746 Shares 8859 views

Niezbędna dla oleju kąpiel: co jest lepsze?

Lecznicze właściwości kąpieli znane od dłuższego czasu. W tym czasie istniało wiele sposobów i środków, za pomocą którego można znacznie zwiększyć pozytywny wpływ pary wodnej na organizm ludzki. Jednym z takich środków są olejki do kąpieli.


Dlaczego używać substancji lotnych?

pachnące płyny stosowane podczas procedury kąpieli, może mieć na ludzką mocą najbardziej korzystne. Naukowcy-fizjologów wyciągnąć analogię między wpływem na organizm olejków eterycznych i hormonów.

W połączeniu z wysoką temperaturą wody i pary do oleju kąpieli poprawia nastrój. To wywołuje uczucie szczęścia, lekkości i radości. Osoba odczuwa przypływ sił i energii.

Ponadto aromatyczne łaźnie olejowe i sauny mogą wywierać na organizm ludzki i skutku medycznego. W zależności od narzędzia, można osiągnąć przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe efekty. Niektóre rodzaje olejów mieć relaksujący wpływ, podczas gdy inne mają wpływ pobudzający. Ponieważ stosowanie olejków eterycznych, osoba musi wiedzieć wszystko o właściwościach oni posiadają.

Skąd tradycję?

Doświadczenie w korzystaniu z naturalnego koncentratu płynu ma się świetnie. Więcej niż dziesięć tysięcy lat temu, ludzie już wiedzieli, jak używać podstawowych substancji, możliwe jest, aby chronić się przed chorobą, zwiększyć wydajność, poprawić jasność myśli.

Dokładne miejsce, gdzie przyszedł z tradycją, w wyniku którego zaczął używać olejków do kąpieli, prawdopodobnie nikt nie uda. Powód jest prosty – cudowne właściwości zapachów roślinnych były stosowane wszędzie tam, gdzie ludzie żyli.

Przodkowie Europejczyków wytwarzania stosowanego środka cedrowego oleju. Scytowie wzrosła o rzucanie gorące kamienie na nasion i kwiatów różnych roślin. Kobiety zacierania żetony cedr, uzyskane substancja jest również stosowany w aromaterapii.

Prawdziwi eksperci, którzy doskonale opanowali sztukę wykorzystaniem olejków aromatycznych można nazwać starożytnych Greków i Rzymian. Uwielbiony w tym, a uzdrowiciele w Chinach, Indiach i Tybecie.

Warunki korzystania z olejków eterycznych

Zapoznanie z właściwościami posiadanych przez olej, i muszą być zgodne z zasadami ich stosowania w saunie lub łaźni wodnej.

 • Istotne w łaźni olejowej do stosowania w ścisłym dawkowania. Do jednego litra gorącej wody jest wystarczające do podjęcia nie więcej niż 10 kropli oleju. Wykorzystanie środków w dużych ilościach może prowadzić do negatywnego wyniku.
 • Przygotowany roztwór wlewa się na gorąco kamienie, miotły, półki.
 • Pachnące ciecz może być używany do wycierania ciała podczas stosowania procedur kąpieli.
 • Pojemność, która zawiera zapachowy olej w wodzie powinna być umieszczona obok nagrzanego pieca.
 • Zabrania natychmiast kapać łaźni olejowej w gorącym grzejnika.

Przepisy smakowe płyny

Istnieje wiele przepisów na fundusze, które zawierają olejki eteryczne. Wybór jednego lub więcej z nich w zależności od wyniku poszukiwanych przez ludzi.

 1. W celu wytworzenia środków muszą 5-10 kropli olejku 1 łyżka miodu, 1 litr wody. Wszystkie części są połączone i dokładnie wymieszać.
 2. Zamiast miodu, można użyć serwatki mleka, świeże mleko i sól morska.
 3. Musimy wziąć 1 litr wody, dodać 4 krople olejków z lawendy i cytryny i 3 krople oleju różanego. Otrzymaną ciecz zapachowy może dać ciała przyjemny zapach i świeżość.
 4. Napełnić igły kąpieli skład aromatu przygotowanego z 4-5 krople substancji podstawowych i jeden litr wody. Nadaje się do tego celu, jak sosny i oleju. Dla pułków łaźni, murów, domów mogą być również wykorzystywane to oznacza. Gotowane na tyle płynne, aby spryskać powierzchnię, a zapach sosny pozostanie w pomieszczeniu przez długi czas.

Co sprawiło, że ten olej?

Produkcja olejków eterycznych – skomplikowany proces. Wykorzystuje naturalnych surowców, a który trwa kilka gatunków roślin.

Ich przetwarzania w drodze gotowania może być inna – destylacja, tłoczenie, ekstrakcja. Niezależnie od tego, że przetworzone materiały roślin stężenie substancji niezbędnych z otrzymanego produktu jest zawsze wyższa niż samej rośliny.

Największą popularność kąpiel nabyty olej gotowane w oparciu jodła, mięta pieprzowa, szałwia, geranium, rozmaryn. Aromaty rumianku, melisy, lawendy, również mają swoich fanów. Popyt na ropę z wonią pomarańczy, cytryny, bergamotki.

Lista roślin wykorzystywanych do produkcji aromatycznych olejków eterycznych, nadal można iść dalej. Musimy wiedzieć, że niektóre gatunki roślin mogą być stosowane w produkcji różnych gatunków olejów. Gdy ta zmiana jest nie tylko zapach, ale również właściwości lecznicze funduszy.

Rodzaje olejów, ich zastosowanie

Jest fakt bezsporny efekty terapeutyczne dla olejek do kąpieli. Co lepsze wykorzystanie za te pieniądze i jak je połączyć – patrz poniżej.

Świeżość ciała dają następujące oleje: mięta pieprzowa, szałwia, rozmaryn. Można użyć jednego z olejów lub ich kombinację.

Eteryczne z lawendy, melisy, rumianku skutecznie oczyścić pory, dzięki czemu skóra swobodnie oddychać.

Stres, relaks, przyjemność, aby pomóc olej, wykonane z cytryny, bergamotki i pomarańczy.

Olej z róży, jaśminu, goździka, aromaty sandałowe wypełnić łaźnia parowa, zdolną podnieść nastrój, przynieść miłe wspomnienia.

Aby leczyć ból gardła lub katar, kaszel pomoże wyeliminować olejek sosnowy, anyż, eukaliptus, rumianek, jałowiec, szałwia. Jak wiadomo, te same rośliny są używane, kiedy pozbyć się tej choroby jest przygotowanie kąpieli wodnej. Olejek z nich charakteryzuje się większą wydajnością.

Klasyfikacja olejów

Dla ułatwienia stosowania olejków eterycznych systemu klasyfikacji został sporządzony. Kompozycja grupami są płynne, które instalacjach wytwórczych, o podobnych właściwościach użyto:

 • kamforę;
 • ziołowa;
 • cytrusy;
 • kwiat;
 • pikantny;
 • żywiczną.

Nowoczesny folk i oficjalna medycyna uznaje pozytywny wpływ olejków eterycznych na organizm człowieka. Ich stosowanie podczas wizyty w łaźni i saun oczywiście mile widziane. Ale na przestrzeganiu zasad i poczucia miary nie należy zapominać.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na fakt, że olejki eteryczne mogą być nienaturalne, związek syntetyczny. Zapach nie jest gorsza ich, że są wykonane z naturalnych materiałów, ale efekt terapeutyczny po ich zastosowaniu będzie nieobecny w całości.

Każdy ma prawo wyboru, co jest dobre dla niego.