800 Shares 3585 views

ogórki Przepisy na zimę: chrupiące ogórki w bankach

W każdej gospodyni ma swoje ulubione przepisy z ogórków na zimę. W środku sezonu warzyw dostaje zachowywała notebooka i rozpocząć gorąco, ale twórczość dostarczyć ich rodziny smaczne i miłym dodatkiem do głównego menu. Ale prawdziwy kulinarka nigdy odmówić wypróbować nową retseptik, na co najmniej jednym słoiku – w przypadku wynik nie budzi. Szczególnie popularne konserwowania ogórków w zimie. Przepisy na ten temat są bardzo zróżnicowane. Jako konserwant stosowany i octu oraz kwasu acetylosalicylowego i kwasu cytrynowego … I są bardziej intrygujące postacie.


Ogórki na zimę: receptur. chrupiące ogórki

Ale zaczynamy z tradycyjną metodą. Po tym wszystkim, nie wszystkie gospodynie stał Specjalista w skręcie. A niektóre z nich są dostępne w recepturach kitty ogórków na zimę nie jest bardzo zadowolony. Alternatywnie, otrzymany produkt jest dostatecznie chrupiąca. Proponujemy nową opcję do wypróbowania.

Obliczenia są pokazane w butelce trzy-litrowego – jest w tych najczęściej wykonane ogórków na zimę. Przepisy z octem (i naszej prostu taki) zwykle obejmują sterylizacji, ale nie jest tu wymagane. Warzywa przemyto, gotowano pokrywki banki przechowywane w piecu do sterylizacji. Każdy umieszczony na dnie trzy ząbki czosnku, kopru parasol, środkowy blachy chrzanu, pięć liści wiśni i porzeczek, trzy – amarant i bazylii, gałązka estragonu, kilka Goroshkov ziela angielskiego i polstruchka małą wysepkę. Zwieńczona szczelne, bez ubijania ogórki i wylano wrzącej wody na kwadransa. Następnie woda jest odprowadzana, gotowane i ponownie z powrotem do cylindrów. Trzecim rozwiązaniem jest takie same, tylko przednia zalane wlać łyżkę cukru i soli dwa i trzy łyżki octu. Banki zakasać i przewrócić do ostygnięcia.

„Mniam”

I to jest prawda! Żadne inne recepty solenie na zimę w bankach nie dają takie niesamowite wyniki. Ale cierpliwość.

Musimy cztery kilogramy małych ogórków bez „osłów” i blaty. Jeśli ci nie wyjść, duże warzywa i pokroić wzdłuż fałdu w garnku lub miski. Istnieje również wylewa mocny wiązkę pietruszki (mieleniu), wlano do szkła octu i taką samą ilość oleju roślinnego. Następne dodano 100 g cukru i soli, pieprz i łyżeczka płyty czosnku (duże głowy). Teraz musimy czekać na 4 do 6 godzin, otrzymując sok z ogórka. Następnie są one rozszerzone w pozycji pionowej na puszki pół litra i sterylizowano przez 20 minut zatkania przewrócenie, przemieszcza. W zimie, ciesz się!

Ogórki na zimno

Przepisy ogórki na zimę zwykle na liście przypraw, ziół i innych składników, szczegóły, które są uruchamiane wewnątrz banku. Tutaj nie jest to konieczne. „Miotła”, można wprowadzić do swoich potrzeb, inne inwestycje w zasadzie tylko peppercorn i czosnek. Sztuką w odlewie.

Ogórki są umieszczane w pojemniku, przeplatane z ziół i czosnku. Następnie ogrzewa się lekko Vodicka – wystarczy rozpuścić dwie łyżki soli w litrze. Gdy sól rozpuszcza się pozostałą ciecz wlewa się roztwór chłodzi się silnie, tylko lód. Ponadto, solanka sączy się w butelkach na brzegach. Każdy dodany wódki stos dla jasnych kolorach ogórków. Dzienne szyjki przywiązany cylindrów gazy są następnie zamykane szczelnymi pokrywami i ukrywa obrabiany przez dwa tygodnie w piwnicy. Dopiero gdy fermentacja jest kompletna, banki mogą zapchać.

Sok z ogórków porzeczki

Tradycyjnie, walcowane warzyw i może w końcu znudzić. I solanki z octem jak nie wszystkie. Oferujemy oryginalne receptury. Ogórki przemywa parzona wrzącej wody i natychmiast wlać zimnej wody. Następnie są one pakowane w pozycji pionowej na banki. Jako przyprawy są koper, liście z czarnej porzeczki, mięty, goździków i czarnego pieprzu. Przyprawy można umieścić pomiędzy ogórków i może być umieszczony na górze.

Teraz solanka. W przypadku konieczne jest, aby wycisnąć sok z czarnej porzeczki i drenażu odwiertu przez sito lub gazę. Na każdy litr wody należy mieć ćwierć litra soku. Ciecz seryjnej. Kwota ta powinna być wystarczająca dla utrzymania dwóch kilogramów ogórków. Solanka gotowano z dodatkiem cukru, łyżki niepełnego dwa – sól. Gorący wlewa do miski, a oni natychmiast (to ważne!) Jest hermetycznie zamknięty. Dopiero po tym wirowania osiem minut jest sterylizowany, odwraca się i zamyka ścierek do ostygnięcia.

Ogórki ogórek …

W środku masowych ogórki sezonu i są dość przystępne. Zwłaszcza jeśli kupuje przejrzałych „maniaków” – dla nich i pytałem za grosz. W tym przypadku nie jest to bardzo ciekawe przepisy kulinarne z ogórków na zimę, wymagające tylko „nekonditsiya”. Kupić trzy kilogramy warzyw i dwie perespevshih – normalna. Ostatnim pranie, pozbawiony szczyty i dna i szczelnie zapakowane w pojemniki. W oryginalnym przepisie brak przypraw w ogóle, ale jeśli lubisz pachnący skręt, można umieścić swój ulubiony zestaw.

ogórki solanka perespevshie są parzone zmiękczyć zrogowaciały skóry i natrzeć na grubej tarce. Potem mam kilka warstw gazy wyciśnięty sok. Rozpuszcza się na dwie niepełne łyżki cukru i soli i trehgrammovy saszetki kwasu cytrynowego. Solanka jest gotowana i wylano do marynaty. Więc trzeba zrobić trzy razy. Po raz ostatni czołgów i pozostawiono do ostuzhennoy.

Ogórki z szczawiu

Kto zrobić bez sztucznych konserwantów mogą uciekać się do szczaw. To doskonale zapobiega niepożądanemu fermentacji i daje ogórki delikatny i oryginalny smak.

Przygotowane warzywa są rozkładane do słoików pionowo międzywarstwy pomiędzy nimi świeżego kopru. Solanka trzeci szczawiowy kilograma liści, przeniesiony i dobrze przemyto wypełniona tylko wrzącej wody (około 700 ml) i ogrzewa do wrzenia 5-7 minut, aż do całkowitego zmiękczenia. Bulion pocierana przez drobne sito i następnie przesączono. Warto dodać, dwie łyżki soli i pół szklanki cukru, po czym ciecz jest ponownie wprowadzane do pieca do wrzenia. Trzykrotny wylewanie wrzącej solanki – banków szczelnie zwinięte.

Dobrane dla Oliviera

Zimowe okazje gotować Olivier wielką różnorodność. Nie zepsuć smaku swoich ulubionych składników sałatki ze sklepu, ponieważ mogą one być łatwo obracać niezależnie. Łuskanie grochu. Bez kapsuły powinien dostać szklankę. Następnie ugotowany groszek (nie dłużej niż siedem minut). Cylinder trzy litrowy położył pęczek koperku, parę trzyczęściowy wiśni i czarnych liści porzeczki i czosnkiem – jak chcesz, ale raczej na receptę i dwa ząbki.

Wstępnej obróbce napotykają ogórki w słoiku i wypełnione papryki. Magazynowanie w trzeciej godzinie napełnia się wrzącą wodę. Po fuzji należy rozpuścić łyżkę soli i gotować ponownie. Balon posypuje dwie łyżki cukru i wlać łyżkę octu. Po ponownym sterylizowane bankowych zalewania pięciu minut, to jest zamknięty, umieszczone do góry nogami, i owijania.

Nie bądź leniwy, aby toczyć ogórki na zimę. Przepisy ze zdjęciami jasno wykazać, że jest nie tylko smaczne, ale również bardzo piękne!