273 Shares 2410 views

Materiał wchłanialny szew. szew chirurgiczny

Podczas interwencji chirurgicznej jest konieczne podłączenie tkanek, naczyń krwionośnych. Szwy do operacji przeszedł ewolucję pewną, a dziś mają szereg specyficznych właściwości, które sprzyjają szybkiemu gojeniu ran. Współczesna medycyna uwzględnione i stroną kosmetycznej: szwy są mniej widoczne, a czasem od nich, a nie pozostaje ślad.


Charakterystyka materiałów do sieciowania

Materiał na szew powinien posiadać szereg konkretnych umiejętności. Po pierwsze, te materiały nie powinny być toksyczne, powodują reakcje alergiczne. Innym konieczne jakość – odporność na sterylizację, ponieważ jest brak patogenów jest bardzo ważne podczas operacji. Oraz, oczywiście, materiał szew musi być mocny, aby nie uszkodzić tkanki, przez który przechodzi. Ważne i jego elastyczność i zdolność do tworzenia węzłów. Wszystkie elementy mogą mieć postać nici lub utworzony z kilku (skręcanie oplatanie). W zależności od zdolności materiału do biodegradacji, klasyfikacja szew jest: wchłanialny szew, powoli przyswajalne, a te, które nie rozpuszczają się w ogóle. Również elementem zabiegu mogą być zarówno pochodzenia naturalnego i syntetycznego.

Materiały, które nie rozpuszczają

Materiały te zostały wykorzystane przed nadejściem bardziej nowoczesnych odpowiedników. Jednakże są one obecnie powszechnie stosowane w tych przypadkach, gdy konieczne jest uzyskanie silnej i niezawodne połączenie. W tym przypadku, tkanina długo odbędzie się w podobny szew. Ta kategoria obejmuje wątki jedwabiu (stosunkowo przyswajalne ponieważ stają się niezauważalne po kilku latach), poliester, polipropylen, poli, urządzeń metalowych, zszywki. Jedwab ma wystarczająco dużą siłę. Ten gwint jest bardzo łatwy do manipulowania i wiązania węzłów. Jest to często obserwuje się reakcję w tkance. Często taki materiał szew jest stosowany w okulistyce i chirurgii plastycznej operacjach narządów przewodu pokarmowego. Obojętnych włókien obejmują polipropylen. Ze względu na wysoką wytrzymałość stosowane jest do siatki mocujące różne elementy. Metalowy drut jest wykonany ze stali nierdzewnej, mogą być stosowane w połączeniu części mostka i m. P.

chirurgia dacron

Chirurgiczny materiał na szew na podstawie poliestru niewątpliwe zalety: wysoka wytrzymałość, właściwości na poziomie przenoszenia. Ponadto bardzo rzadko powoduje reakcje w tkankach. Często zdarza się, że z kilku typów: tkane, plecione, pokryte fluorowy. Koszt takiego włókna jest względnie niska. Często, na przykład szew jest stosowany w tkance protetycznej, działania w trudnych obszarach leczenia, jak również obszary, w których istnieje stałe napięcie. Istnieją jednak pewne wady. Będąc w organizmie na stałe, takie wątki mogą wywołać stan zapalny.

Charakterystyka materiał zdolny do rozproszenia. katgut

Substancje tego typu mogą być naturalne lub syntetyczne. Aby przeprowadzić fizyczną catgut. Ten szew chirurgiczny materiał wykonany z jelita cienkiego u ssaków (zdrowych), które są przetwarzane w sposób szczególny. Początkowo taki materiał ma wystarczającą wytrzymałość, ale szybko stracił. Przez tydzień lub dwa z jego załamania są zmniejszone o połowę. Do resorpcji okres nieznacznie wzrosła przez potraktowanie soli katgut chromu. Ta manipulacja wydłuża czas rozpuszczania w połowie. Istotne jest zwrócenie uwagi na fakt, że takie pochłaniana szwu w różny sposób w zależności od tkanki, w którym został umieszczony, a natężenie przepływu krwi w miejscu poszczególne właściwości organizmu. Wadą jest to, sztywność i nici, jak również na możliwość wystąpienia reakcji alergicznych. Główne zastosowania – ginekologii, urologii, chirurgii narządów układu oddechowego i pokarmowego, zamknięcie rany.

Syntetyczne wchłanialne szwy

Rodzaj ten obejmuje substancje, które mają optymalne właściwości. W ich stosowaniu jest łatwy do przewidzenia czas utraty wytrzymałości. Ponadto, przędze te są łatwe w użyciu, są one dość silne. Innym plusem – bezwładność i brak reakcji alergicznych. Jeden rodzaj – glikolowy materiał wchłanialny szew. Charakteryzuje się wysoką trwałością i zdolny do zachowania krytycznego okresu gojenia ran. Dexon – jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w chirurgii, a także w ginekologii, urologii. Takie materiały syntetyczne mają wspólne pochodzenie. Są – polimery kwasu mlekowego. Po gwint ma do tkanki następuje proces hydrolizy. Po zakończeniu wszystkich reakcji chemicznych szwów rozkłada się do cząsteczek wody i dwutlenku węgla. Najczęściej stosuje się syntetyczne wchłanialne szwy dla tkanek jamy brzusznej i jamy opłucnej. W tych obszarach, okres regeneracji wynosi od jednego tygodnia do miesiąca, podczas gdy zbiega się ze wskaźnikami o zmniejszonej wytrzymałości materiału.

Vicryl – szwów do łączenia tkanek

Dla związków, w tkankach miękkich i miejsc, które nie wymagają długotrwałej ulgi przy użyciu nowoczesnego materiału Vicryl. Ma syntetycznego, i składa się z glikolid i L-laktyd. reakcje tkanek, gdy są stosowane jako mała, wytrzymałość jest zmniejszona po 4 tygodniach. Całkowite rozpuszczenie w organizmie następuje przez hydrolizę po 50-80 dniach. Zastosowanie takich przędz oraz w okulistyce i ginekologii. Ale te obszary, w których jego użycie jest niewłaściwe – neurochirurgii i chirurgii serca. Materiał nici, które mogą być dostarczane w postaci nielakierowanej i ma kolor fioletowy – Vicryl. Nici istnieją różne grubości i długości. Składniki mogą obejmować igły ze stali nierdzewnej.

Przechowywanie szwów chirurgicznych

Przewlec zachowuje swoje właściwości fizyczne, to ważne jest, aby stosować do właściwej temperatury. Szwy w chirurgii tracą wytrzymałość podczas przechowywania w temperaturze wyższej niż 30º C Wskaźnik lub ujemnych. Jeśli nić nie zostały usunięte z opakowania, lecz nie są używane, muszą być usunięte. Ważne jest, aby monitorować i daty ważności. Według ich właściwości po kilku zmianach. Kontakt z wilgocią i jest wysoce niepożądane. Należy unikać powtarzania procedury sterylizacji szew.