204 Shares 7227 views

Billboard lub billboard: która wersja jest poprawna?

Dla wielu firm i osobom reklamy zewnętrznej, ważne jest, aby wiedzieć, jak poprawnie wymawiać – lub billboard billboard? Dziś zajmiemy się tą sprawą i dowiedzieć się, gdzie pojawiła się wszystko to słowo.


dane historyczne

Billboardy pojawiły się bez powodu: to było konieczne do przekazania informacji do publicznej wiadomości. Dlatego w starożytnym Egipcie wisiały zapowiedź, że dla złapanych zbiegłych niewolników obiecaną nagrodę.

W późniejszym okresie historii na całym świecie otrzymali zastosowanie drewnianych desek. Są przyłączone blisko sklepu na zakupy, hotel, restauracja. Rozwój reklamy zewnętrznej szło powoli. Następujące osoby były prekursorami konstrukcji reklamowych plakatów. one zwykle używane do reklamowania teatru. I pytanie, jak mówić poprawnie – czy billboard billboard – nawet nie powstać.

Pod koniec XX wieku stało się wyznaczenie konieczność każdej struktury na ulicach miast. W tym czasie, odmiany nośników reklamowych była tak ogromna kwota, którą stowarzyszenie Munro badanie przeprowadzono w celu zbadania najbardziej skuteczne. Potem była deska Billing skrót.

Pierwsza część przekłada się na angielski jako „informacja”, drugi – „płyty” jako Dosłownie – „BBS”. Mówimy o tablicy ogłoszeń. Jeśli mówimy o pisaniu tej mowy, należy pamiętać, że pismo należy stosować jedną literę „L”, ponieważ jest to w jaki sposób słowo zapisane w słowniku ortograficznym.

Skąd nazwa „billboard”?

Tak więc ważne jest, aby dowiedzieć się, jak być bardziej poprawne – lub billboard billboard? Jej pojawienie się słowo „billboard” firmy zobowiązany jest do Big Board (dniem założycielskim – początek 1990). Przed upadkiem ZSRR, na reklamę zewnętrzną lub nie wchodzi w rachubę w ogóle, czy to miało na celu promowanie interesów państwa. Nie ma innej opcji – to było całkowicie zakazane.

Po wydarzeniach w branży reklamowej nastąpił gwałtowny wzrost. Pierwszą firmą, która zdecydowała się umieścić na dachu standardowej płycie (na nim był jak neon), został Coca-Cola (1991).

Inicjatywa została podjęta przez wielu z nowo powstałej agencji reklamowych. Jeden z nich, Big Zarząd Spółki, były dostępne duża liczba wzorów. Pod każdym z nich nosił podobny napis.

Biorąc pod uwagę fakt, że czas nazwany w języku rosyjskim stale miał nowych słów, wyszukiwarki były w słownikach interpretacja nowych słów nie pojawiają się natychmiast, ludzie, nie rozumiejąc, że reprezentują nową linię, użyto nazwy reklamy projektuje słowo „billboard podobny format ”. To złapany na i jest używany do dziś.

konkluduje

Ale nadal mówić poprawnie – billboard lub na tablicy? Litera i poprawna wymowa opcją byłoby drugie słowo. Po tym wszystkim, więc ten projekt został wybrany po raz pierwszy. Drugie słowo to nazwa firmy. Jego stosowanie byłoby błędem nie. Ale w kontaktach z partnerami biznesowymi lepiej jest unikać.

827 shares 6832 views
Jak reklamodawcy manipulować ty?
241 shares 8864 views
Produkcja typ instrukcja
458 shares 9720 views