388 Shares 5850 views

„Metoprolol”: opinie, wskazania do stosowania, instrukcji i analogów

Dlaczego muszę leki „Metoprolol”? Referencje tego preparatu, ich postacie uwalniania, składu i działania uboczne są przedstawione poniżej. My również powiedzieć o tym, co jest przeciwwskazania i narkotyków, w jakich dawkach należy podjąć, jeżeli istnieją inne analogi.


Kompozycję leku i jego formy uwalnianiu

W jakiej formie jest sprzedawany lek „Metoprolol”? Referencje powiedzieć, że apteka znajdują się trzy rodzaje leku. Rozważyć kwestię formy i struktury w sposób bardziej szczegółowy.

 • Tabletek. Zawiera on substancję czynną, takich jak winian metoprololu (100, 50 i 25 miligramów). Ponadto, lek ten zawiera składniki pomocnicze i koloidalnej krzemionki bezwodnej, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobię sodu (typ A) i stearynian magnezu. W sprzedaży lek otrzymały 50, 10, 30, 20 lub 40 tabletek w opakowaniu.
 • Tabletki o właściwościach przedłużonego uwalniania ( „bursztynianu metoprololu”) tabletek powlekanych. Zawierają one podobne substancje czynne i substancje pomocnicze. W aptekach takich leków można znaleźć, 30, 20 lub 10 tabletek w opakowaniu.
 • Roztwór do wstrzyknięć dożylnych w ampułkach 5 ml. W sprzedaży leku jest w pudełku kartonowym 10 fiolek.

Farmakologiczne właściwości leku

Co rozumie się leki „Metoprolol”? Wskazania do stosowania narzędzia zostaną przedstawione poniżej. Teraz chcę wam powiedzieć o tym, co ma właściwości farmakologicznych leku.

Wymieniony lek należy do kardioselektywnych beta-adrenolitykami. Nie wykazuje właściwości błony stabilizujące i ma wewnętrzną aktywność sympatykomimetycznej. Jednakże, aktywny lek przeciw nadciśnieniu, leki przeciwarytmiczne i dusznicy bolesnej agenta.

Lek jest zdolny do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca pacjenta, zmniejszenie kurczliwości mięśnia sercowego i pobudliwość, powolne przewodzenie AV i zmniejszenia zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen.

Co do zasady, działanie przeciwnadciśnieniowe obserwowano jedynie u pacjentów po czternastu dni po zażyciu leku. Lek zmniejsza częstotliwość ataków z częstoskurcz nadkomorowy, dusznicy bolesnej i migotanie przedsionków. W efekcie, normalny rytm serca pacjenta.

Tabletki o opóźnionym uwalnianiu ( „bursztynianu metoprololu”) wykazują znaczną przewagę nad konwencjonalną. Pozwalają one na utrzymanie stałego stężenia składnika aktywnego we krwi, tym samym zapewniając dobry efekt terapeutyczny w ciągu dnia. Należy również zauważyć, że działanie „bursztynian metoprololu” pomaga zmniejszyć ryzyko bradykardii i słabości, w mniejszym stopniu wpływa na mięśnie gładkie oskrzeli.

Parametry farmakokinetyczne (absorpcji, metabolizmu i wydalania leku)

O wskazaniach do stosowania lekarstvai istniejące „metoprolol” analogi narkotyków opisać poniżej, ale teraz porozmawiajmy o właściwościach farmakokinetycznych.

Oznacza to bardzo szybko, prawie całkowicie (około 95%) jest wchłaniany. Maksymalne stężenie w osoczu jest zwykle osiągane po 50-110 minut po spożyciu.

Pierwsze zastosowanie biodostępności leku wynosi 50%. Powtarzające wzrasta do 70%. Nawiasem mówiąc, spożycie pokarmu zwiększa biodostępność leku o 20-40%. Zwiększa to również wtedy, gdy pacjent ma marskość wątroby. Komunikacja z białek o średnio 10%.

Oraz w którym wspomniany lek przenika przez łożysko i bariery krew-mózg. Również w małych ilościach, to stoi na zewnątrz i do mleka matki.

Lek ten jest metabolizowany w wątrobie. I metabolity wykazują aktywność farmakologiczną. Około 5% środka wydalana przez nerki w niezmienionej. Leczenie pacjenta z zaburzeniem czynności nerek wymaga zmniejszenia dawki lub inne korekty. Jednakże, zaburzenia funkcji wątroby może spowolnić metabolizm leków. W tym przypadku dawka powinna zostać zredukowana.

Leki „metoprolol”: Wskazania do stosowania

Istnieje dość duża lista stanów patologicznych, w których lek jest podawany. Przyjrzyjmy się im.

 • akatyzja, która została spowodowana przez leki przeciwpsychotyczne;
 • nadciśnienie tętnicze z 1 i 2 stopnia nadciśnienia tętniczego (być może w monoterapii, aw ciężkich przypadkach – wraz z diuretyków i innych leków przeciwnadciśnieniowych);
 • nadczynność tarczycy (tylko część złożonego leczenia);
 • zapobieganie atakom i dławicą piersiową;
 • profilaktyka migreny;
 • naruszenie rytmu serca (na przykład, zaburzenia rytmu serca i napadowy częstoskurcz nadkomorowy, częstoskurcz nadkomorowy);
 • aby zmniejszyć ryzyko śmiertelności i zachorowalności na choroby układu krążenia i choroby wieńcowej;
 • wtórna zawału mięśnia sercowego i ostrego zawału mięśnia sercowego;
 • wypadania płatków zastawki mitralnej;
 • Kardiomiopatią rozstrzeniową jest samoistna;
 • giperkinez układu krążenia eterycznego, hiperkinetyczny zespół mięśnia sercowego, zaburzenia serca.

Opinie o leku

Według opinii tych, którzy nigdy nie został skierowany do leku, skutecznie radzić sobie z zadaniem i pozytywny wpływ na serce. Jednak należy zauważyć, że niektórzy pacjenci reagują na medycynie nie są bardzo dobre. Z reguły jest to spowodowane faktem, że ma wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych. Fakt, że pacjenci skarżą się opisać poniżej po otrzymaniu środków.

Przeciwwskazania do stosowania leków

Więc teraz wiesz, co rozumie się lek „Metoprolol” (wskazania do stosowania właśnie zostały opisane powyżej). Jednak lek ten ma wiele przeciwwskazań. Należą do nich:

 • Indywidualne nietolerancji (czyli nadwrażliwości czynnych lub pomocniczych składników);
 • blok przedsionkowo-komorowy 2 i 3 stopni;
 • jednorazowego użytku z inhibitorami MAO;
 • sinuauricular blokady;
 • wyrażone zaburzenia krążenia (obwodowych);
 • bradykardia zatokowa (tętno – co najmniej sześćdziesiąt na minutę);
 • hipoglikemia labilna formą cukrzycy;
 • Zespół węzła zatokowego;
 • Pacjent skłonność do skurczu oskrzeli (to znaczy, astmy oskrzelowej i nadmiernej odpowiedzi);
 • kwasica metaboliczna;
 • niedociśnienie (mniej niż 100 mm Hg, ..);
 • wstrząs kardiogenny (lek nie jest wskazane w przypadku pacjentów z diagnozą „ostry zawał mięśnia sercowego” lub podejrzewa się, że to);
 • ostra niewydolność serca, przewlekła (2 i Etap 3) i nieskompensowanego.

Ograniczenia dotyczące stosowania leku (odbiór z najwyższą ostrożnością)

W jakich przypadkach powinno być ograniczone do przyjmowania „metoprolol” lek? Liczba eksperci twierdzą, że dawka leku zostać zmniejszona w nadczynności tarczycy, rozedma płuc, historii alergiczne, astma oskrzelowa, alergiczne zapalenie oskrzeli nie, łuszczycy, guza chromochłonnego, zaburzenia czynności wątroby, nerek i (czasami), depresja, miastenia i znieczulenie ogólne.

Czy to możliwe, aby dać dzieciom leków „Metoprolol”? Stosowanie tego leku przez osoby poniżej 18 roku życia jest zabroniona. Zakaz funduszy otrzymujących rozciąga się kobiet w ciąży i matek karmiących. Niezastosowanie się do tych zaleceń, istnieje ogromne ryzyko bradykardii, hipoglikemii i niedociśnienia u noworodka.

Jeśli potrzebujesz dawki leku w okresie karmienia piersią, w tym czasie laktacji należy przerwać.

Leki „metoprolol” i „bursztynian metoprololu”: instrukcje użytkowania

Zwykle, lek „metoprololu” się dziennie w ilości 100 mg. Przy czym wspomniana objętość jest podzielona na kilka dawek. W celu uzyskania najlepszego efektu terapeutycznego, odbiór może być zwiększona o 2 razy. Jednakże, maksymalna dawka leku nie powinna być większa niż 400 mg.

W przypadku iniekcji dożylnej jednorazowa podaje się od 2 do 5 mg preparatu. W tym przypadku, maksymalna dawka wynosi 15-20 mg. W przypadku braku pożądany efekt mógł ponownie wprowadzić substancję czynną (substancje w ciągu 5 minut).

Anuluj mianowanie leku powinno być stopniowe. Zwykle odbywa się to przez dziesięć dni pod specjalnym nadzorem lekarza.

Początkowa dawka leku „bursztynianu metoprololu” z częstoskurcz nadkomorowy, dusznicy bolesnej, zaburzeń rytmu serca i nadciśnienia wynosi około 50-100 mg raz dziennie. Kiedy leczenie podtrzymujące mięśnia sercowego przyjmowania leku w dawce 200 mg.

Minimalny czas trwania leczenia oznacza „bursztynian metoprololu” 3 miesiące. Jeśli pacjent z rozpoznaniem przewlekłej niewydolności serca, dawka jest regulowana indywidualnie. Po pierwsze, lek jest przyjmowany w ilości 12,5 mg raz dziennie przez 2 tygodnie, a następnie na 14 dni, dawkę podwaja się.

Przy stosunkowo dobrą tolerancję leku maksymalna wlot dziennie może wynosić 200 mg.

skutki uboczne. Referencje

To może zaszkodzić leki ciała „metoprolol”? Recenzje tego preparatu zawiera wiele informacji, że po jego przyjęciu nie są negatywne konsekwencje. O których mowa zjawiska?

 • Od układu nerwowego: osłabienie mięśni, zmęczenie, koszmary senne, depresja, bóle głowy, niepokój, spowolnienie reakcji motorycznych i umysłowych, osłabienie uwagi, parestezje w kończynach, krótkotrwałą utratę pamięci, senność lub przeciwnie, bezsenność.
 • Z zmysłów zmniejszonego wydzielania płynu łzowego, pogorszenie wzroku, zapalenie spojówek, suche bólu i błon śluzowych oczy, dzwonienie w uszach.
 • układu sercowo-naczyniowego: zaburzenia rytmu serca, bradykardia zatokowa, fałszywe dusznica bolesna, zaburzenia przewodzenia serca, obniżenie ciśnienia krwi, przejawem skurcz naczyń, niedociśnienie ortostatyczne, zmniejszenie kurczliwości mięśnia sercowego i zawroty głowy.
 • Od układu pokarmowego: suchość w ustach, bóle brzucha, nudności, zaburzenia czynności wątroby, zaparcia, wymioty, biegunka, a zmiany w smaku.
 • Skóra: świąd, łysienie odwracalne, wysypka, zaczerwienienie skóry, wysypka, nadmierne pocenie się, zaostrzenie reakcji na łuszczycę, fotodermatozy, wysypki i psoriasiform skóry.
 • Układ oddechowy: duszność, przekrwienie błony śluzowej nosa, skurcz oskrzeli i trudności wydechu.
 • Ze strony układu hormonalnego: niedoczynność tarczycy, hipoglikemii i hiperglikemii.
 • Testy laboratoryjne: trombocytopenia, agranulocytoza, hiperbilirubinemii, leukopenia i enzymów wątrobowych.
 • Wpływ na płód kobiety ciężarnej pod zastosowano: opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego, bradykardię i hipoglikemię.

Ponadto, po otrzymaniu tego leku u niektórych pacjentów zgłasza występowanie bólu stawów i bóle pleców. Niezwykle rzadkie Pokaż osoby, które mają niewielkie zwiększenie masy ciała, zmniejszenie libido lub potencję.

Szczegółowe wytyczne w sprawie stosowania leku

Teraz w każdej aptece można kupić lek „Metoprolol”. Przepis nie jest wymagane. Jednakże, u pacjentów przyjmujących leki powinny być regularnie monitorowane przez lekarza prowadzącego. Jest to szczególnie ważne dla tych pacjentów, u których zdiagnozowano cukrzycę lub anginę.

jest to, że przez zwiększenie dawki (więcej niż 200 mg dziennie) zmniejsza kardioselektywnych. W obecności terapii niewydolności serca rozpoczyna się dopiero po osiągnięciu stadium kompensacji.

Ludzie, którzy używają soczewek kontaktowych, należy wziąć pod uwagę, że w kontekście leczenia „metoprolol” zmniejszona produkcja płynu łzowego.

Czasami lek ten maskuje niektóre objawy nadczynności tarczycy. W tym nagłym odstawieniu leku u pacjentów z chorobą jest przeciwwskazane, ponieważ zwiększa objawy.

Jeśli to konieczne, operacja pacjent zawsze powinien zaalarmować anestezjologa do leczenia farmakologicznego.

Podczas leczenia lekiem „metoprolol” należy nosić odpowiednią odzież. Jest to spowodowane tym, że lek może powodować reakcje alergiczne skóry wskutek ekspozycji na światło słoneczne.

Nie możemy powiedzieć, że lek „Metoprolol” (analogi tego leku w szczególności) w podeszłym wieku może spowodować pojawienie się coraz większej bradykardii, znaczący spadek ciśnienia krwi, blok przedsionkowo-komorowy. Dlatego u tych pacjentów wymaga szczególnej kontroli.

Ponadto, w trakcie leczenia tym lekiem należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i zatrzymać klas niebezpiecznych działań, które wymagają dużej koncentracji i szybkość reakcji psychomotorycznej. Zaleca się również, że dopuszczenie etanolu.

Istniejące analogi narkotyków

Co jeśli pacjent nie jest w stanie wykupić leki przepisane przez lekarza, „metoprolol”? Jej analogi są dostępne w każdej aptece. Większość z nich zawiera podobną substancję czynną, a zatem ma takie same właściwości, jak wspomniany lek. Wśród nich można wymienić następujące leki „metoprolol Acre”, „Metolol”, „Metokor Adifarm” i inne.

Po akwizycji danych oznacza dla pacjenta, zaleca się, aby odnieść się do załączonej instrukcji i skonsultować się z lekarzem. Jest to spowodowane tym, że urządzenie mocujące może być różna od dawki powyżej sposób.

Co jeszcze robi tego leku analogów? Zastąpić lekarza oznacza mianowania może być następujące leki: "bisoprolol" "Metoprolol-ratiopharm", "Metokard", "Korvitol", "Metozok", "Lidalok", "Serdol", "Egilok", "Emzok" i inne.

Jak przechowywać lek i ile?

Teraz, gdy wiesz, co należy rozumieć, w jaki sposób iw jakiej dawce brać leki „Metoprolol”. Przechowywania w chłodnym miejscu (na przykład w lodówce) lub pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 25 stopni. W takim przypadku lek należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Okres ważności wspomnianego leku i większość jego odpowiedników pięciu lat od daty produkcji. Po tym okresie, lek stosowany w celach leczniczych i profilaktycznych jest zabronione. Należy wyrzucić.