267 Shares 4101 views

Ból podczas seksu, to dlaczego nie?

Według statystyk, ból podczas stosunku, czasem przeżywa każdą drugą kobietę. Ten problem sprawia seks niewygodne, aw niektórych przypadkach niemożliwe.


Kobieta może być bolesne podczas seksu z różnych powodów. Ale w każdym przypadku uczucie intymności – jest wskaźnikiem problemów. Dlatego też, gdy występują one powinny odwiedzić ginekologa i badanych. Norma jest ból w pierwszej odległości, kiedy błona jest uszkodzony i pojawi się krew. Chociaż większość z nich nie rozerwać podczas stosunku, ale tylko rozciągnięte. Ona może przypomnieć sobie, na początku każdego seksualnego współżycia istnienia nieprzyjemnych doznań. Często po raz pierwszy, ból podczas seksu jest związana ze skurczem mięśni pochwy, co wynika z lęku i napięcia. Zmniejszyć dyskomfort mogą odpocząć i zaufania partnerem.

Seks jest bardzo dobre dla zdrowia, ale tylko wtedy, gdy jest regularny i kończy się orgazmem. Jednak obecność bólu w celu uzyskania absolutorium staje się praktycznie niemożliwe. Brak satysfakcji ostatecznie prowadzi do zatorów żylnych, któremu towarzyszy ból podczas seksu i może być przyczyną wielu chorób.

Dość często przyczyną bólu w bliskości jest niewystarczające smarowanie zwolniony. Może to nastąpić z różnych powodów:

  • karmienie piersią;
  • biorąc hormony;
  • menopauza;
  • problemy psychologiczne (niechęć do partnera, strach przed zajściem w ciążę);
  • braku wzbudzenia.

Aby rozwiązać ten problem, można użyć sztucznych nawilżające – lubrikatov które sprzedawane są w każdej aptece. Jednakże, jeśli problemami psychologicznymi, konieczne jest, aby radzić sobie z nimi. Niektóre kobiety mają ból podczas seksu występuje z powodu pochwicy – skurcz mięśni pochwy. Powodem tego – strach przed intymnością z powodu urazu. Może on wystąpić z powodu pierwszego złe doświadczenia, rzepak. Mięśnie mogą kurczyć się tak bardzo, że nie można wprowadzić do pochwy, a nawet mały palec. Czasami, ze względu na obawy o zbadaniu przez lekarza ginekologa z powodu pochwicą wybuchnął plastikową lustro. W tym przypadku, trzeba odpocząć, zaufania partnera i ginekologa. Jeśli kobieta jest w stanie poradzić sobie z tym problemem sama, powinna odwiedzić seksuologa i psychoterapeuty.

Jednak najczęściej na pytanie pacjenta, „Dlaczego boli podczas seksu?” Muszę odpowiedzieć na ginekologa, ponieważ w większości przypadków jest to przyczynić się do chorób kobiecych. W 25% przypadków przyczyną bólu w stosunku grzybica. Jest to zapalenie pochwy, co powoduje, że grzyb. W odpowiednim czasie leczenia choroby zdiagnozowane i leczone dość łatwo. Ale aby pozbyć się przewlekłych zakażeń drożdży znacznie trudniejsze.

Przyczyną zapalenia pochwy może być inny patogen, włącznie z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli nie coleitis leczone, mogą rozprzestrzeniać zakażenie na macicy, jajowodów i jajników.

Ból podczas seksu może powodować zrosty. Wynikają one po zabiegu i stanu zapalnego. Zepsuć przyjemność z życia seksualnego mogą być luki, stawy, uraz po zabiegu i porodu.

Innym ginekologiczne choroby, towarzyszy ból podczas seksu – jest endometrioza. Tak jest proliferacja śluzówki macicy do innych narządów. Dane Edukacja podlegają samych cyklicznych zmian jak endometrium. Choroba może wpływać na raka szyjki macicy, jego warstwy mięśniowej, jajowody, jajnika, otrzewnej, raka pęcherza moczowego.

Zatem, ból podczas seksu – jest wskaźnikiem problemów zdrowotnych, które wymaga konsultacji z ginekologiem. To nie może być tolerowane, jak to tylko zaostrzyć problem.