwość zębów po wybielaniu?

Bielenie – procedura dentystyczną, która występuje zmiana koloru emalii. Metoda ta pozwala na uzyskanie efektu „Hollywood smile”, ale nie jest to absolutnie bezpieczne. Substancje chemiczne zawarte w preparatach wybielających silnie podrażnia zakończenia nerwów i tłumienia szkliwa. Dlatego bardzo często pacjenci skarżą się na wrażliwych zębów po zabiegu.

Tak więc, jak pozbyć się bólu po wybielaniu?

1. W pierwszym dniu po zabiegu zęby są bardzo wrażliwe. W tym czasie powinniśmy zrezygnować z użycia zbyt gorących lub zimnych napojów, kwaśne i słodkie jedzenie.

2. Szczotka miękka szczotka, która nie niszczy słabą porowatego szkliwa po wybielaniu.

3. Za pomocą specjalnych narzędzi (żele, pasty, płyny do płukania ust), które zawierają atomy fluoru. Materiał ten zamyka pory w tkance twardej utworzonego podczas bielenia i sprzyja regeneracji szkliwa.

Pasty do zębów i płyny do płukania ust, aby zmniejszyć czułość

Ludzie z przeczulica, często pojawia się pytanie: Jak usunąć wrażliwość zębów w domu „Dzisiejsi producenci oferują szeroką gamę narzędzi, które są skuteczne w walce z tą chorobą specjalnych past do zębów i płynów do płukania ust regularne stosowanie pomaga szybko pozbyć się bólu podczas odbioru ?. posiłki i zużycia gorących i zimnych napojów skład takich środków obejmują następujące substancje :. chlorku potasu, octan aminoftorid strontu, hydroksyapatyt, fluorek sodu, wyciągi roślinne i mającym tiseptiki. Przyczyniają się one do zmniejszenia wrażliwości nerwów w kanałach zębiny i nasycić minerały zęby.

Za pomocą specjalnych past do zębów i płukanek, zmniejszając poziom czułości pomaga szybko wyleczyć nadwrażliwości, zwłaszcza jeżeli jest to spowodowane przez procedury wybielający. Stosować takie środki powinny być 2 razy dziennie przez miesiąc.

Inne leki stosowane odczulania

Rozważmy najbardziej popularnych i skutecznych leków do zwalczania przeczulenie.

1. "Flyuokal" żel. Kompozycja według tej postaci obejmują aktywny związek fluoru. te promują tworzenie warstwy mineralnej na emalii. To nie tylko przyczynia się do zmniejszenia wrażliwości zębów na różne bodźce, ale także, aby zapobiec występowaniu próchnicy. Zastosuj żel jest zalecana co sześć miesięcy.

2. Film "Dipelen Dent F". Folia samoprzylepna składa się z dwóch warstw. Wewnętrzne przymocowane bezpośrednio do szkliwa i ma działanie terapeutyczne. Zewnętrzna warstwa zabezpiecza folię z zębami i ze śliną w czasie leczenia. To narzędzie jest jednym z najbardziej skutecznych w walce z przeczulica. Wynika to z faktu, że fluor zawarty w folii wewnętrznej warstwy, wpływ na zęby przez długi czas (6 do 8 godzin).

3. Maść GS Tooth Mousse. Ten maści zawiera duże ilości wapnia i fosforu. Jest on stosowany do zębów i tworzy specjalną powłokę, która chroni przed negatywnymi kwasy szkliwa i zębiny wpływ kanałach bliskich.

Tradycyjne metody do zwalczania przeczulenie

Współczesna medycyna zna wiele napary i wywary z ziół, które szybko i skutecznie walczyć przeczulenie. Tak więc, jak usunąć ząb środków wrażliwość ludowe? Rozważmy najpopularniejsze receptur.

 • Zmniejszyć wrażliwość zębów sprawia, że regularne płukanie jamy ustnej z olejkiem z drzewa herbacianego.
 • Wywar z Polygonum węża – skutecznym narzędziem do zwalczania przeczulenie. Co więcej, taki lek wzmacnia dziąsła i eliminuje cuchnący oddech.
 • Wywar z łopianu usunie ząb szybko.
 • Zabarwienie rumianek melisy i ma działanie uspokajające i zmniejsza wrażliwość zakończeń nerwowych.
 • Wywar z proszkiem skórki bakłażana wzmacnia szkliwo.
 • Gotowano mleko zmniejsza wrażliwość zębów. Powinien on być spożywane regularnie małymi łykami.
 • Olej sezamowy pomaga szybko usunąć ból zęba spowodowane przez różne bodźce.