233 Shares 9023 views

Tanie prysznic: opis, rozmiary, opinie

Sowieckie budynki mieszkalne mają małą łazienkę, więc kwestia umieszczenia niezbędnego wyposażenia sanitarnego jest dość ostra. Stare wanny zastępuje się tania kabina prysznicowa. Znając wybrane cechy, możesz kupić produkt o wysokiej jakości po niskiej cenie.


Charakterystyka kabin prysznicowych

Głównymi elementami kabiny prysznicowej są paleta i skrzydła. Paleta może być wykonana z akrylu lub metalu. Ze względu na lekkość i praktyczność, akryl jest używany do takiego kanalizacji częściej. Łatwo jest zmontować (ponieważ paleta ma małą masę) i umyć. Jeśli to konieczne, można osobno zakupić paletę i zainstalować ją w miejsce starego.

Saszetki wykonane są ze specjalnego szkła lub tworzywa sztucznego. W tanich modelach do ścian i drzwi stosuje się tworzywa sztuczne, które są przymocowane do palety przy użyciu paznokci. Pielęgnacja tego projektu jest prosta: konieczne jest zapewnienie wystarczającego przepływu powietrza, aby zapobiec rozwojowi grzybów, okresowo myć konstrukcję wewnątrz i na zewnątrz oraz unikać dużej wilgotności w łazience.

Kabina prysznicowa 90 * 90 cm – standardowa wielkość palety, w której przeciętna osoba dorosła będzie zadowolona z kąpieli.

Zalety kabin prysznicowych

W porównaniu do dużej łazienki duszkabiny mają wiele zalet:

  • Ekonomiczne zużycie wody – około 5-7 razy mniej niż podczas brania łazienki (dla porównania: pod prysznicem zużywa 25 litrów wody, aw łazience około 150-200 litrów);
  • Oszczędność czasu – nie ma potrzeby czekać, aż kąpiel się napełni, a to zajmie około 15-20 minut;
  • Kabina jest dużo higieniczna i szybsza do czyszczenia;
  • Zajmuje mało miejsca i umożliwia wygodne umieszczenie w łazience wszystkich niezbędnych urządzeń sanitarnych;
  • W trakcie użytkowania nie ma pęknięć w łazience – pozwala to również na mniej czyszczące czas (czyszczenie płytek, krany, lustra z blaszki).

Niedrogi prysznic pozwala wygodnie wykonywać wszystkie procedury higieniczne, nie martwiąc się, że woda będzie rozpryskiwana.

Kabina prysznicowa

Konstruktywna koncepcja budowy kabin prysznicowych pochodzi z letnich kąpieli, które zostały ustawione przez ogrodników na ich działkach. Później takie urządzenia były instalowane w małych łazienkach i schroniskach.

Najprostszym prysznicem jest bar, na którym zawiesza się folię polietylenową i paletę. Minimalna wielkość palety wynosi 80 x 80 cm. Najprostszy projekt może być jeszcze wygodniejszy niż wysoka: kabina prysznicowa z drzwiami nie ogranicza tak dużo miejsca.

Bardziej nowoczesne modele są wyposażone w paletę, stojak na brodzik , plastikowe ściany i drzwi przesuwne. Ten projekt unika wody rozpryskowej podczas procedur higieny, ale nie ma żadnych dodatków.

Koszt kabiny w dużej mierze zależy od jego konfiguracji, tak tania – nie oznacza złego. Tanie prysznic nie jest wyposażony w półki do higieny, hydromasażu, haczyki do ubrań i ręczników z zewnątrz drzwi lub ścian, oświetlenie, radio, mikser i elastyczne węże.

Rodzaje kabin prysznicowych

Rozróżniam otwarte i zamknięte prysznice. Pierwszą opcją jest paleta, do której są zamocowane dwa drzwi przesuwne, ściany łazienki służą jako pozostałe dwie ściany. Użyj otwartych obudów niskiego ciśnienia, które są wygodne w małych łazienkach, które mają nawet ściany. Instalacja otwartej kabiny nie jest trudna i prawie zawsze wykonywana samodzielnie.

Kabiny zamknięte nazywane są monoblokami. Obejmują paletę, drzwi, ściany, dach, miksery i konewki. Wbudowane kabiny prysznicowe mogą być wyposażone w generatory parowe, które poprawiają ich parametry techniczne i przedłużają żywotność.

Porady dotyczące wyboru kanalizacji: wielkość kabiny prysznicowej, ceny

Szerokie zapotrzebowanie na kabiny prysznicowe zapewnia szybkie rozszerzenie asortymentu, więc każdy może wybrać najlepszą opcję dla siebie. Pierwszą rzeczą, którą musisz zwrócić uwagę przy wyborze jest wielkość łazienki.

Standardowa wielkość palety wynosi 80 x 80 cm – jest to wystarczająca ilość miejsca na komfortowy prysznic. Najpopularniejsze rozmiary kabin prysznicowych to 90 x 90 cm i 100 x 100 cm. Duża ich rola polega nie tylko na wielkości, ale także na kształcie palety (może to być prostokątna, kwadratowa, trójkątna).

Koszt ekonomicznych kabin różni się od 18 000-25 000 rubli.

Gdzie kupić kabinę prysznicową?

Istnieją dwa sposoby zakupu sprzętu wodociągowego – bezpośrednio w specjalistycznych sklepach lub zamawiania przez sklepy internetowe. Ta ostatnia opcja jest korzystna z kilku powodów:

  • Większy zasięg;
  • Szeroki zakres cen.

W sklepie internetowym można od razu znaleźć opinie dotyczące konkretnego prysznica, który został zakupiony od tego sprzedawcy. Jeśli w wiosce lub na wsi nie ma wyspecjalizowanych sklepów z artykułami sanitarnymi lub jest niewielki wybór, ale chcesz coś indywidualnego, zamawianie w sklepach internetowych to najłatwiejsza i najbardziej opłacalna opcja, zwłaszcza jeśli zamówisz kabinę w okresie rabatów. Tanie prysznic 90 * 90 będzie doskonałym zakupem dla każdego domu lub mieszkania.

Montaż kabiny prysznicowej

Do instalacji należy przygotować miejsce w łazience z wyprzedzeniem, oczyścić zanieczyszczenia i wstępnie wypoziomować powierzchnię (jeśli nie jest to możliwe, konieczne jest nabycie nóg palety z regulacją wysokości).

Ściany w łazience muszą być wyłożone kafelkami lub wodoodporną farbą. To znacznie uprości utrzymanie łazienki i przedłuża żywotność łazienki. Na mniejszych ścianach rzadziej występuje pleśń lub grzyba, dlatego kabina prysznicowa będzie higieniczna.

Na ścianie trzeba zamocować stelaż lub haczyki do przewodu giętkiego i węża, trzeba także zamocować mieszalnik (można użyć jednego z wanien).

Ostatnim etapem jest montaż i montaż plastikowych klapek. Ponieważ materiał jest bardzo lekki, wystarczy zamocować je w palecie za pomocą paznokci. Jest tam prysznic. Instrukcja, zaoferowana każdemu elementowi inżynierii sanitarnej, pozwoli szybko i prawidłowo zmontować kabinę, dzięki czemu później będzie ona wygodna w użyciu przez długi czas.

Opinie tanich kabin prysznicowych

Właściciele kabiny prysznicowej "Erlit" (ER4510P) są bardzo zadowoleni ze swojej jakości. Szkło jest trwałe, nie ma wiórów ani pęknięć podczas pracy, nawet jeśli dzieci dostają się do szklanki z zabawkami. Przy aktywnym użyciu zużycie wody jest o połowę niższe. W związku z tym również spadają płatności za media

O kabinie firmy Wisła, kupujący pozostawiają więcej negatywnych opinii. Tanie kabina prysznicowa o złej jakości, bezpośrednio po zainstalowaniu na ścianach krakowanej farby. Występują problemy z uchwytami ze szkła, półki na szampony, uchwyty na podlewanie. Wszystkie dysze szybko się zapchają, więc nawet z dobrą głową, bardzo cienkie strumienie wody.

Są przypadki, gdy palety pękły w tych szczelinach (bez przekraczania dopuszczalnej masy). Dlatego przy wyborze prysznica należy dokładnie przeanalizować informacje i poznać prawdziwą opinię od osób, które nie są zainteresowane sprzedażą konkretnego produktu. I zakup będzie zadowolony przez wiele lat.