391 Shares 3553 views

Leczenie, zapobieganie i przyczyny zapalenia szyjki macicy

Szyjki macicy – choroby kobiece, charakteryzująca się zapaleniem w szyjce macicy i dolne obszary pochwy. Zazwyczaj, choroba wywoływana przez infekcje, choroby przenoszone drogą płciową oraz nadużywania dopochwowe środki antykoncepcyjne. Rozważ przyczyny zapalenia szyjki macicy, metod jej zapobiegania i leczenia.

Jakie niebezpieczeństwo?

Szyjki macicy jest bardzo niebezpieczna choroba, ponieważ jego początkowe etapy, które mogą być leczone, są bezobjawowe, co umożliwia diagnozę dopiero po przejściu serii testów. Jakiś czas później, staje się przewlekła choroba, która może zostać wyeliminowane jedynie poprzez usunięcie macicy, jak zapalenie szyjki macicy ostatecznie wpływa na sąsiednie narządy i tkanki, pogarszając ich prawidłowego funkcjonowania.

Objawy zapalenia szyjki macicy

Co do objawów, są takie same jak w przypadku innych chorób żeńskich narządów rozrodczych: cięcie, zszywanie lub innym bólem brzucha, najczęściej od spodu, dyskomfort podczas oddawania moczu i stosunku płciowego. Krew i ropne wyładowania między okresami miesiączkowania u kobiet po menopauzie lub po stosunku.

Przyczyny zapalenia szyjki macicy

  1. Infekcyjne choroby układu moczowo-płciowego. Szyjka macicy odgrywa ważną rolę w ochronie przed wnikaniem zarazków w samym łonie matki, więc jeśli kobieta ma już chorób, takich jak chlamydia lub rzeżączka, unikać zapalny niemożliwe.
  2. Uczulony na substancje zawarte w preparatach podjęto, oraz prezerwatyw smarów.
  3. Bakteryjne zapalenie pochwy, co powoduje ogromny wzrost liczby bakterii, które nie mogą obsługiwać ciało.
  4. Duża liczba partnerów seksualnych.
  5. Niezabezpieczony stosunek seksualny.
  6. Intensywny seks, co prowadzi do uszkodzenia szyjki macicy.
  7. Początek życia seksualnego przed cyklem miesiączkowym.
  8. Obecność chorób partnerskich, które mogą być przenoszone drogą płciową.

To nie wszystkie przyczyny zapalenia szyjki macicy, ponieważ większość z nich można wykryć dopiero po odpowiednich testów (wymazu na zakażenia, analiza STI).

Leczenie i zapobieganie szyjki macicy

Jeśli kobieta znalazła szyjki macicy, należy natychmiast rozpocząć leczenie, ponieważ z czasem choroba może prowadzić do powikłań w postaci niepłodności, mięśniaki macicy, a nawet raka. Na ogół lekarze przepisują następujące grupy leków:

– przeciwwirusowy, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny. Od szyjki macicy – infekcji spowodowanych przez grzyby i drobnoustroje, obróbka powinna być skierowana do ich zniszczenia (Drugs „acyklowiru”, „Diflucan”, „metronidazol” i inne).

– połączone działanie leków, które mają korzystny wpływ nie tylko na szyjce, ale na ogół na mikroflorę pochwy (leku „Terzhinan”).

– leczenie hormonalne. Są one najczęściej wykorzystywane w przypadku wykrycia gonokokowego zapalenia szyjki macicy – wyczerpywania pochwy błon śluzowych mikrobami. normalizuje on mikroflory prowadzi do normalnego poziomu mikroorganizmów (na przykład, substancja „Ovestin”).

W odniesieniu do zapobiegania, ginekologów zaleca regularną higienę, życie seksualne z jednym zaufanym partnerem, a nie intensywne czynności seksualnych i regularnych badań kontrolnych, które pomogą ustalić obecność choroby w organizmie i zidentyfikować przyczyny zapalenia szyjki macicy.