869 Shares 1361 views

Sanatorium Górski Krym: odpoczynek i leczenie w jednym miejscu

Relaks na południowym wybrzeżu Krymu jest dobre o każdej porze roku. Wyjątkowe właściwości lecznicze powietrza, impregnowanych jodem i igły, znane od dawna. Góry Krymskie chronić wybrzeże przed wiatrem i złą pogodą na północy. Są one objęte lasach sosnowych i gajów jałowca. Mieszanie morza i górskie powietrze ma moc uzdrawiania i pozytywny wpływ na organizm człowieka. Dlatego duża liczba ośrodków i sanatoriów zostały zbudowane na południu Krymu.


Sanatorium "Góra", Krym, Livadia

Na południowym wybrzeżu, w pobliżu miasta Jałty, w malowniczej miejscowości Liwadii sto metrów nad poziomem morza znajduje się sanatorium „Mountain”. ośrodki budynki położone są na wzgórzu w pięknym parku o powierzchni ponad 15 hektarów. Po ścieżkach parku, można chodzić godzinami, wdychając zapach sosny dać do spraw zdrowia. Rośnie niezliczone majestatyczne krymskiej sosny, smukłe cyprysy, jodły piękno i wiele innych drzew. Dosłownie zanurzony w zieleni sanatorium „Mountain” (Krym). Zdjęcia, które są wymienione poniżej, oceni urok uzdrowiska.

Ogromny park gładko do drewna znanego Imperial ścieżkę, która prowadzi do centrum do białego Livadii Imperial Palace. Idąc wzdłuż tej drogi będzie ładować co daje pozytywne emocje i dobry nastrój. Chic górskich Krymu i lazurowe morze oczy otwarte spacery turyści, gatunki te nie pozostawi nikogo obojętnym.

Bliskość morza i plaży

Sanatorium znajduje się dość wysoko od morza, bo teren jest górzysty i strome, potknięciem nie jest siła wszystkich. Ale nie martw się, z ośrodka bezpośrednio do plaży prowadzi do stacji kolejki linowej. Kto może spalić kalorie chodzić do morza na pięknej alei, zejście zajmie około piętnaście minut.

Sanatorium „Góra” (Krym) ma własną wyposażoną plażę. Długość jej wynosi około 250 metrów, że wiele z tych miejsc. Nadmorska prowadzi obsługę ratowniczą, centrum medyczne, punkt dostawy ręczników, małą kawiarnię i sauna.

Profil ośrodki

Sanatorium „Góra” (Krym) słynie klimatoterapii. Lokalizacja jest doskonale nadaje się do odbudowy układu oddechowego. Pacjenci cierpiący na astmę oskrzelową, przewlekłe zapalenie oskrzeli, tchawicy, pomyślnie przechodzi leczenie w sanatorium. Traktuje tutaj, po pierwsze, samo powietrze, które jest impregnowane na morze i słodkie zapachy sosny. Ośrodek przyjmuje osób z problemami krążenia i chorób układu nerwowego.

Ośrodek zdrowia doświadczonych lekarzy: interniści, chirurdzy, neurolodzy. Po zbadaniu i diagnozowania pacjentów wymagana obróbka: fizykoterapii, elektroterapii, Balneoterapeutycznym, w terapii ozon, masażu, błoto Saka błota i innych zabiegów.

W latach Związku Radzieckiego na podstawie sanatorium był ośrodkiem rehabilitacji i odzyskania astronautów.

Łączy sanatorium „Mountain” (Krym), wypoczynek i leczenie w tym samym miejscu, ponieważ lokalny klimat jest korzystny dla wszystkich, bez wyjątku. Przyjdź do turystów miejscowości, bez wskazań medycznych, z zamiarem przechodzą kursy zapobiegawczych, zrelaksować się i uzyskać ładunek żywością.

zakwaterowania turystów

Sanatorium „Góra” (Krym), można zadzwonić do kompleksu medycznego, bo aż pięciu budynków tutaj. Jednocześnie ośrodek zdrowia może pomieścić 430 obozowiczów w przytulnych pokoi o różnym stopniu komfortu.

Największy budynek – pierwszy z nich. To jest prawdziwy pięciopiętrowy pałac, z bardzo pięknej architektury. To domy jedno- i dwuosobowe pokoje ze wspólną łazienką oraz w pokojach, a także podstawową bazę medyczną sanatorium.

Drugi korpus przylega do pierwszych trzech poziomach. Non poprawiła, z wyposażeniem w dwóch kategoriach: z widokiem na morze i góry. Jedno piętro jest całkowicie zajęte przez sal konferencyjnych. Budynek jest odnowiony.

Numer załącznik nr 3 – wolnostojący dwukondygnacyjny budynek znajdujący się w przedniej części budynku głównego. Pokoje w nim dwukrotnie większy komfort.

Obudowa 4 ma dwa piętra. Znajduje się w górnej części kompleksu budynków, lekko oprócz pierwszej trójki. Charakterystyczną cechą tego pokoju jest taras na parterze, dzięki której wczasowicze dostać się do pokoju. Pokoje na drugim piętrze mają balkony.

Piąty budynek znajduje się obok poprzedniego i ma cztery kondygnacje. Budynek jest odnowiony, na pierwszym i drugim piętrze znajdują się gabinety zabiegowe. Pokoje są pojedyncze i podwójne kategoria standardem.

Latem Goście bierze klimatopavilon – budynek dwukondygnacyjny, położony tuż nad morzem. Znajdujące się tu pokoje dwuosobowe Economy z częściowym udogodnienia.

Klienci VIP mogą zatrzymać się w parterowym drewnianym domu stojącego samotnie. Budynek ma tylko jeden pokój deluxe, z kuchnią i werandą.

Ceny pokoi są uzależnione od udogodnienia, komfort, południa lub północy wyjścia, a także pory roku. uzdrowisko przyjmuje gości przez cały rok, i, oczywiście, w zimowym sezonie wakacyjnym i kosztów leczenia przez prawie dwa razy niższe.

Wyżywienie w ośrodku

Wyżywienie turystów zorganizowanych w jadalni – oddzielny budynek na terenie kompleksu uzdrowiskowego.

Być może na posiłki w formie bufetu w systemie (z minimum 40 osób) lub tygodniowym menu. Goście restauracyjne z pokoi gospodarki tylko przeprowadzane co tydzień menu.

Jeżeli pacjent jest zarejestrowany diety, należy powiadomić szefa kuchni. Wtedy gość zostaną zorganizowane specjalne menu.

Kompleks sanatorium infrastruktura „Mountain”

Reszta Sukaczev zasadniczo bardziej aktywne niż półwyspu część step. Idąc przez aleje parku – to ciągłe zjazdy i wynurzenia. A to jeszcze nie wszystko. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu i Ośrodek oferuje inne usługi:

  • luksusowy kryty basen z ciepłą słoną wodą czeka na gości od maja do września;
  • dostępne symulatory do utrzymania sprawności fizycznej;
  • dla fanów siatkówki i koszykówki nie są wyposażone boiska sportowe;
  • krzesełko dla dziecka;
  • korty tenisowe;
  • animacje dla dzieci i dorosłych, organizację konkursów i imprez;
  • inne usługi.

Fani spokojny wypoczynek, też nie będą się nudzić. W kompleksie znajduje się restauracja, kilka barów, kino, biblioteka, sauna i inne obiekty rekreacyjne.

W niektórych częściach terytorium sanatorium ma strefę Wi-Fi. Jest parking, sejf, sklep, salon fryzjerski. ośrodek administracyjny może zorganizować transfery i wycieczki po Krymie.

Lokalizacja ośrodków

Ośrodek położony jest na Cape Ai-Todor zaledwie osiem kilometrów od perła w Jałcie na Krymie. Livadia – bardzo ciche i przytulne wioski. W sąsiedztwie nie mniej słynne sanatorium „Kurpaty” jest „góra”.

Samo położenie „góra” jest bardzo dobra. W odległości spaceru do transportu publicznego. W sąsiedztwie znajduje się wiele atrakcji południowym wybrzeżu Krymu: Livadia Pałac, Jałcie nasyp, zoo, Glade bajek, akwarium, Jaskółcze Gniazdo, delfinarium i wiele innych unikalnych miejsc na Krymie.

Opinie turystów

Sanatorium „Góra” (Krym), przeglądy, które są dość dobre, to ma wysoką ocenę wśród innych ośrodków na Krymie.

Prawie wszyscy obozowicze powiedzieć wielki obszar kompleksu. Strefa Park z licznych centrów handlowych i unikalnych roślin nie pozostawia nikogo obojętnym. Natura inspiruje gości do pisania pięknych metafor.

Recenzje uzdrawiania oparta w większości pozytywne. Zauważa, profesjonalizm personelu, serdeczność i gościnność personelu. Wczasowicze chwalą masażystów, specjalistów w akupunkturze, terapii błoto, itp

Wiele pozytywnych opinii na trasie ośrodek przewodnika, który organizuje bezpłatne wycieczki i spacery w unikalnych miejscach.

Jeśli chodzi o dostawy, opinie były podzielone. Niektórzy goście są zadowoleni z nim, a inni mówią o małej różnych potraw. Warto zauważyć, że skarg na jakość bardzo małe, ale są one nadal. Kilka opinie, o których mowa kuchni bez smaku.

Negatywne komentarze dotyczą przede wszystkim polityki cenowej. Koszt święta gości wydawać przesadzone, zwłaszcza w ostatnim roku ceny znacznie wzrosły, i jako takie warunki nie są dodawane.

Urlopowicze napisać, że się do tego ośrodka kilka razy i to jest chyba najważniejszy wskaźnik. Jeśli ludzie tu wrócić – tak reszta są godni.