281 Shares 3860 views

Mogę kąpać dziecko z zimna? Opinie lekarzy i wskazówek

Każda choroba dziecka poważnie pozostawił rodziców. Wraz z rozwojem choroby jest wiele pytań: „jak karmić”, „jak patrzeć” i „możliwe jest kąpać dziecko z zimną”. Prezentowany artykuł opowie o przyczynach powstania dyszy i opinii lekarza w tej sprawie.


Charakter przeziębienia

Zanim zdecydujesz, czy możliwe jest, aby kąpać dziecko z zimna, trzeba znaleźć przyczynę jego pochodzenia. Wielu ojców i matek, jeśli uważają, że ich dziecko pojawił się wydzielanie śluzu z nosa, powodem tego – przeziębienia. W rzeczywistości, infekcja wirusowa najczęściej postrzegane w ten sposób. Rzadziej przyczyną przeziębienia staje powikłanie bakteryjne.

Glut dziecko może wystąpić, gdy reakcja alergiczna. Zatem może to być stałe lub sezonowo. Wywołują alergie się zwierzęta, chemikalia domowe, żywności, kurz i inne. Katar u dziecka czasami staje się solą fizjologiczną. Wydaje się, na przykład z powodu suchego powietrza. Również sopelki fizjologiczne często u noworodków, ale z innych powodów. Więc to jest możliwe, aby kąpać dziecko z zimnem w każdym przypadku? Spróbujmy przyjrzeć się tej sprawie na podstawie praktyki lekarskiej.

Noworodki i ich fizjologiczna chrząkanie

U dzieci po urodzeniu jest pewna ilość śluzu w górnych drogach oddechowych. Podczas swojego pobytu w łonie matki w ten sposób przyszłość dziecka trenuje układ oddechowy. Po urodzeniu tego śluzu jest zazwyczaj usuwany przez lekarzy, ale część z nich nadal pozostaje. Z biegiem czasu, to zaczyna wychodzić.

Mogę kąpać dziecko katar o podobnym charakterze? Oczywiście, że tak. Procedury wody potrzebnej dziecko. Oni nie zaszkodzić dziecku w taki sopelki. Ponadto, podczas gdy kąpiel pod wpływem wilgotnego powietrza rozrzedzenie śluzu. Po manipulacji, można łatwo usunąć wysuszoną skorupę małej wylewki.

Co nasi przodkowie

Jeśli zapytać babcie a nawet matki, czy możliwe jest, aby kąpać dziecko z zimna, jest prawdopodobne, aby uzyskać odpowiedź negatywną. Większość ludzi wierzy, że w okresie choroby z dowolnego uzdatniania wody lepiej jest wstrzymać. Opinia ta jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, wzywających młody i niedoświadczony rodziców. Jednak jest to bardzo błędne.

Zakaz pływania natomiast źle założony ze względu na ryzyko wystąpienia hipotermii. Po tym wszystkim, jeśli osłabiony organizm jest zamrożone, to szanse na komplikacje. To stwierdzenie było prawdziwe w momencie, gdy woda do kąpieli dziecka ogrzewano w dużych basenach. Teraz prawie każdy dom posiada wannę. Dlatego też, jeśli temperatura wody, aby zwykłe dziecko na kilka stopni wyższa, to jest możliwe, aby go wykąpać, a podczas jego choroby. Pod warunkiem odnowy biologicznej.

Co mówią lekarze?

Tak więc, zdaniem ekspertów, jest to możliwe do kąpieli dziecka z zimna? Komarovskiy Jewgienij Olegovich znana jest praktyka pediatryczny. Mówi, że dziecko z smark kąpieli jest nie tylko możliwe, ale konieczne.

Podczas kąpieli w wodzie drobne kropelki spadają do kanałów nosowych. W ten sposób dobre nawilżenie śluzówki. Jest to bardzo ważne i niezbędne w zimnym dowolnej etiologii. Po kąpieli należy czyścić dziecko dzióbkiem i ciepłe dziecko. W razie potrzeby użyć leków na receptę.

nieżyt nosa Temperatura

Czy konieczne jest kąpać dziecko (katar), jeśli jest to również wysoka gorączka? W obecności tej choroby, lekarze kategorycznie zmienić swój punkt widzenia. Eksperci twierdzą, że gdy temperatura ciała wiszące kąpiel staje się ryzykowne. Kąpieli w wannie z hydromasażem przyczyni się jedynie do dalszego zwiększenia gorączki. Jednak dzieci pocimy podczas tej choroby. Od cieczy opuszczającej toksyn stoisku. Muszą być równo z powierzchnią ciała. Dlatego też, gdy na zimno w temperaturach nie jest konieczne umieszczenie dziecka w kąpieli. Wolę duszę. Ale proces ten musi być szybki.

Kąpać dziecko i zawinąć go w ręcznik. Osuszyć i ubrać przed wyjściem z łazienki w ciepłych ubrań i miękkich piżamę. Jeśli tak, że nie można umieścić na mokro dziecko pod kocem i czekać na ciało wysycha.

podsumować

Jeśli masz pytania na temat tego, czy jest to możliwe do kąpieli dzieci z zimnym, należy skonsultować się z pediatrą okręgowego. Praktycznie wszystkie odmiany smark może wziąć zabiegi wodne. Jednak powinno się to odbywać zgodnie z pewnymi regułami.

Przeciwwskazania do kąpieli w czasie przeziębienia jest źle dziecko. Jeśli okruchy wyklucza manipulację, nigdy nie zmusi go. Wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia dla Twojego dziecka!