153 Shares 7627 views

Kangur, koala i wombat – niesamowite australijskie zwierzęta torbacz

Co ciekawe, torbacz zwierzęta z Australii nie ma relacji z łożyskowych przedstawicieli fauny, czyli na przykład tasmański wilk i zwykłe (łożysko) – to nie jest to samo zwierzę. Ale związek pokrewieństwa pomiędzy torbacz. Z jakiegoś powodu nie jest w Australii, żaden z „ich” ssaków łożyskowych, choć warunki życia są podobne do Azji! Teraz wprowadzamy do niektórych gatunków ssaków australijskich torbaczy: Kangur, koala i wombat.

Kangaroo – wszystkie zworki zworki

Ten torbacz roślinożerne, że mieszka w Australii, są one znane od prawie 50 gatunków. Historia jego imię dość zabawne. Raz Europejczycy wylądowali w Australii. Pierwszą rzeczą, która uderzyła go było tylko zwierzęciem. Lokalne Aborygeni, próbowali dowiedzieć się, w jaki sposób połączenie jest ssakiem, do którego został on odpowiedział „Kangur”. Europejczycy, oczywiście, uważał, że jest to nazwa lokalnego dzikich zwierząt, ale to nie był przypadek! Znacznie później wszyscy wiedzieli, że „Kangur” jest tłumaczony z języka Aborygenów – jest „nie wiem”, a nazwa „kangur” Stuck i ostatecznie ustalona dla tych niesamowitych zwierząt.

Torbacze Australii – wyjątkowa kreacja! Spośród tych, kangury, być może, najbardziej wyjątkowe i niesamowite ssak. Szczególnie dotyka, gdy matka z worka wygląda ciekawy kaganiec baby-kangura. Po chwili on wyskakuje „kieszeń” matki i zaczynają igraszki, ale jeśli nagle nie ma żadnego niebezpieczeństwa, natychmiast powraca do matki (tak dziwne jak się może wydawać). Kangaroo – jest stworzenie pokoju, ale są w stanie radzić sobie sami i ich młode. Plecach, bardzo silne nogi – główną „bronią” zdolne zadając straszliwe rany wrogowi. Kangaroo szybko przynosi cały ciężar ciała na jego mocne i sprężyste ogona i tylnych nogach wyzwolone Zadaje druzgocący cios trafne! Ale, podobnie jak wszystkich pokojowych zwierząt, istoty te wolą uciekać i walczyć tylko w najbardziej ekstremalnych przypadkach. Kangur olbrzymi sitowie jerky pchanie potężne tylne kończyny. Niespodziewanie, jeden długość skoku wynosi 12 m, a jego wysokość – do 3 metrów! Nie na darmo jest australijski torbacz zwierzę nazywa najlepszy skoczek w całej planety!

„Eucalyptus Miś”

Koale, lub inaczej „niedźwiedzie eukaliptusa” – to torbacze Australii, podobnie jak kangur. Całe życie spędzają na drzewach eukaliptusowych, jeść tylko swoje młode liście i pędy. Koale spać 18 godzin (!) Dziennie (zobacz zdjęcie). Wcześniej „niedźwiedzie” mają wartość dla osoby ze względu na ich futro, ale teraz im polowanie jest zabronione. Choć niestety kłusownicy istnieć wszędzie.

Wombat siedzi w rowie, jako dowódca batalionu

Jednym z bardziej australijskie torbacze – Wombats. Żyją na ziemi lub w norach wykopanych przez nich, przypominający okopów. W jednym z takich „wykopu” może być kilka wombat. Zwierzęta te są aktywne w nocy: jest to czas idą do ich „roślinożernych” polowania – żywią się trawą i korzeni różnych roślin.

Tutaj są niesamowite i niepowtarzalne – torbacze Australii!