532 Shares 1611 views

Yuryuzan, rzeka – rafting, wędkarstwo

W dawnych czasach, osady ludzkie powstały na brzegach rzek. Ponieważ zapewnia im żywność, czystą wodę i zdolność do handlu z innych plemion i społeczności. Rafting na rzece był sposobem podróżowania pomiędzy osiedli.

Obecnie istnieje tak wiele rzek na świecie, które zachowały swoje naturalne piękno i nie jest zepsuty przez cywilizację. Jednym z nich jest lewym dopływem Ufa – Yuryuzan, a na nim była fuzja z branży turystyki i rekreacji.

Yuryuzan

Yuryuzan (rzeka) ma długość 404 km, a początek bierze na górze Corner Mashakah Wschodniej Baszkirii. Uznaje się idealnym miejscem dla turystyki rodzinnej i sportu. Zgodnie z terenu progi złożoności odnosi się do poziomu podstawowego, co sprawia, że dla Yuryuzan rafting przystępny nawet dla początkujących.

Część koryto przechodzi pośród gór, więc główne krajobrazu – skały są pokryte drzewami i krzewami. Przepływ medium fabuła, która kończy się w pobliżu miejscowości Outer Bow River Rock jest uznane, a jego szerokość wynosi od 30 do 50 m.

Następna sekcja nazywa nizyna oraz kanał rozszerza się do 110 m, a często zwija. Kiedy Juruzan (rzeka) strzela plateau Ufa, to znowu otoczyć Cliffs, szerokość staje się od 70 do 100 m przy nachyleniu do 0,8 m / km.

Stale zmieniających strukturę brzegu, malowniczych miejscach, jakby specjalnie stworzone przez naturę za parking, przyciągają wielu miłośników stopów wodnych z całego kraju.

Natura Yuryuzan rzeki

Do punktu, w którym w Yuryuzan dopływ wpada jazdę, rzeka jest uważany za wystarczająco wytrzymałe i kręte. Miejsce poniżej zbiegu napływ staje się spokojny i miasto Ust-Katav i do granicy z regionem Bashkiria skraju malowniczej Yuryuzan rzeki i jej okolic uznany za pomnik przyrody.

koryto w tym przedziale w czasie powodzi osiągnie 200 m szerokości, w drugim okresie nie przekracza 30 m i głębokości 25-35 cm na mieliźnie i 4 metrów osiąga. Przy wysokich i stromych brzegach klifów istnieje wiele jaskiń, z których niektóre były niegdyś tereny dawnych plemion.

Najbardziej malownicze miejsce na rzece już rozpoznać limonovsky grzbiet, którego wysokość skały wiszące nad wodą, na wysokości 80 m. Przybrzeżna część rzeki jest pokryta lasami sosnowymi, bogate w grzyby i jagody, a od królestwa zwierząt jest domem niedźwiedzie, łosie, wydry, wilki, rysie i gronostaj , Spośród ptaków są najczęściej cietrzew, capercaillie i leśnego.

Rafting Yuryuzan – wielki wrażenie pięknem otaczającej przyrody, czystości wody i powietrza.

atrakcje Yuryuzan

Wśród znanych zabytków rzeki pojedyncze jaskiniach i grotach w otaczających skałach i Ośrodek „Yangan tau”.

Jaskinie tyle, że jest to po prostu niemożliwe, aby sprawdzić wszystko, ale najbardziej znane i odwiedzane Idrisovskaya znajdujący się na wysokości 45 metrów nad poziomem rzeki. Jego długość wynosi 93 metrów, które zawierają kilka jaskiń z korytarzy. Na ścianach jaskini Idrisovskoy widać dobrze zachowane malowidła sztuki naskalnej starożytnych ludzi.

Innym znanym jaskinia nosi imię bohatera Bashkir razy Emelyana Pugacheva, Salavat Yulaev, który ukrywał się w niej po klęsce powstania. Składa się z trzech pokoi z wysokimi sufitami i pięknym wejściem łukowym.

Inną atrakcją jest rzeka za wsią Akulovo, gdzie „płonącej góry” Yangan Tau. To słynie z gorących źródeł, do których ludzie przychodzą z całego kraju do leczenia chorób reumatycznych i stawów.

Wielu turystów decyduje się odwiedzić słynne hot spring Kurgazak gdzie temperatura nawet w bardzo niskich temperaturach wynosi 16 stopni.

Również Yuryuzan (rzeka) bogaty w malowniczych wysp, które rosną jodła, sosna, brzoza, osika, Lipa i czereśni. Wiele z nich może dokonać zatrzymania, zjeść maliny i ryby.

Trasy aluminiowe wzdłuż rzeki Yuryuzan

Aby przejść na rafting na rzece Yuryuzan trasie jest lepiej zacząć od stacji Ust-Katav. Nie daleko od niego jest most, z którego turyści iść na katamaranach.

Na początku rzeka wąskie, tylko 25-30 m, ale dość szybko, więc początkujący lepiej jest być stopiony z instruktorem.

Konwencjonalnie, stop dzieli się na dwie drogi,

  • Małe stopu dwa przejścia. Długość pierwszych 17 km drogi wodnej do Kachkar sat. Niedaleko niego znajduje się wygodny parking. Drugie przejście do miejscowości Idrisov wynosi 13 km malowniczych miejscach. Atrakcją tej trasy – balkon parking jaskinia dużo starożytnego plemienia.
  • Daleko stopu podróż obejmuje trzy przejścia, które obejmują drogę Kachkar, Idrissova i trzecie przejście 18 km kątowi Medvezhye. Ta trasa obejmuje wizytę nie tylko jaskini Idrisova, ale wchodzenie na grzbiecie Limonowa, wycieczkę do słynnych jaskiń Salavat i ciepłej wiosny Kurgazak.

Opcjonalnie można zatrzymać na licznych wyspach, który jest bogaty w rzeki Yuryuzan. Trasa ta obejmuje ryby, zbieranie jagód i ucho.

Połowy na rzece Yuryuzan

Ktoś, kto lubi zbierać jagody i grzyby podczas zatrzymania, ktoś – dla ryb. Dla rybaka Yuryuzan rzeki, połowy tego – prawdziwa przyjemność, to także dobre wspomnienia na całe życie. Wśród ryb, które są bogate w rzece, znajdują lipień, kleń, jelec, okoń, szczupak, okoń, Rudd miętus, kiełbia i wiele innych gatunków.

Od Yuryuzan zmienia swój kształt z góry na równinie rzeki, a ryby w różnych obszarach, także się zmienia. Dla rybaków to prawdziwa przyjemność – móc złapać tak różnych typów dla jednego lub dwóch dni.

Rodzina zabawy

Zaletą jest to, że stop Yuryuzan może wziąć udział dzieci od 5 lat wraz z rodzicami i 14 lat sam.

Jest to prawdziwie rodzinny bezpieczny rodzaj turystyki na wodzie, w której każdy element, niezależnie od wieku, otrzyma:

  • komunii z dziewiczym natury;
  • pasja podczas połowów lub zbierając jagody, truskawki i grzyby;
  • Miłośnicy zwierząt będą mogli obserwować bobry i słuchać wycia wilków;
  • tych, którzy lubią zagadki i zabytki, chętnie podziwiać malowidła jaskiniowe jaskiniowców;
  • chcąc poprawić swój stan zdrowia mogą zanurzyć się w ciepłej wiosny.

Yuryuzan wyjątkowość rzeki jest to, że stanowi okazję dla każdej osoby, aby zanurzyć się w dziewiczy charakter i poczuć to na was bez ryzyka dla zdrowia.